» » » Знання законодавства - ефективний ключ захисту своїх прав

Знання законодавства - ефективний ключ захисту своїх прав

Ми готові допомогти Вам захистити свої права!

Знання законодавства - ключ до ефективного захисту прав та інтересів громадян у суспільстві. Після проголошення незалежності, в Україні розпочався процес переходу до ринкових відносин, який і досі відбувається не послідовно і суперечливо. Деформації в економічній сфері породжують деформовану свідомість, бездуховність і свавілля діяльності органів влади.

Ефективним засобом боротьби проти зазначених негативних явищ є формування у громадян високого рівня правової культури.

Важливий етап правового виховання наших громадян був ознаменований прийняттям у 1996 р. Конституції України. У цьому Основному Законі України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження й забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Виходячи з конституційних положень, ми повинні чітко усвідомлювати які ми маємо власні права та свободи, обов'язки перед суспільством, чи володіємо правовою свідомістю, правовою культурою.

Одним з найоптимальніших шляхів формування правової свідомості та правової культури громадян України є інформування громадян про діюче законодавство України. Кожен громадянин для законодавчої орієнтації в подальшому житті та професійній діяльності повинен отримати необхідний мінімум правових знань. Саме цю ідею поклала за основу редакція нашої газети. З самого початку свого існування ми зробили ставку на створення корисних публікацій, які безпосередньо пов'язані з допомогою нашим читачам розібратися в тонкощах юриспруденції з деяких питань. І як результат такої діяльності, ми отримали зустрічну реакцію нашої аудиторії, яка знайшла своє вираження в необхідності надання редакцією більш поглибленої правової допомоги та додаткових консультацій нашим читачам під час «живих» зустрічей.

Завдяки спілкуванню з нашими читачами, нам вдалося встановити та довести, що головні проблеми нашого села виникають у громадян від незнання законодавства, яке містить дуже великий об'єм інформації і не завжди зрозуміло пересічному громадянину. В такий ситуації виграють лише ті, хто має перевагу в знаннях та доступі до законодавчої інформації, а також знає як, де та коли правильно її використовувати. А чи може в такому випадку держава надати громадянину правову допомогу? Може, але не хоче! Чому ж вона не хоче, адже це її прямий обов'язок? Відповідь досить проста: коли люди не знають своїх прав, то їх легше обманювати та використовувати! Саме за таким сценарієм і полюбляють діяти більшість державних службовців, які колись перебували серед нас, а вже сьогодні дістали крихту влади і намагаються «піднестися» над нами - простими смертними, використовуючи знання законодавства проти своїх обранців, обмежуючі населення в будь-якій інформації, уникаючи від надання відповідей на запити та листи громадян, не надаючи юридичної допомоги та консультацій громадянам. Вслід за цим слідують більш тяжкі зловживання та порушення, адже відмежувавши себе від громади віртуальним парканом, можна натворити не одне лихо.

З огляду на це, ми пропонуємо дієвий шлях вирішення проблем, які так чи інакше, раніше або пізніше можуть вас торкнутися: редакцією прийнято рішення про створення безкоштовного постійно діючого Консультаційно-правового центру, який ставить собі за мету надання юридичних консультацій для населення села Мироцьке. На теперішній час центр тимчасово розміщено в м. Буча. Керівником центру є Джус Ольга Миколаївна, яка працює начальником дільниці за основним місцем роботи в бучанському житлово-комунальному підприємстві ТОВ «Житлопобут-2007» і буде разом з кваліфікованими юристами здійснювати прийом громадян. Також нашою редакцією на адресу Мироцької сільської ради надіслано лист з проханням надати приміщення в центральній частині села Мироцьке, з метою проведення там відповідних прийомів громадян хоча б декілька разів на тиждень та надання їм необхідної правової допомоги, адже не кожен з жителів нашого села має можливість дістатися до сусіднього міста Бучі.

Нинішня ситуація є своєрідним лакмусовим папірцем, якщо влада відмовить нам в наданні приміщення без поважних та обґрунтованих причин, то очевидно, що вона жодним чином не зацікавлена в тому, щоб ви мали змогу дізнатися про ваші права та потім вимагати їх виконання від тієї ж влади.

Враховуючи наведене, та розуміючи те, що ситуація в селі віддзеркалює стан правової культури громадян у державі, ми цілком впевнені, що з кожним роком самоорганізація небайдужого населення буде збільшуватись разом з чисельністю установ, які будуть надавати необхідну допомогу та сприяти підвищенню рівня юридичної грамотності громадян.

Давайте разом зробимо крок у майбутнє цивілізованими людьми, які знають свої права і вміють їх захищати!

Телефон безкоштовного Консультаційно-правового центру у с. Мироцьке: 8 (067) 214-05-34. Адреса: м. Буча, вул. Пушкінська 59 б.


Джус О.М.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
grey

OFFline

  • grey (43)
  • Користувачі
  • 7 жовтня 2009 02:02
З огляду на це, ми пропонуємо

мы - это кто? светлая сторона силы?

0