» » » "Ми повернулися додому з кривавої війни"

"Ми повернулися додому з кривавої війни"

У Національному університеті державної податкової служби України вшанували наших земляків - учасників бойових дій, які воювали на територіях інших держав; абсолютна більшість із них «афганці».
На сцені - прапор України, прапори Ірпінської та Бучанської міських організацій Української спілки ветеранів Афганістану, фотографії загиблих воїнів-афганців Ірпінського регіону, свічки, символічні чарки, кулеметна стрічка, червона гвоздика, чорний тюльпан, каска.

Звучать пісні на афганську тематику. На великому екрані демонструються слайди кривавої, трагічної війни. До побратимів звертається ведучий - заступник голови Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів- інтернаціоналістів) Костянтин Кукушкін: «Афганська війна вже відійшла в історію. Та досі не можемо забути про побачене й пережите. Наше покоління пройшло через пекло, біль втрати своїх товаришів. Зробимо все, щоб таке ніколи не повторилося. Миротворчим місіям - так, війні - ні!».

До ветеранів-афганців звернувся міський голова Олег Бондар: «Ви кров'ю засвідчили свою відданість Батьківщині. Ви були вірними військовій присязі, обов'язку. Вам наш уклін і подяка, а також грошова допомога від Ірпінського міськвиконкому».
Привітав афганців Гостомельський селищний голова Анатолій Кириченко: «Ми високо цінуємо вашу відданість Вітчизні, бажаємо вам здоров'я і надаємо грошову допомогу».

Секретар Ірпінської міської ради Анатолій Мороз сказав: «Свої кращі молоді роки ви віддали цій жорстокій кривавій війні. Ви підтвердили свою мужність, вірність Вітчизні і військовому обов'язку. Ви готові і сьогодні стати на захист Вітчизни. Ірпінська міська рада докладе всіх зусиль, щоб допомогти у вирішенні багатьох питань».

Заступник Ірпінського міського голови Петро Адамович наголосив: «Ви знаєте, що у ваші проблеми я вникаю не тільки як посадовець, але і як побратим, бо теж проходив військову службу в Афганістані. Розумію: участь у бойових діях в Афганістані - це гірка сторінка у житті кожного з вас. У міру своїх можливостей я намагаюся вам допомагати: Так, сьогодні я вручаю нову газову плиту нашому товаришу, бойовому льотчику Абану Пальчикову».

Депутат Ірпінської міської ради і меценат Юрій Прилипко як завжди був лаконічний і конкретний: «У цьому році, як і в минулому, я відправляю дітей регіону на відпочинок до Криму і за кордон. Хто має дітей шкільного віку - звертайтесь до мене і ми включимо їх до наступної групи відпочиваючих. Крім того, виділяю 25 тисяч гривень на потреби вашої організації».

До побратимів звернувся голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів- інтернаціоналістів) Анатолій Прохоренко: «День, коли останній радянський солдат покинув Афганістан - незвичайна дата календаря. Це нагадування про радість, яку, мабуть, кожний із нас переживав, перетинаючи афгансько- радянський кордон. І кожен думав: «Я живий, і врешті-решт повертаюсь додому. Повертаюсь сам, а не в «чорному тюльпані» на руках побратимів.
Ми стали старшими і мудрішими, об'єдналися. Всі разом вирішуємо проблеми життя тепер уже мирного часу, використовуємо всі наявні можливості, щоб захистити свої законні політичні, економічні, соціальні права, у першу чергу - інвалідів і сімей загиблих. От і сьогодні ми вирішили отримані гроші передати сім' ям наших загиблих побратимів. »

Анатолій Прохоренко та голова Бучанської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Микола Райчук нагородили воїнів-інтернаціоналістів: медалями «За заслуги» і «За звитягу».
Музичний супровід здійснила вокально-інструментальна група «Перевал», до складу якого входять Микола Сіденко, Сергій Мелека, Юрій Ткачов та соліст, підполковник Валерій Малашенко.

Концертну програму від Національного податкового університету продовжили Іван Микитюк, Сергій Слободенюк та молодіжна група «Санхем» із солісткою Катею Лещенко.
15 лютого воїни-афганці та представники громадськості вшанували пам'ять побратимів, поклавши квіти до меморіалу загиблим воїнам-афганцям у місті Буча. Отець Андрій відслужив молебень.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів; на їх честь прогримів салют.В Ірпінському економічному коледжі вшанували пам'ять загиблого в Афганістані випускника Сергія Лантушенка. Ігор Михайлишин, заступник Ірпінського міського голови, сказав: «День виводу радянських військ з Афганістану назавжди увійшов в історію нашої держави як нагадування про всіх загиблих за межами
Вітчизни вірних синів України. Серед них і Сергій Лантушенко - випускник колишнього Ірпінського сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку. Збережемо пам' ять про цю світлу людину як нагадування про неприпустимість повторення таких страшних сторінок в історії нашого народу!».
Директор коледжу, депутат Ірпінської міської ради Сергій Михайлов наголосив: «Сергій Лантушенко - приклад вірної синивської любові до своєї
Батьківщини. Він назавжди буде серед нас, буде прикладом самовідданості і мужності!»

Викладач коледжу Микола Поцілуйко прочитав власний вірш, присвячений героєві.
Любов Воробйова, яка була викладачем у Сергія, згадує: «Це був скромний, душевний хлопець, який нічим не відрізнявся від своїх однолітків. Хіба що вихованістю і ввічливістю. Ми берегтимемо про нього світлу пам' ять».
Марина Мороз, студентка, стипендіат звернулася до своїх товаришів: «Подвиг Сергій Лан- тушенко, полеглого героя, кавалера ордена Червоної Зірки, старшого сержанта, буде завжди нагадувати, як треба любити свою Батьківщину! До останньої краплі крові, до останнього подиху життя!».

До барельєфу Сергія Лантушенка поклали живі квіти.
Урочистий мітинг, з салютом і покладанням квітів відбувся і біля надгробного пам'ятника Сергію Басову, колишньому студенту Ірпінського індустріального технікуму, який також загинув при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також біля меморіальних дошок на честь колишніх учнів ЗОШ №№ 2, 5 - ветеранів Афганістану, що померли та на кладовищах біля їхніх могил.Олег Множинський
фото автора
газета: "Ірпінський вісник" №8 від 19 лютого 2010 р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.