» » » Бензопилою по лісовому Ірпеню

Бензопилою по лісовому Ірпеню

Ірпінці донині мають велику перевагу перед столицею. У нас на кожного жителя значно більше «зеленого моря» лісів і садків. Але, схоже, ця перевага у недалекому майбутньому розвіється як ранковий туман над річкою Ірпінь. І наші діти з гіркотою у голосі промовлятимуть: нам батьки залишили не райський куточок, а пустирі! До того, на жаль, все йде!

При в'їзді до Ірпеня зі сторони села Стоянка (вул. Карла Маркса і ІІІ Інтернаціоналу) відкривається гнітюча картина: активно йде вирубка цілого лісового масиву. Під бензопилку вже потрапили сотні корабельних сосен! Хто ж так збиткується над природою, зрештою, над жителями Ірпеня? Адже ліси - це легені нашого міста, це чисте, цілюще повітря!

Начальник відділу земельних ресурсів Держкомзему у м. Ірпінь Валерій Пєший також занепокоєний: «Земля, на якій йде активно вирубка дерев, належить «Київлісу». Акт постійного землекористування був виданий цій організації колишнім міським головою В. Скаржинським. Тепер кияни вирубують ліс під забудову.


«Київліс» надає нам документи: це... профілактична вирубка! Та яка це профілактична вирубка, коли зрізують всі дерева підряд! За них ніхто не платить. На цьому місці планується будівництво. Але перш, ніж приступати до зведення будинків, треба мати відповідний дозвіл».

Запитую у Валерія Анатолійовича, чи можна врятувати ситуацію, чи, як кажуть, поїзд уже пішов?
«Ця земля знаходиться на території Ірпінської міської ради. Тому спостерігати спокійно за знищенням «легень» Ірпеня ми не маємо права. Це питання найближчим часом будемо розглядати на депутатських комісіях, на сесії. Залучатимемо до його вирішення громадськість. Виставлятимемо пікети, якщо виникне така необхідність».

Редакція уважно стежитиме за перебігом подій і інформуватиме своїх читачів.

Василь КУЧЕРЯВИЙ
газета: "Ірпінський вісник" №37 від 11 вересня 2009 р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар