"БЕРКУТ" витурили з Ірпеня

Оперативна рота №3 батальйону міліції особливого призначення протягом кількох десятиліть забезпечувала охорону громадського порядку в Ірпінському регіоні. Але нині і «Беркуту» потрібна допомога.

Нас залишили наодинці зі злочинцями?

Ми, жителі Ірпінського регіону, стурбовані передислокацією підрозділу «Беркут» з міста Ірпінь в інший регіон.
З року в рік у місті зростає чисельність населення, збільшується кількість студентів в учбових закладах, а дієвих заходів від хуліганських проявів та наркоманії, яка процвітає, не має. Ми, жителі міст Ірпінь та Буча, залишимося наодинці зі злочинністю.

Ірпінський підрозділ міліції «Беркут» завжди швидко та оперативно реагував на наші звернення про допомогу. Просимо вашого втручання. О. Пірнач, С. Сич, Коваленко, О. Хмарук та іншіЛист адресували міністру МВС України
Треба віддати належне Ірпінській владі: вона активно стала на захист громади. Про це свідчить і лист за підписом Ірпінського міського голови О. В. Бондаря на ім'я міністра внутрішніх справ України Ю. В. Луценка. Друкуємо цей документ із незначним скороченням.

«У місті Ірпінь (вул. Щорса, 18) перебуває третя оперативна рота батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України у Київській області. За 35-річну історію бійці роти надавали допомогу при ліквідації наслідків землетрусу у місті Спітак, ліквідовували наслідки Чорнобильської трагедії, пройшли бойове хрещення в загоні «Кобальт» в Афганістані, надавали практичну допомогу колегам із ОМОНу в Таджикистані.
На території підрозділу розташована триповерхова будівля з кабінетами, актовим залом, двома спортзалами, гаражними боксами, гуртожитком майже на 60 місць. Ремонт будівлі, облаштування території здійснювали власноруч беркутівці, а також за рахунок коштів батальйону. Влітку 2009 р. Ір- пінська міська рада видала підрозділу свідоцтво на право власності на нерухоме майно та державний акт на право користування земельною ділянкою (0,334 га). Однак колегія Головного управління МВС України у Київській області 11 листопада 2009 р. винесла рішення про передислокацію третьої оперативної роти у м. Боярку.

Названий підрозділ значною мірою сприяє стабільності оперативної ситуації в Ірпені та в усьому регіоні. За десять місяців 2009 року беркутівці розкрили 286 злочинів, із них: одне вбивство, 13 - пограбувань, 71 - крадіжку, два зґвалтування.

За правопорушення затримано 182 особи, із них 30 - за дрібні хуліганства, 98 - за порушення антиалкогольного законодавства, вісім - за непокору працівникам міліції, 20 - порушення іноземцями правил перебування в Україні.
Особовий склад третьої роти залучався до охорони правопорядку в Ірпінському регіоні, а також до проведення масових заходів у м. Ірпінь.

Прошу також врахувати, що в Ірпені знаходиться Національний університет державної податкової служби України та Економічний коледж Національного аграрного університету, де навчаються близько 12 тисяч студентів».

Буча також проти
Виконавчий комітет Бучанської міської ради також звернувся до головного міліціонера країни з проханням переглянути рішення про передислокацію окремої роти №3 «Беркут» з м. Ірпінь в Боярку. На їхнє переконання, такий необдуманий крок призведе до погіршення кримінальної ситуації в регіоні.

Втрутився у ситуацію і ректор Національного університету державної податкової служби України П. Мельник. Він, зокрема, зазначає, що вже 35 років в Ірпені базується підрозділ особливого призначення «Беркут». Він спільно з навчальним закладом забезпечує охорону громадського порядку в студентському містечку; проводяться рейди з курсантами факультету податкової міліції та активом по виявленню наркотичних засобів серед студентів та молоді Ірпеня. Тому з метою своєчасного попередження хуліганських проявів, пограбувань та розбоїв, забезпечення надійного правопорядку на території університету та в громадських місцях керівництво цього закладу вважає за доцільне залишити в Ірпені оперативну роту №3 «Беркут».

Накази не обговорюються?

На жаль, на звернення високопосадовців міліцейське керівництво не прореагувало. На виконання рішення колегії Головного управління МВС України у Київській області видано наказ за підписом В. Яловенка про передислокацію штабу - батальйону та оперативних рот №2, 3, 5 у м. Боярку, оперативної роти №1 у м. Бориспіль.

Начальник Головного управління МВС України у Київській області В. Яловенко констатує: «Існує ряд чинників, які не сприяли ефективному виконанню покладених завдань, насамперед, розташування структурних підрозділів БМОП «Беркут» у 5 населених пунктах області; при цьому загальна відстань між оперативними ротами складає 200 км. Це ускладнює контроль командним складом батальйону за несенням служби, потребує значних витрат, часу та пального.

... Витрачаються значні кошти на проведення ремонтних робіт у приміщеннях».
У розпорядженні редакції є копія іншого цікавого документа, де, зокрема, зазначається, що загін міліції особливого призначення «Беркут» є резервом міністра, самостійним структурним підрозділом міліції громадської безпеки. Виходячи з цього, категорично забороняється зміна місця постійної дислокації.

Післямова
Десятки співробітників «Беркута», які живуть в Ірпені, тепер змушені їздити на роботу в Боярку. Вони не наважуються висловлювати вголос своє обурення. «Нас переломили через коліно, - кажуть вони не для «преси». Не називаємо своїх прізвищ, бо завтра звільнять з посад».
Риторичне питання: кому дістанеться «золота» земля та прекрасна база колишнього підрозділу в Ірпені?

В. КУЧЕРЯВИЙ
Фото О. Множинського
газета: "Ірпінський вісник" №5 від 29 січня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.