Футбольна зима на Київщині

Футбольний м'яч і взимку не знає спочинку. Принаймні в столичному регіоні. Бо саме тут за будь-якої погоди команди різного статусу та рангу вшановують яскравою грою пам'ять видатних українських футболістів і організаторів футболу.

— Наступний рік винятком з правила не буде — ми запрошуємо колективи і симпатиків народної гри на Київщину, де в звичні терміни відбудуться традиційні зимові турніри, котрі входять до всеукраїнського календаря змагань, — стверджує голова Київської обласної федерації футболу Олександр Тютюн.

— Нагадаємо нашим читачам про турніри, що їх уже не перший рік проводить обласна футбольна федерація?
— Звичайно. Це — Меморіали Олега Макарова, Віталія Голубєва та Миколи Кирсанова. Ці імена святі для кожного, хто шанує і любить український футбол. Олег Макаров, як відомо, став першим українським чемпіоном Союзу далекого вже 1961 року — він віртуозно захищав ворота київського "Динамо", а пізніше здобув визнання як організатор футбольної справи, тісно співпрацюючи і з федерацією та командами Київської області зокрема. Віталій Голубєв увійшов до літопису нашого футболу як один з найкращих оборонців динамівського клубу та п'ятдесятих років минулого століття взагалі, призер чемпіонату та кубковий тріумфатор союзних часів. А ще — як людина виняткової сили духу та мужності. Нарешті, Кирсанов: незабутній Микола Миколайович, фундатор обласної федерації футболу і наш Учитель, був арбітром всесоюзної категорії та заслуженим тренером України. Символічно, що пам'ять про цих непересічних діячів українського футболу ми вшановуємо насамперед грою. Переконаний, що це саме те, чого бажали б і вони.

— Зимові турніри уже мають багаторічну історію…
— Найперший, присвячений пам'яті Олега Макарова, якого ще за життя удостоїли символічного титулу Воротар Республіки, зініціював Микола Кирсанов, а підтримала цей почин дружина Олега Олександровича — Людмила Михайловська. Прем'єра Меморіалу Макарова відбулася в січні 1996 року. Наступного місяця ми проведемо вже п'ятнадцятий турнір. Час і справді летить невблаганно… Меморіал Кирсанова започаткував свій історичний літопис 1999 року, Меморіал Голубєва — 2000-го.

— Знаю, що в традиційних змаганнях на Київщині, звісно у різні часи, були задіяні відомі команди і майбутні футбольні зірки, а деякі сезони мали й статус міжнародних.
— Це правда. На Київщині виступали клуби не тільки Києва та пристоличних районів, а й повпреди Волинської, Житомирської, Черкаської, Чернігівської, Полтавської, Одеської, Львівської та інших областей. Двічі, завдяки приїзду "Шерифа" з Молдови та грузинського ФК "Гагра", Меморіал Олега Макарова мав і міжнародний статус. А щодо імен… Достатньо сказати, що переможцями та призерами наших зимових турнірів було чимало нинішніх українських збірників, а легендарний Олександр Шовковський навіть отримував іменний приз Олега Макарова як найкращий воротар присвячених пам'яті свого великого попередника традиційних змагань.

— І все-таки, окрім ушанування пам'яті видатних діячів українського футболу, Київська обласна федерація, проводячи масові зимові змагання, має й практичну мету?
— Безумовно. Наші турніри — своєрідний полігон для команд і гравців, які готуються до турнірів офіційного рангу. Ми беремо на себе клопоти організаторів, а тому в команд немає звичних для зимової пори труднощів з пошуками спаринг-партнерів або тренувальних арен.

— До речі, щодо тренувальних арен. Де зазвичай проходять зимові матчі?
— У перші роки, як правило, — на стадіонах Збройних сил України та Республіканського вищого училища фізичної культури. Потім, з люб'язної згоди керівництва київського "Динамо", — на славнозвісній навчально-тренувальній базі в Чапаївці. Наступного року ми розраховуємо приймати всіх бажаючих і в Чапаївці, і в Щасливому, де функціонують сучасні манежі з якісними синтетичними газонами, а також у пристоличних Ірпені та Козині, на стандартних полях із штучним покриттям.

— Чи вже відомі учасники традиційних зимових перегонів?
— Остаточну інформацію матимемо перед новорічними святами. Але вже відомо, що гратимуть на Київщині резервісти прем'єрлігових "Динамо" і "Арсеналу", а попередню згоду на участь дали клуби Грузії, Молдови та Польщі.

— Отже, коли відбудуться традиційні зимові турніри 2010 року, організовані Київською обласною федерацією футболу?
— П'ятнадцятий Меморіал Олега Макарова — з 15 по 24 січня. Одинадцятий Меморіал Віталія Голубєва — з 12 по 21 лютого. А дванадцятий турнір пам'яті Миколи Кирсанова — з 6 по 14 березня. Наради представників команд-учасниць відбудуться в офісі КОФФ відповідно 12 січня, 9 лютого та 2 березня о 12-й годині. Довідки за телефонами в Києві — 278-74-38 і 279-38-70. Не сумніваюся, що й наступний зимовий сезон стане головною футбольною подією в столичному регіоні."Футбольна Київщина"
www.irpinfc.at.ua
  0
Коментарів: 0
Додати коментар