» » » Мироцьке: До «Лелеченят» у гості

Мироцьке: До «Лелеченят» у гості

У цьому випуску газети ми вирішили одну з статей присвятити Мироцькому дитячому садку.

На жаль, в нашій країні настав той час, коли батьки не можуть сидіти вдома та займатись вихованням дітей... Їм потрібно працювати на двох, а то й на трьох роботах, щоб надати дитині усе необхідне для відчуття справжнього дитинства. Спасінням заклопотаних батьків у цьому випадку є дитячі садки.

Дитячий садок - це те місце, де діти отримують свої перші знання та перші розчарування, ніжну любов та любляче піклування вихователів, це другий дім маленьких діточок. Але не так легко вихователям, як нам здається на перший погляд, адже тільки задумайтесь, як багато знань потрібно передати малюку в перші п'ять років життя! Не тільки правильно говорити і їсти самостійно, но і дізнатись, що таке тверде і м'ягке, кругле та квадратне, гладке та колюче, що причиняє біль, а що приємне на дотик, як правильно спілкуватись з дорослими, а як з однолітками, коли потрібно зосередитись, а коли можна і повеселитись...

В нашому селі також нещодавно з'явився дитячий садочок, який знаходиться у Мироцькій Загально Освітній школі. Ще недавно у цьому приміщенні вчилися першокласники, а тепер стоять маленькі ліжечка, гральна кімната , іграшки, піаніно. Жителям села стало набагато легше, їх діти поряд, під наглядом своїх односельчан, у рідному селі.

Для того, щоб краще дізнатись про повсякденного життя нашого дитячого садочку, ми взяли інтерв'ю у завідуючої дитячого садочку Лук'яненко Наталії Миколаївни:

- Наталіє Миколаївно, розкажіть коротко про себе.
- Я народилась 1 лютого 1965 року у селі Мироцьке, навчалась в нашій Мироцькій школі, потім пішла навчатись в Ірпінський індустріальний коледж на бухгалтера. Після закінчення коледжу продовжила навчання в „Педагогічному університеті імені Драгоманова”. З 1988, коли в мене вже було 2 дітей (донька та син) по 2002 рік я працювала в Мироцькому дитячому садочку завідуючою. Після цього я пішла працювати завідуючою у дитячий садок, що знаходився на Ястремщині (м. Буча).

- Як давно Ви працюєте в Мироцькому дитсадку?
- В грудні 2002 року Мироцький дитсадок відкрили і мені одразу запропонувала голова місцевої влади Ніна Іванівна вакантне місце.

- Скільки дітей у Вас в садочку та якого вони віку?
- У нас 21 дитина, вік від 3 до 6 років. Діти розділені по групам: від 3 до 4 років - молодша група, від 4 до 5 років - середня, а від 5 до 6 років - старша. Та все ж таки ми намагаємось за кожною дитиною наглядати індивідуально, бо деякі діти більш відкриті, а є і такі, які сором'язливі, або новенькі - дітки яких батьки тільки привели до садочку.

- Який у дитсадочку розпорядок дня?
- Ми працюємо з 8:00 до 17:00, субота та неділя - вихідні дні.

- Розкажіть, будь ласка, який у Вас склад колективу.
- Окрім мене є помічник вихователя - Волкова Віта Миколаївна, кухар - Федоренко Людмила Миколаївна, музичний керівник - Галішевська Катерина Олександрівна, яка працює на 0.25 ставки, в цьому місяці розрахувалась, на жаль, вихователька Овсієнко Раїса Іванівна.

- Чим саме займаються діти?
- Два рази на тиждень з дітьми займається музичний керівник, діти грають іграшками, малюють, проводяться різні рухливі ігри, ыгри на розвиток у дітей мовлення, вивчаємо фольклор та вірші, здійснюємо різні конструювання та багато іншого.

- Як готують дітей до школи?
- Зі старшою групою дітей займаємося окремо, вчимо читати, писати, розповідати вірші напам'ять, здійснювати коротенькі перекази.

- Як харчуються діти?
- Для дитсадка зробили окрему кухню, де є два холодильника, плита, витяжка, і все необхідне для зручності харчування. Харчування у дітей триразове: сніданок, обід, полуденок.

- Хто допомагає у розвитку дитсадка?
- В першу чергу хочу сказати, що всі меблі, килимове покриття, посуд, постільна білизна, два холодильника, плита, пилосос, штори, тюлі, шафи - це все профінансувала голова сільської ради Ніна Іванівна. Особливу подяку хочеться виразити батькам дітей, адже всі іграшки, зошити, канцелярські товари були придбані за кошти батьків, також нещодавно було куплено піаніно, на яке також дали кошти батьки. На батьківських зборах було прийнято рішення, про те, що щомісячно батьки будуть платити добровільний внесок у розмірі 50 гривень, а також хочу зауважити, що для того щоб дитина поступила до нашого дитячого садка потрібно заплатити 300 гривень.


- Чи вистачає території для виховання дітей та чи плануєте Ви розширювати садок?
- Чесно кажучи, у нас територія дуже маленька, лише 2 невеличких кімнати, та й то в одній з них стоять ліжка, особистого кабінету я не маю. В планах є розширення території, але коштів на це нема.

- Чи є якась допомога від спонсорів?
- На превеликий жаль немає. Ми неодноразово звертались за допомогою, але всі наші спроби виявились безрезультатними...

- Чи є у Вас якісь побажання до жителів села?
- Як було вже вище сказано, у нас територія маленька, зараз у нас двадцять одна дитина і місця для них ледве вистачає. Хотілось би попросити односельчан, щоб при змозі здійснили допомогу для розширення території, адже всі погодяться, що нам, батькам, дуже зручно, що наші діти біля нас, а не десь в іншому селі, і дуже хотілося б зробити належне середовище для наших діточок, бо дуже не зручно, що діти різного віку, яким потрібний різний нагляд, займаються в одній кімнаті.

Чабан Ю.В.---------------------------------
Завантажити повну версію газети "Мироцька правда" №2 (26) від 30 січня 2010р.: скачати>>
газета: "Мироцька правда" №2 від 30 січня 2010р.
Мироцьке
Коментарів: 0
Додати коментар