На бронзовому п`єдесталі

Збірна команда спортсменів з Києва та Київської області з фрі-файту (вільний бій) взяла участь у змаганнях за Кубок України. Наш кореспондент зустрівся з керівником київського осередку фрі-файту В. О. Жарковим і попросив його розповісти про розвиток цього виду спорту в Ірпінському регіоні.

- Володимире Олександровичу, що являє собою цей вид єдиноборства? Чим він відрізняється, скажімо, від інших контактних єдиноборств?
- Фрі-файт (англ. Free-fight- «Вільний бій») - це український варіант змішаних контактних єдиноборств, який поєднує у собі досвід багатьох бойових традицій світу в єдину систему, використовуючи найефективніші прийоми ведення поєдинку. За рахунок широкого діапазону дозволених технічних прийомів фрі-файт дає можливість розвивати високу динаміку поєдинків. Дозволено вести бій як у стійці, так і в партері. Удари наносяться руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки та задушливі прийоми.


Матеріалом для створення системи «фрі-файт», з одного боку, стали знання, що збирались родоначальником цього виду спорту Андрієм Старовойтом по всьому світу в центрах розвитку бойових мистецтв. Він, до речі, з 1998 регулярно відвідує монастир бойових мистецтв у Китаї «Шаолінь». Під керівництвом наставника з бойових мистецтв у Шаолині Юй Куа Чена Андрій Петрович освоїв древні практики Цигун, а також став спадкоємцем древньої класичної традиції тайцзи-цюань. З іншого боку, фрі-файт увібрав дієві сучасні прийоми ведення бою, необхідні в різних ситуаціях.

- Можна стверджувати, що саме завдяки Андрію Петровичу Старовойту цей вид спорту став активно пропагуватися в Україні?
- Уточню, не тільки в Україні, а в усьому світі. У 2001 році під його керівництвом і була створена міжнародна федерація фрі-файту. Датою зародження фрі-файту в Україні прийнято вважати 1995 рік, коли було закладено основу школи «Пересвіт». Спортивний клуб «Пересвіт» був створений у 1997 році в селище Коцюбинське, де і народився Андрій Старовойт. З часом клуб сформувався у школу бойових мистецтв зі своїм інститутом наставництва. Основоположником школи «Пересвіт» є Андрій Петрович. У 1998 р. цей спортивний клуб був офіційно зареєстрований і пройшов шлях становлення від любительського до професійного.


У 2004 році заснована Всеукраїнська федерація «фрі-файту». Під її егідою постійно проводяться різні змагання як в Україні, так і за кордоном. Наша команда бере у них активну участь. Ми на Кубку України постійно займаємо призові місця. Користуючись нагодою, від імені команди хочу подякувати за фінансову допомогу, дієву підтримку депутату Ірпінської міської ради Юрію Іллічу Прилипку; він не залишається осторонь розвитку цього виду спорту, всіляко його підтримує і пропагує. Юрій Ілліч , незважаючи на свою постійну зайнятість, завжди знаходить час для нас.


Юрій Ілліч, до речі, обіймає посаду голови Гостомельського осередку фрі-файту. З його ініціативи у Гостомелі побудовано спортивний зал для занять цим видом спорту. Він профінансував наше відрядження у Дніпропетровськ.
Наші спортивні перемоги неможливі без таких спонсорів, як Ю. Прилипко. Він своїми конкретними справами доводять, що світ не без добрих людей.

Володимир ЕННАНОВ
Коли верстався номер: Наші спортсмени у Кубку України вибороли третє місце. Вітаємо!
газета: "Ірпінський вісник" №9 від 26 лютого 2010 р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар