» » » Про оформлення земельних ділянок

Про оформлення земельних ділянок

Питання земельних відносин та правомірності надання і оформлення земельних ділянок досить актуальні для наших громадян. Тим більше, що останнім часом на законодавчому рівні ці процедури зазнали деяких змін. Зокрема, це стосується і Постанови Кабміну «Про порядок безоплатного оформлення та видачі громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки».

Яка ж ситуація нині з видачею земельних актів у Бучі та що повинні знати люди, які отримали у власність земельну ділянку, розповідає виконуючий обов’язки начальника відділу Держкомзему у місті Буча Олександр ДЗЮБЛЮК.

- Олександре Андрійовичу, за яким принципом надавалися земельні ділянки у минулому році і як надаються у цьому?
- З 1 січня 2002 року, коли почав діяти новий Земельний Кодекс, громадянин звертався із заявою про бажання отримати земельну ділянку до органів влади. Бучанська міська рада розглядала дане питання і якщо воно вирішувалося позитивно, то людина отримувала ділянку. Після цього громадянин йшов до ліцензійної землевпорядної організації для виготовлення проекту відводу. На підставі цього і видавався державний акт на право власності на землю.
А з початку 2009 року, після внесення змін до Земельного Кодексу України (зокрема ст. 118), виділення земельних ділянок громадянам фактично було прирівняне до виділення земельних ділянок юридичним особам.

- Що це означає?
- Сьогодні виділення земельної ділянки жителю відбувається у три етапи. По-перше, орган самоврядування надає дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування ділянки. По-друге, відбувається процедура затвердження зібраних матеріалів і надається дозвіл на розробку проекту. По-третє, орган самоврядування затверджує проект відведення земельної ділянки. Після цього проект направляють до органів Держкомзему для виготовлення та реєстрації державного акту.

Але з березня 2009 року, з введенням в дію постанови Кабінету Міністрів України №844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадян України», отримання державного акту спростили. Та тільки для тих громадян, які вже мають на руках рішення органів місцевого самоврядування про виділення землі.
Тож, коли людина подає заяву про безкоштовну приватизацію земельної ділянки та безкоштовне оформлення державного акту на землю, то виготовляється технічна документація, яка погоджується органами Держкомзему. На підставі цього і видається акт на право власності.

- Які правила отримання державного акту на землю для тих, хто не підпадає під нову Постанову Кабінету Міністрів?
- Постанова Кабінету Міністрів України №844 не стосується тих громадян, які отримали рішення про виділення земельної ділянки після 1 січня 2002 року. Тому вони, щоб отримати державний акт на право власності, повинні подати: заяву, рішення на безкоштовну передачу земельної ділянки, паспортні дані, технічну документацію, яка розробляється за їх кошт.
Під постанову також не підпадають громадяни, які отримали земельні ділянки на підставі правових угод (купівля-продаж, дарування тощо).

- Мабуть, у зв’язку із цим і змінилися умови оформлення земельних ділянок. За довідки потрібно чимало платити?
- Це питання не залежить від органів Держкомзему. Ми не можемо впливати на приватні структури, які мають ліцензію на розробку і виготовлення технічної документації землеустрою. Коли громадянин звертається до даних юридичних осіб, то він з ними укладає договір. Про яку суму вони домовляються – це вже питання обох сторін.

- Скільки жителів Бучі отримали земельні ділянки?
- Згідно наших статистичних даних, сьогодні у Бучі близько 6700 громадян приватизували земельні ділянки. Тобто, якщо в місті проживає близько 26 тисяч людей, то можна говорити про те, що кожний четвертий житель Бучі має земельну ділянку.

- Яка зараз ситуація із видачею земельних актів у Бучі?
- До нас надійшло 175 заяв про безкоштовну приватизацію. З них 27 громадянам було відмовлено через те, що вони не підпадають під постанову Кабінету Міністрів; 90 чоловік – вже отримали безкоштовні державні акти на землю. Процес видачі документів буде продовжуватися.

- Кому, в першу чергу, повинні надаватися земельні ділянки?
- Згідно законодавства, всі громадяни України мають право на отримання земельної ділянки, в рамках визначених ст. 121 Земельного Кодексу України (у Земельному Кодексі не визначено правочерговість надання земельних ділянок). Перед законом всі рівні і мають однакові права. Коли людина стоїть у черзі на житло, то там враховуються пільги, інші фактори. А в процедурі надання земельних ділянок такого немає.

- Скільки сьогодні жителів Бучі стоять у черзі на землю?
- Облік громадян, які подали заяви на отримання земельної ділянки, проводить земельний відділ Бучанської міської ради. Тому відділ Держкомзему в місті Буча не розглядає питання щодо надання земельних ділянок, адже це – прерогатива органів місцевого самоврядування.
газета: "Бучанські новини" №50 від 18 грудня 2009 року
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
LION

OFFline

  • LION (5)
  • Місцевий
  • 18 грудня 2009 21:55
кому они там раздают землю, жителям Бучи??? да в Буче вся земля уже продана и поделена. я стою на очереди с 94 года на льготной очереди и ничего еще не получил. Спасибо за єто Федорукку и его команде. сколько нужно заплатить этой власти и власти вообще что бы они наконецто насытились???!!!

0