«Швидка допомога» в селі Мироцьке » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » » «Швидка допомога» в селі Мироцьке

«Швидка допомога» в селі Мироцьке

У минулому номері нашої газети - 16 лютого 2010 року ми опублікували лист від депутата Мироцької сільської ради Мельник Валентини Олександрівни. Однією з проблем, яку пані депутат зачепила у вищевказаному листі, було питання надання швидкої медичної допомоги нашим односельчанам.

На сьогоднішній день станція швидкої медичної допомоги територіально знаходиться в місті Буча. До її послуг вже звикли всі наші місцеві жителі, але тепер вона не обслуговує виклики жителів села Мироцьке. Станція швидкої медичної допомоги у м. Буча з недавнього часу лише переадресовує виклики наших хворих односельчан до підстанції швидкої медичної допомоги Києво-Святошинського району, яка знаходиться на території Дмитрівської сільської ради того ж району у селі Мила.

Як же так сталося, що станція швидкої медичної допомоги, яка раніше обслуговувала наше село і до послуг якої ми всі з вами звикли, перестала це робити?

На це питання ми вирішили пошукати відповідь у розмові з керівником Ірпінської станції швидкої медичної допомоги Ігумновим Сергійом Володимировичем. Він нам розповів про наступне:
Підрозділ швидкої медичної допомоги при Ірпінській міській центральній клінічній лікарні було відкрито 23 серпня 1957 року. З 1981 року цей підрозділ був переведений в смт. Буча, розташували його по вулиці Кірова 280. Саме тоді його перейменували в станцію швидкої та невідкладної медичної допомоги. З 2002 року станція стала підпорядковуватись відділу охорони здоров'я Ірпінської міської ради.

За розпорядженням № 5 від 18.07.1997 року Ірпінської міської лікарні зоною обслуговування Ірпінської станції швидкої медичної допомоги стали м. Ірпінь, м. Буча, смт. Ворзель, с. Гостомель, с. Коцюбинське (по Ірпінському регіону), с. Михайлівська Рубежівка, с. Мироцьке, с. Мостище (по Києво-Святошинському району), с. Блиставиця, с. Озера (по Бородянському району). Лише за останній неповний 2009 рік (останні 10 місяців) вище вказана станція швидкої допомоги зареєструвала 157 викликів від жителів села Мироцьке, з цих викликів 22 випадки госпіталізації.

Обслуговування мешканців с. Мироцького припинилося з жовтня 2009 року. Зі слів керівника Ірпінської станції швидкої медичної допомоги Ігумнова Сергія Володимировича, за медичне обслуговування с. Мироцького Києво-Святошинська райдержадміністрація має заборгованість перед Ірпінською станцією швидкої медичної допомоги у розмірі, що перевищує 200 000 гривень…

Після підключення до мережі Ірпінського відділення «Укртелеком» населених пунктів Києво-Святошинського району - с. Стоянка, с. Мостище, с. Мироцьке, с. Михайлівська Рубежівка, Ірпінська станція швидкої медичної допомоги була до недавнього часу змушена надавати швидку і невідкладну медичну допомогу населенню сусіднього району, що не було передбачено наказами Кабінету Міністрів і бюджетом міста Ірпінь. Але водночас, канал оперативного зв’язку «103» ставить за обов’язок станції швидкої та медичної допомоги приймати виклики від тих, що звертається за медичною допомогою і виїжджати для надання цієї допомоги, це визначено діючим законодавством України.

Нажаль на сьогодні населення села Мироцьке зможе отримати швидку медичну допомогу лише від підстанції швидкої допомоги, що знаходиться в с. Мила. Враховуючи той факт, що вказана підстанція розташована в с. Мила має лише одну бригаду швидкої медичної допомоги, то стає очевидним, що ефективність та оперативність її роботи буде дуже низькою, адже крім Мироцького, до сфери її обслуговування входять також і інші населені пункти, які мають значну віддаленість один від одного і в разі госпіталізації по одному з викликів вже на інший виклик швидка може приїхати зі значним запізненням. Загалом же по Києво-Святошинському району працюють 4 підстанції швидкої медичної допомоги – у с. Горенка, с. Мила, м. Боярка та у м. Вишневе. Якщо швидка, яка закріплена за підстанцією в с.Мила, буде на виклику, то наступну швидку доведеться чекати з м. Боярки або з іншого вищевказаного населеного пункту і це при законодавчо зазначеному нормативі прибуття швидкої медичної допомоги за викликом - 15 хвилин здійснити практично неможливо…

Життя та здоров'я є найціннішим скарбом для кожної людини. Висвітлення та обговорення наболілого питання надання швидкої медичної допомоги нашому селу повинно покласти початок вирішення цієї проблеми тими, хто за своїм громадським обов'язком повинен піклуватися про здоров'я свого населення.---------------------------------
Завантажити повну версію газети "Мироцька правда" №4 від 27 лютого 2010р.: скачати>>
газета: "Мироцька правда" №4 від 27 лютого 2010р.
Мироцьке обєднання громад
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.