Медицина по Мироцькому

Кожного дня наша редакція гадає, як зробити нашу газету ще цікавішою для читача… Після усіх міркувань ми вирішили, що кожному з нас буде цікаво з'ясувати більше про життя нашого села. Тому у кожному номері наша редакція буде запрошувати наших читачів «у гостини» до усіх бажаючих розказати про себе установ, організацій та мешканців нашого села. Сьогодні ми завітаємо до нашої Медичної амбулаторії, до її Головного лікаря Миколи Олексійовича Осадчого. Наша кореспондентка Чабан Юлія провела бесіду з Миколою Олексійовичем і ось що він їй розповів:

Мироцька медицина представлена у нас медичною амбулаторією загальної практики - сімейної медицини. Знаходиться вона на відстані від Центральної районної лікарні близько 70 кілометрів.

Медичне обслуговування населення здійснюється з 8:00 до 15:30 шість днів на тиждень. В приміщенні медамбулаторії знаходяться терапевтичний, дитячий, стоматологічний, акушерський, маніпуляційний кабінети, кабінет щеплень, фізкабінет, клінічна лабораторія.

Амбулаторія складається з семи працівників, яких вистачає для плідної роботи та якісного медичного обслуговування жителів села. Нажаль з семи працівників амбулаторії п'ятеро пенсіонери, які невдовзі залишать свою роботу і як це не сумно бажаючої молоді продовжити цю шляхетну, але мало оплачувану роботу не має. Через низьку заробітну плату, соціальну незахищеність та відсутність житла молоді та спеціалізовані фахівці не хочуть йти працювати в наше село.

В 2006 році обласний відділ охорони здоров'я безкоштовно виділив для амбулаторії новий автомобіль „Таврія” для покращення медичного обслуговування жителів села, але нажаль за чотири роки автомобіль жодного дня не використовувався через відсутність у бюджеті села коштів на пальне.

Стан фінансування медицини, в даному випадку – мед амбулаторії, як і в усіх медичних закладах нашої країни, знаходиться на дуже низькому рівні. Гроші виділяються лише на виплату заробітної плати наявних працівників, опалення та електроенергію, на медикаменти - 300 грн. на рік, господарчі потреби - 200 грн. на рік. Така дуже прикра ситуація з фінансуванням склалася з того часу, як медичні установи перевели на утримання місцевих рад. На усі питання про покращення стану медицини в селі Голова Мироцької сільської ради відповідає, що таке становище з фінансуванням тому, що село цілком дотаційне і грошей нема де взяти.

Також великим мінусом є те, що Мироська медамбулаторія не має свого стаціонару лікарні. Хворі, які потребують стаціонарного лікування, направляються в Боярську центральну районну лікарню і в Рубежівську дільничу лікарню.

Великою проблемою постає на теперішній час відсутність ліків, немає і аптеки… Через те, що Мироцька аптека стала „не вигідна” аптеці № 5, що знаходиться у Боярці, нашу аптеку закрили. Головний лікар звертався за допомогою до голови сільської ради та все це було безрезультатно…

На жаль, через цю байдужість до медицини місцевої влади страждають жителі нашого села, адже у нас в селі багато стареньких людей, яким дуже незручно добиратися до с. Немішаєво, де знаходяться найближчі аптеки, а можливо у деяких бабусь і дідусів немає внуків, які б могли привезти ліки...

Гірко також було відмітити, що приміщення амбулаторії на сьогодні знаходиться в аварійному стані, потребує термінового капітального ремонту і тільки завдяки зусиллям персоналу вдається утримувати приміщення в робочому стані, так як кошти на ремонт амбулаторії вже понад 20 років не виділяються сільською радою.


Але є і приємні факти, за минулий рік у Мироцькому народилося чотирнадцять діточок!
Бесіда у гостинах склалася трішки на мінорний лад, але наша редакція сподівається, що місцева влада, завдяки цій розмові, все ж таки оберне свій погляд у бік медицини і жителі села Мироцьке забудуть хвилювання про своє здоров'я через відсутність належного медичного обладнання, автомобілю швидкої допомоги та необхідних ліків. Редакція нашої газети висловлює глибоку повагу Миколі Олексійовичу Осадчому та усьому колективу Мироцької медамбулаторії та від імені усіх жителів нашого села говоримо велике спасибі за Ваш нелегкий труд!

Джус О.М.

---------------------------------
Завантажити повну версію газети "Мироцька правда" №22: скачати>>
газета: "Мироцька правда" №22 від 27 листопада 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар