» » » Аврокрадії працюють без вихідних

Аврокрадії працюють без вихідних

У 2009 році в Ірпінському регіоні було зафіксовано сім випадків незаконних заволодінь транспортних засобів. Завдяки вжитим заходам правоохоронців всі вони розкриті: шість - співробітниками державтоінспекції, один - службою розшуку.

Чи можна запобігти викраденню автомобілів? Що потрібно робити автовласникам, аби не стати жертвою цього виду злочину? Про це наша розмова з інспектором з розшуку ВДАІ Ірпінського регіону та м. Буча С.А. Кулішом.


На фото: інспектори (зліва направо) С. Куліш, О. Католіченко


- Сергію Анатолійовичу, які авто більш цікавлять злодіїв - вітчизняні чи закордонні?
- Як свідчить статистика, «найулюбленішими» моделями викрадачів залишаються автомобілі вітчизняного виробника - передусім ВАЗівські. Адже вони не так «захищені», як «престижні» іномарки. Крадуть переважно з-під будинків самих власників, як правило, з 18 до 24 години. Зауважу: автокрадії працюють без вихідних і святкових днів.

- Скільки злодіям потрібно часу для угону?
- Від однієї до двох хвилин. Так, нещодавно в центрі Ірпеня викрали авто - злочинцю знадобилося для цього кілька секунд. 17 грудня о 5 ранку водій А., що мешкає на вулиці Жовтневій, збирався на власному авто їхати на роботу. Прогрівши двигун, він виїхав з гаража і всього на кілька секунд залишив свій транспортний засіб з працюючим двигуном без нагляду. Невідома особа, яка знаходилася поруч, швидко вскочила у салон і на шаленій швидкості намагалася зникнути у невідомому напрямку. Проте здійснити свій злочинний намір їй не вдалося. Не вправившись з керуванням, горе-водій вдарився у дерево. Удар був настільки сильним, що від автомобіля залишилися одні запчастини. Зловмисник загинув відразу.
- Напевно, цього могло б не трапитися, якби сам водій вжив необхідні протиугоні заходи...Так. Угону автомобіля в переважній більшості випадків легше запобігти, якщо дотримуватися деяких порад. Виходячи навіть на короткий час з автомобіля, виймайте ключі із замка запалювання, перевіряйте, чи надійно зачинені дверцята і вікна. Закривайте автомобіль навіть у тому випадку, якщо відлучаєтесь на 1-2 хвилини. Не забудьте також виключити передачу і поставити авто на ручне гальмо.
Якщо необхідно залишити автомобіль на ніч, виберіть добре освітлене місце, яке проглядається. Не паркуйте автомашину у безлюдних місцях. Надійніше тримати її на охоронних стоянках. Зважте: у нашому місті не було жодного випадку крадіжок автотранспорту саме з платних стоянок.

Не залишайте у салоні автомобіля відкрутки, плоскогубці та інші предмети, які можуть допомогти запустити двигун без ключа запалювання; не залишайте автомобіль на стоянці з повним баком пального. Взимку ставте авто на колодки.
Не довіряйте нікому з сторонніх осіб ключі від машини.
Не залишайте у салоні авто ні вдень, ні вночі свої документи чи гроші. Нерідко саме вони провокують злочинців до вчинення крадіжки. Крадії інтуїтивно відчувають наявність грошей.

- А хто здійснює автокрадіжки в нашому регіоні? Чи причетні до цього організовані злочинні угрупування?
- Автокрадіжками займаються громадяни, як правило, з кримінальним минулим. Відомостей про злочинні угрупування у нас немає.
Виникають час від часу трагікомічні ситуації. Скажімо, людина збирається їхати на роботу на своїй машині, а вона зникла. Дзвонить у міліцію, піднімає всіх на ноги в Київській області. Шукає впливових людей, які б прискорили розшук. Правоохоронці вживають всі необхідні заходи. А згодом з'ясовується: ніхто машину не викрадав! Наведу конкретний приклад: якось водій з Гостомеля хильнув зайвого, а автівку, аби не мати зайвого клопоту, залишив біля кафе; додому повернувся на таксі. Прокинувшись після похмілля, не зміг пригадати, де ж насправді його «залізний кінь». Повідомив про «угон» міліцію, сам підключився до інтенсивних пошуків.
Цей горе-водій вже мав проблеми із Законом. Його позбавлено прав керування транспортним засобом на 10 років. Сам автомобіль виконавча служба вилучила і продала. Ну хіба не сюжет для наших сатириків?

- Як слід діяти коли викрали автомобіль?
- Необхідно негайно набрати номер "102" і повідомити про те, що сталося, вказавши державний номер автомашини, марку, колір, номери агрегатів, особливі прикмети. Черговий відразу передасть цю інформацію для всіх міліцейських підрозділів, у тому числі і в Державтоінспекцію. Працівники міліції приїжджають на місце пригоди, вони з'ясовують обставини угону, можливі шляхи вкраденого авто. Чимало авто правоохоронці повернули власникам, розшукуючи їх по "гарячих слідах". Тому дуже важливо відразу зателефонувати у міліцію, або самому почати розшук. Прогаяний час працює проти вас.

До відома батьків!
Під час зимових шкільних канікул працівники Державтоінспекції особливу увагу звертають на відпочинок дітей. Багато із них нині стали на лижі, ковзани, сідають на санки. Це, звичайно, добре. Однак турбує інше: часто батьки залишають без нагляду своїх синів і доньок; вони здійснюють прогулянки по проїжджій частині доріг. Це небезпечно для життя! Шановні батьки, зверніть на це особливу увагу.


Спілкувався Володимир ЕННАНОВ
газета: "Ірпінський вісник" №2 від 8 січня 2010 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.