» » » Світ рівних можливостей створюємо разом

Світ рівних можливостей створюємо разом

За традицією 3 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів. Його проголосила у 1992 році Генеральна Асамблея ООН, а Комісія з прав людини в своїй Резолюції визначила цю дату днем рівних прав та можливостей.

Міжнародна спільнота називає інвалідів людьми з обмеженими можливостями або людьми з особливими потребами. У кожному суспільстві, навіть найблагополучнішому, завжди є люди, які потребують захисту, допомоги і підтримки. Тому турбота про найбільш незахищених вважається показником гуманності та цивілізованості держави.

На початку грудня в Україні традиційно проводяться численні інформаційно-просвітницькі та культурні заходи, тематичні семінари, конференції, виставки, мета яких — привернути увагу владних структур, підприємців, громадськості до повсякденних потреб і проблем людей з обмеженими можливостями, аби, як кажуть, «усім миром» допомагати у їх вирішенні не тільки словом, а й ділом. Усе активнішою стає співпраця громадських організацій інвалідів і органів влади, а її результати — пліднішими.

Яскравим прикладом такої взаємодії є робота Бучанської громадської організації інвалідів «Відгук». Вона створена два роки тому і нині налічує близько 150 чоловік — дітей і дорослих. Очолює її шанована і добре відома в Приірпінні людина — Світлана Стадніченко, яка знає поіменно кожного члена організації та його індивідуальні проблеми. Завдяки цій активній і небайдужій жінці зроблено багато для успішної соціальної адаптації дітей з інвалідністю, їх інтеграції в світ здорових людей, а також для психологічної, фізичної, трудової та медичної реабілітації дорослих з обмеженими фізичними можливостями.

Звичайно, без допомоги органів місцевої влади та благодійників таких результатів досягти було б неможливо. Багато вдячних слів Світлана Броніславівна говорить на адресу міського голови м. Бучі Анатолія Федорука, місцевих депутатів Олександра Таможнього, Олега Паламарчука, Олександра Кравчука, Дмитра Коржа.

Саме завдяки їхній моральній підтримці та матеріальній допомозі нещодавно відбулося святкове дійство для дітей з інвалідністю у стінах ЗОШ №3 м. Бучі. У його підготовку та проведення багато сил і душевного тепла вклали також надійні друзі «Відгуку» — студенти та викладачі християнського ВНЗ — Українського гуманітарного інституту — на чолі з капеланом (духовним наставником) Віталієм Жаруном, який здійснював керівництво волонтерською групою та звукотехнічне забезпечення заходу.

Святково прибрана зала була вщерть заповнена дітлахами та їхніми рідними. Зі словами привітання до присутніх звернулась Світлана Стадніченко. Вона вручила подяки від Бучанської громадської організації інвалідів «Відгук» найактивнішим і найвідданішим татусям дітей з обмеженими фізичними можливостями — Анатолію Одинокову, Андрію Висотюку та Павлу Юхименку.


А потім естафету перейняли волонтери. Вони з молодецьким запалом проводили різноманітні ігри, конкурси, співали, танцювали, розігрували невеличкі повчальні сценки. Особливо запам’яталися всім чарівний і щирий ведучий Юрій Коваль, кумедні Зайчик (Альона Воробйова) та Ведмедик (Олександр Бобошко), які, розважаючи публіку, слідкували, щоб жодна дитина не залишалась осторонь веселого дійства, а була його активним учасником.

Пік дитячих емоцій настав під час спортивних міні-змагань «Веселі старти», які професійно підготувала тренер «Відгуку» Ольга Лисова. Вона була і головним суддею. Учасники розподілялись залежно від вікових груп та нозологій і змагалися з тенісу, кеглів, дартсу (метання дротиків), футболу. Одночасно проходили змагання зі складання пазлів та малювання. За підсумками журі переможців нагороджували грамотами і призами-іграшками.

Всі присутні діти отримали і святкові подарунки — комплекти яскравих ялинкових прикрас — з рук добрих фей Олени Гордейчук та Людмили Лозової. Представники Українського гуманітарного інституту теж подарували кожному підбірки цінної духовної літератури.

А на самих волонтерів також чекав сюрприз. Від громадської організації інвалідів «Відгук» їм вручили величезний торт, виготовлений золотими руками чарівної Єлизавети Юхименко, який був сприйнятий «на ура».
Збуджені й радісні, гості розходилися по домівках. Кілька годин святкового дійства сколихнули дитячі душі. Обмінюючись враженнями після пережитого, вдячні батьки одностайно дійшли висновку, що могутній позитивний вплив таких заходів на соціальну адаптацію дитини-інваліда та виховання активної, толерантної особистості важко переоцінити.

Таїса Святенко,
член Національної спілки журналістів України м. Буча
Фото Альони Воробйової
газета: "Бучанські новини" №50 від 18 грудня 2009 року
Відгук
  1
Коментарів: 0
Додати коментар