» » » Входимо у рік новий з оптимізмом

Входимо у рік новий з оптимізмом

Новорічне інтерв`ю з секретарем Ірпінської міської ради Анатолієм Єлізаровичем Морозом.

- Рік 2009 відходить в історію. Чим він запам'ятався?
- Світова криза боляче вдарила по всіх країнах. Не оминула вона і нашу державу. Ірпінь не є винятком. Ми запланували планів громаддя, але, на жаль, далеко не все реалізували. Хоча не можна стверджувати, що сиділи склавши руки. По окремих напрямах досягли гарних успіхів. По деяких треба було діяти рішучіше.

Певні зрушення сталися в галузі охорони здоров'я. Можна з оптимізмом сказати: після домовленостей офіційного Ірпеня з Бучею про медичне обслуговування відпала необхідність скорочувати ліжко-місця і медичний персонал. Десятки людей у білих халатах з полегшенням зітхнули. Тепер у них знову є перспектива, тобто є гарантована робота. Можливо, ми досягли домовленості не на тих умовах, як хотіли. Але все ж таки крок до цивілізованого розв'язання архіважливого питання зробили. Ви знаєте, скільки з цього приводу було інсинуацій, кипіли, без перебільшення, пристрасті. На медичній темі часто спекулювали наші опоненти.

І ще про одну подію, яку з нетерпінням очікують сотні ірпінчан. Через кілька тижнів в урочистій обстановці ми відкриємо міську поліклініку. Зростання цін на енергоносії підштовхує до впровадження енергозберігаючих технологій. Як приклад: запроектовано і встановлено індивідуальне опалення в будинку по вулиці Садова, 69. Це, можна сказати, експериментальний проект. Я переконаний, за ним - майбутнє. Мешканці цього будинку тепер не скаржаться на опалення.

До здобутків я хочу зарахувати зведення міні-котельні по вулиці Щорса, 16, виділення коштів у сумі 800 тисяч гривень на ямковий ремонт доріг.
Нам вдалося закільцювати водопровід по вулиці Новоскальська, облаштувати зливну каналізацію по вулицях Ленінградська і Жовтнева тощо.

- Будівництво спорткомплексу до Євро-2012 в Ірпені можна зарахувати до здобутків влади?
- Я не хочу з цього приводу всі заслуги приписувати міській владі. Хоча ми також підставили плече - виділили землю під спорткомплекс, оформили на неї право власності. Все це зробили вчасно.
Доклали чимало зусиль, щоб розпочати будівництво дороги Ірпінь-Київ. Але наші плани перекреслила криза. Довелося взяти, як кажуть спортсмени, тайм-аут. Хоча і в такій непростій ситуації вдалося відкоригувати документацію, пройти експертизу. І це вже дає надію на те, що у 2100 році на цій автомагістралі закипить робота. Одне слово, входимо в Новий рік з оптимізмом.

- Багатьох читачів цікавить, як наповнюється грошима міська казна?
- Коротко скажу так: у нас не дуже велике відставання від запланованого щодо наповнення бюджету. Конкретніше про підсумки року розповім пізніше. Зазначу, що держава виділили нам кошти у повному обсязі. Уряд покрив різницю у цінах з теплозабезпечення; переказав майже 5 мільйонів гривень на добудову міської поліклініки.
Про те, що задекларували. Планується зведення соціального містечка на площі 15 гектарів. Це буде дешеве житло. Є намір перевести декілька котелень на альтернативне опалення. Правда, зрушень поки що у цій справі я не бачу.

- Побачимо, наскільки секретар міської ради самокритичний. Отож питання руба: що не вдалося зробити?
- Ми не встигли до кінця облаштувати парк Перемога. Не вдалося повністю закінчити дорогу по вулиці 3-го Інтернаціоналу, «встелити» тротуари по вул. Жовтневій. Дуже сподівалися на те, що в Ірпені розпочнеться масове будівництво багатоквартирного житла. Але інвестори поки що призупинили свій, так би мовити, старт - чекають поліпшення економічної ситуації. Думаю, вони все-таки прийдуть на наш ринок, створять нові робочі місця.

- Міська влада спирається на допомогу депутатського корпусу?
- Звичайно, всі великі і малі справи здійснюються з ініціативи і підтримки депутатського корпусу. Дуже плідно працює голова фракції БЮТ у міській раді Олег Сотніков, активний Віктор Гурін, який представляє УНП, та чимало інших. Хтось працює більше, хтось менше. Але байдужих серед них немає!

- З нагоди свята Вам є, звісно, що сказати громаді.
- Побажання всім: щоб швидше завершилася криза! Щоб ми перевели подих і з новими силами почали відновлювати економіку. Економіка - це колесо, воно має постійно крутитися, рухатися вперед, забезпечувати людей роботою, хорошим заробітком.

Землякам також зичу міцного здоров'я, матеріального достатку, сімейного затишку та любові.

Спілкувався Василь КУЧЕРЯВИЙ
газета: "Ірпінський вісник" №1 від 1 січня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.