Ювілей у церкви

У суботу, 1 листопада 2008 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив новозбудований храм на честь Казанської ікони Божої Матері в с. Мироцьке Києво-Святошинського благочиння. Після чину архієрейського освячення храму Святійший Владика відслужив першу урочисту Божественну літургію у співслужінні благочинного Києво-Святошинського району протоієрея Василія Чупровського, протоієрея Олега Маланяка, колишнього настоятеля і будівничого храму протоієрея Миколая Волосянського, новопризначеного настоятеля о. Василія Комарницького та духовенства благочиння.

Після завершення Божественної літургії Святійший Патріарх Філарет подякував меценатам і будівничим цього храму та ногородив Олександра Миколайовича Тищенка, Віктора Феліксовича Животовського, Віктора Михайловича Лихогоду, Володимира Вікторовича Шуляренка, Олександра Івановича Холоденка, протоієрея Івана Шемелинця - орденами Святого Юрія Переможця, Ніну Іванівну Іваненко - орденом Святої великомучениці Варвари. Також було вручено 55 благословенних Паріарших грамот.

Автор: Андрій Головков

З історії

Казанська ікона Божої Матері — одна з найбільших святинь Російської Православної Церкви. Казанська ікона Богородиці є однією з найвідоміших і найшанованих ікон Божої Матері теж на теренах України. Вона з'явилася в 1579 р. під час царювання Іоана Васильовича — IV, в Казані, при Московському митрополиті Антонії та Казанському архиєпископі Єремії, для укріплення віри Христової серед магометан, які населяли Казанське царство, дев'ятирічній дівчинці Мотроні. Богородиця наказала їй звістити духовну і світську владу міста, щоб вони взяли ікону Її з глибин землі, і вказала саме місце на пожарищі згорівшого будинку батьків дівчини, де і перебувала ікона. Так чудесно була явлена ще одна ікона Пресвятої Богордиці.

28 серпня 2004 року голова папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Валь-тер Каспер передав патріархові Московському і усієї Русі Алексію II шанований список 18-го століття Казанської ікони Божої Матері, що багато років тому залишив межі Росії й 11 років зберігався у покоях Папи Римського Івана Павла II. Урочиста церемонія відбулася в Успенському соборі Московського кремля після Патріаршого богослужіння на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Історичне значення Казанської ікони

День Казанської ікони Божої Матері святкується 22 жовтня за старим стилем (4 листопада за новим) на честь взяття ополченням громадянина Мініна та князя Пожарського московського Китайгорода, а наступного дня і московського кремля. 25 жовтня війська Мініна і Пожарського хресним ходом зі на чолі зі списком (копією) Казанської ікони Божої Матері ввійшли до Москви. На 22 жовтня на честь порятунку Москви від поляків встановлено особливе святкування Казанської ікони Божої Матері. Спочатку воно розповсюджувалося на Москву, а після 1649 року, по повелінню царя Олексія Михайловича, — на всю Московську державу.

Особливе значення цей образ мав для Петра І. 1709 року напередодні Полтавської битви царю сказали, що в селі Каплунівці знаходиться чудотворний список (копія) Казанської ікони Божої Матері. За указом Петра І образ був доставлений у стан російської армії, який знаходився під Харковом. Очікуючи битви, цар довго молився перед іконою Божої Матері, він повелів тричі обнести образ перед полками. Під час битви 27 червня ікона стояла на полі бою.

З часів Катерини Великої Казанська ікона Божої Матері є покровителькою російських імператорів.
Князь М.І. Кутузов, призначений головнокомандуючим російської армії, готуючись до від'їзду на фронт, молився перед чудотворною іконою зі сльозами за порятунок Росії. А 25 грудня 1812 року, у свято Різдва Христова, у Казанському соборі перед Казанською іконою служили перший благодарствений молебень «За позбавлення Росії від нашестя галів і з ними двунадесяти язиків».


---------------------------------
газета: "Мироцька правда" №20 від 30 жовтня 2009р.
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.