» » » Ірпінській ДЮСШ виповнилося п`ятдесят!

Ірпінській ДЮСШ виповнилося п`ятдесят!

На піввіковий ювілей під звуки духового оркестру Центру творчості дітей на юнацтва (художній керівник - Л. А. Мальчевський) зібралися теперішні учні ДЮСШ та тренери, а також колишні наставники й вихованці, чимало з яких досягли у своїй кар'єрі значних спортивних успіхів. Радістю й урочистістю були наповнені серця присутніх, адже це свято - зустріч давніх друзів і колег.

Почесних грамот, квітів і подарунків було багато, зокрема, від заступника міського голови І. М. Михайлишина, голови спортивного товариства «Спартак» Київської області М. М. Жирного, заступника начальника управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації Д. О. Мірзоєва, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, першого заступника голови комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України М.Ф. Золотаревського, начальника відділу освіти Ірпінської міської ради В. І. Туташинського, завідуючої міським методичним кабінетом Н. О. Шкарпітко, голови профспілки працівників освіти Г. І. Черкасова та багатьох інших почесних гостей.

Під овації проходили показові виступи юних спортсменів школи, групи оздоровчої гімнастики «Імпульс», хореографічної студії «Темпестаденс», студії східного танцю «Шахерезада», танцювальної студії «Самба» (хореограф - Денис Сокольников), майстра спорту, студентки Національного університету ДПС України Ольги Юріної, «чарівної троянди» Маріанни Малли (хореограф - Таїсія Герасимчук).


За українською традицією гостей зустрічав господар свята, директор ДЮСШ Володимир Зіновійович Тарасов. Вітальне слово, як естафета, передавалося гостям. Заступник міського голови І.М. Михайлишин зазначив, що вихованці ДЮСШ є гордістю міста, їхні успіхи примножують його славу.
Прийшли привітати колег по ремеслу дружна кафедра фізичного виховання Національного університету державної податкової служби України на чолі з заслуженим тренером України, майстром спорту, кандидатом наук, професором Валерієм Терещенком.

Гортаючи сторінки минулого, ведучі свята згадали, з чого починалася школа, якими були її перші кроки. Першим директором був призначений учитель фізичної культури загальноосвітньої школи №3 М. І. Федоренко. Поступово збільшувалася мережа гуртків, секцій, і у 1965 році вже налічувалося 265 учнів. Розширилася спеціалізація і відкрилися нові секції: спортивної гімнастики і тенісу.

У 1965 році очолив школу молодий ініціативний директор - Володимир Семенович Ярошенко (біля її керма стояв понад сорок років). Він нині працює методистом. Цього дня йому було адресовано багато подяк і нагород.
З допомогою і підтримкою керівництва відділу освіти заклад впевнено дивиться в майбутнє. Адже були роки, коли школу хотіли передати в інше відомство, перепрофілювати, а землю прибрати до рук. Скільки таких прикладів, коли спортивні заклади закриваються, а діти, опинившись на вулиці, опановують не спортивні науки.

Історія школи - це тисячі й тисячі вихованців, це безліч великих і малих стартів. А головний - це старт у життя, який давали майбутнім спортсменам їхні наставники. У стінах Ірпінської ДЮСШ трудилася ціла плеяда талановитих тренерів: Валерія Георгіївна Золотаревська (заслужений тренер України), яка 15 років працювала в Ірпінській спортивній школі, Надія Скачкова і Зоя Філатова (плавання), Віктор Удалов (футбол, майстер спорту СРСР), Микола Горбунков (боротьба, почесний майстер спорту СРСР), Олександр Кобець (гандбол), Ніна Ясько та Ірина Гуменюк (волейбол), Алла Гресь (заслужений тренер України та Білорусії), Валентина Буркат та інші. А їхні вихованці поповнювали лави не тільки київських, а й республіканських і союзних команд.

ДЮСШ називали у ті роки кузнею талановитих плавців і волейболістів, футболістів і гімнастів. Оплесками зустрічали випускників школи, які пішли стежками своїх наставників, теперішніх викладачів середніх і вищих навчальних закладів: Тамару Лазаренко (теніс, учителя ЗШ №18), Тетяну Бєлікову та Валерія Хоменка (волейбол, учителів ЗШ №3), Олександра Бабійчука (учителя СЗШ №1), Сергія Коцюбу (волейбол, учителя СЗШ №12), Сергія Бойченка та Наталію Тістол (викладачів Національного університету ДПС України), Сергія Абрамова (викладача Політехнічного університету), Олену Федорову (учителя СЗШ №2), Юрія Єфімука (масажиста ДЮСШ) та інших.


70-80-ті роки минулого століття знаменуються бурхливим розвитком, становленням, розквітом таких видів спорту як волейбол (тренери Славінський, Тарнавський, Ясько), футбол (Удалов, Лисов). Григорій Славінський - це ціла епоха у волейболі. Прийшовши у 1965 році від заводського верстата, Григорій Михайлович створив школу волейболу в Ірпені. Школа розвивається і стає центром навчально-виховної роботи, патріотичного виховання, опорним закладом в Київській області з розвитку волейболу, боротьби, футболу. Колектив ДЮСШ створює сучасну матеріальну базу: красень-стадіон, спортивний комплекс, будує спортивно-оздоровчий табір у селі Завалівка. Школа стає спортивною Меккою.

Ірпінську ДЮСШ відмічають і знають в Україні та далеко за її межами. Згодом їй присвоюють звання «зразкова». На виставці досягнень народного господарства Радянського Союзу школа посідає ІІІ місце.

Колективу цього навчального закладу є що розповісти і показати. Адже за півстолітню історію виросло не одне покоління чемпіонів. Збірні команди з гандболу та волейболу брали участь в офіційних, товариських, міжнародних змаганнях, ставали призерами чемпіонатів України серед школярів. Поповнювали своїми найкращими спортсменами команди майстрів першої і вищої ліг. А в складі збірних команд СРСР, УРСР і України успішно захищали спортивну честь на міжнародних турнірах і змаганнях.

В останні роки, після розвалу Союзу, фізичне виховання і спорт стали фінансуватися за залишковим принципом. Незважаючи на це, команди ДЮСШ неодноразово ставали чемпіонами та призерами України у Всеукраїнських юнацьких іграх, спортивних іграх серед школярів.

Подальша історія закладу - це свої чемпіони в гандболі (тренер - Олександр Кобець), успіхи в художній гімнастиці, це створення груп оздоровчої гімнастики (тренери - Ільїна, Буркат), це робота з допризовною молоддю регіону, профілактика захворювань, відкриття нового виду спорту - спортивного орієнтування, нині одного з кращих в Україні.
Сьогодні ДЮСШ - це багато профільний позашкільний навчальний заклад, який розвиває нові напрямки, нові види спорту - регбі, тхеквондо, бокс. Нині молоді таланти Приірпіння складають гідну конкуренцію грандам з великих міст, виводячи школу на одне з передових місць на Київщині. Змагання, турніри, перемоги неможливі без підтримки батьків.

Людмила ГОРБАТА

Фото с dYrpen.org
газета: "Ірпінський вісник" №9 від 26 лютого 2010 р.
  0
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
mastter77

OFFline

  • mastter77 (20)
  • Місцевий
  • 25 лютого 2010 22:46
Полный бред - раньше действительно была ДЮСШ по подготовке спортсменов, а сейчас хореографический кружок. Дебилизм полнейший, угробили такую ДЮСШ!!!

0
lis

OFFline

  • lis (7)
  • Місцевий
  • 26 лютого 2010 15:44
Зато теперь все стены целые и красивые!!!

0