» » » Любов Панченко – жива легенда української творчості

Любов Панченко – жива легенда української творчості

За ініціативи Музею шістдесятництва у приміщенні Історико-меморіального музею М. Грушевського ще з грудня 2009 року проходила виставка робіт Любові Панченко. Усі бажаючі мали змогу познайомитися чи ще раз полюбуватися неперевершеними роботами надзвичайно талановитої бучанської художниці.

Саме 2 лютого, в день народження Любові Панченко, відбулося закриття виставки робіт майстрині. Це було справжнє свято серед прихильників творчості Любові Михайлівни, друзів та шанувальників мистецтва й земляків-бучанців, всіх, хто опікується й любить пані Любу. У невеличкому затишному залі музею зібралось чимало відомих людей. Зокрема, Микола Стратілат, який вчився разом з Любов’ю Панченко, Валерій Франчук, лауреат Шевченківської премії, заслужений художник України, Олександр Пономарів, представник шістдесятників, Олеся Вороніна і Галина Дацюк з Українського радіо та інші. Завітали разом із землячкою Любов’ю Панченко й представники з Бучанської міської ради, з якими вже давно хотіли зустрітися організатори цієї виставки.Від імені міського голови та громади міста, Марія Крижова, секретар Бучанської міської ради, та Лариса Матюшенко, заступник Бучанського міського голови, привітали Любов Михайлівну і вручили подарунок та Подяку Бучанського міського голови Анатолія Федорука. А Семен Яцук, депутат виконкому Бучі прочитав власний вірш спеціально для Люби Панченко.

Усі присутні милувались роботами пані Люби та щиро вітали її з днем народження. Не раз згадували довгу чорну косу, дівочу вроду Люби та не легку долю геніальної жінки, яка попри всі труднощі не втратила почуття гумору та творчої наснаги. А художниця сиділа у заквітчаній хустині і слухала, і дивувалась: «Я й не знала, що у мене скільки друзів!» - відзначила вона.

Вже цього року вирішили подати кандидатуру Любові Панченко на присвоєння звання заслуженого художника України.
Можливо, на що дуже усі сподіваються (хоча влада міста Бучі остаточно і не обіцяла), й у цьому році буде розглядатися питання про створення музею Любові Панченко у Бучі, місті, де народилася народна художниця. Адже такий квітучий талант необхідно знати й шанувати всім до поки ще не пізно.
ДОВІДКА


Любов Михайлівна Панченко – почесний громадянин міста Бучі, лауреат премії ім. В. Стуса, член Союзу Українок. Вона одна з тієї когорти, якою пишається наша нація, це – Алла Горська, Віктор Зарецький, Надія Світлична, Людмила Семикіна, Галина Севрук, Євген Сверстюк, Микола Плахотнюк, В’ячеслав Чорновіл.
Народилася Любов Михайлівна 2 лютого 1938 року в селі Яблунька (нині район у м. Бучі). Закінчила сільську семирічку, потім Київське училище прикладного мистецтва (відділ вишивання); працювала в кравецькій майстерні і водночас розширювала свої обрії пізнання мистецтва, захопилася ліноритом. Згодом вступила на вечірнє відділення факультету графіки Українського поліграфічного інституту імені І. Федорова. У 60-ті роки відвідувала Клуб творчої молоді «Сучасник», стала членом його літературної секції «Брама». Потім Любов Панченко працювала в Проектно-конструкторському технологічному інституті художником-модельєром та в Республіканському будинку моделей. На той час припадає розквіт її яскравого таланту: вона створює серію акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна. Чимало розробок її вишивок публікувалися у журналі «Радянська жінка».
Зараз Любов Михайлівна разом зі своїм вірним другом Чумаком (песиком) та своїми роботами-шедеврами живе у Лісовій Бучі.


Вікторія Кончаківська
газета: "Бучанські новини" №5 від 5 лютого 2010 р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар