» » » «Укрпошта» відзначає ювілей

«Укрпошта» відзначає ювілей

9 жовтня виповнюється 135 років з часу створення Всесвітнього поштового союзу (ВПС), міжнародної організації, яка об’єднала поштові служби 191 країни світу. Також цей день відзначається в світі як Всесвітній день пошти. 5,5 млн поштових працівників у обробляють і доставляють близько 433 млрд відправлень національної письмової кореспонденції та майже 5,5 млрд міжнародної пошти, а також понад 6 млрд посилок. Україна увійшла до складу ВПС у 1947 році.

Вже 15 років успішно працює, після від’єднання від «Укртелекому», Ірпінське підприємство «Укрпошта». За цей час введено в дію новітні інформаційні технології, зокрема комп’ютеризовано робочі місця, запроваджено пересилання грошових переказів електронною поштою, прийом комунальних платежів, продаж товарів першої необхідності, а їх у відділенні зв’язку №5 більше 300!

Світ стрімко змінюється, але незмінною залишається праця листоноші. Вона, як і сто років тому, незважаючи на погоду за вікном, із тяжкою великою сумкою через плече, заходить майже у кожний двір чи квартиру – і її там завжди чекають. Особливо люди похилого віку, бо саме у листоноші можна отримати пенсію, довгоочікуваний лист чи газету, придбати сірники або пральний порошок. У Центральному поштовому зв’язку №12, що охоплює Ірпінський регіон разом із селищами Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, налічується 115 працівників, із них 37 листонош. І що цікаво, половина працюючих – молодь! Під час кризи на вільні вакантні місця поштових відділень прийшли нові люди.
Завідує центром поштового зв’язку №12 Ольга Миколаївна Ковальська. Ольга Миколаївна починала працювати оператором у Ворзельському осередку зв’язку в середині 70-х років. Слід зазначити, що випадкові люди тут не працюють. Більшість із них, висловлюючись образно, «корінням» вростають у колектив. Наприклад, Лариса Олександрівна Завалкіна, заступник начальника відділення зв’язку №5, починала працювати оператором. Любов Гаврилівна Груша – сортувальниця письмової кореспонденції, трудовий стаж налічує 24 роки. Тетяна Володимирівна Дерзська 12 років віддала справі поштового зв’язку, зараз – начальник дільниці обробки пошти. Галина Олександрівна Смаглюк 12 років працює у цій галузі, також сортувальниця газет, журналів, може замінити будь-яку листоношу. А ось Ніну Кузан знають не тільки як хорошу листоношу, вона захоплюється ще вишиванням. Учасниця багатьох столичних, обласних, міських виставок народної творчості. І на День міста ірпінчани милувалися її неповторними картинами. Ніну Олексіївну можна назвати «зірочкою» місцевого поштового зв’язку.

Листоноші: Гільченко В.М., Коляда Н.С., Калінська С.М., Мозгова І.С., Джус О., Головатенко Т.С.


Працівники ЦПЗ №12 беруть участь у всіх конкурсах, які влаштовує обласна Дирекція поштового зв’язку. Так, 12 серпня у м. Вишгороді пройшла спортивна спартакіада серед працівників поштових відділень Київської області. Друге місце у турнірі з шашок зайняла начальник головної каси Ірпінської пошти Наталія Гвоздицька. Успішно виступили диспетчер Світлана Довбуш (біг) та супроводжуючий водія Олександр Дерзський (теніс та підняття гирі).

У серпні відбувся обласний конкурс під назвою «Пані пошта», в якому третє місце здобула Наталія Косенко, оператор-контролер. На конкурсі Наталя співала, танцювала, відповідала на тестові запитання, правильно обслуговувала клієнтів відділення зв’язку і ось – перемога за Ірпенем! Наталка працює на підприємстві вже чотири роки, із них тільки 2 місяці контролером, а до цього опанувала професію оператора.

Колектив Центрального поштового зв’язку №12 не забуває про цікаве дозвілля, яке здружує сім’ю поштовиків. Колектив відпочивав влітку в Умані та Пирогово.

Хочеться відмітити ветеранів праці ЦПЗ №12, які більше 25 років свого життя присвятили роботі. Серед таких: В. Ахаладзе, К. Кожевнікова, А. Седунова, Я. Косова, К. Мациєвська, К. Ордовська, Г. Соколова, А. Прошковська, О. Сюськало. Тут не забувають про їхній вклад у розвиток поштових послуг! Здоров’я вам і наснаги!
газета: "Ірпінський вісник" №41 від 9 жовтня 2009 року
Ольга ГОРШКАЛЬОВА
  0
Коментарів: 0
Додати коментар