Що потрібно знати, реєструючи шлюб » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » » Що потрібно знати, реєструючи шлюб

Що потрібно знати, реєструючи шлюб

Кінець літа та початок осені – традиційна пора весіль. Хоча, це одна з найважливіших і радісних подій у житті пари, проте, разом із пропозицією руки і серця, з’являється чимало клопотів. І найперше, що потрбно зробити майбутнім молодятам, - піти та подати заяву до органів реєстрації актів цивільного стану.
Як правильно це зробити, які документи потрібно мати при собі, які нюанси можуть виникнути при укладанні шлюбу, розповідає спеціаліст І категорії з питань РАЦС виконкому Бучанської міської ради Ольга ІЛЬЧЕНКО.

- Ольго Євгенівно, за скільки днів до одруження потрібно подавати відповідні документи?
- Перш за все, жінка та чоловік, які хочуть зареєструвати шлюб, подають письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу реєстрації актів цивільного стану (за їхнім бажанням). Шлюб реєструється на наступний день після сплину одного місяця від дня подання нареченими заяви. Цього часу цілком достатньо, аби пара могла ще раз обдумати всю серйозність своїх намірів.

- Які документи потрібно мати із собою молодятам, коли вони ідуть до РАЦСу?
- По-перше, як уже зазначалося, потрібна заява, написана за встановленою формою. По-друге, при собі потрібно мати два паспорти (у яких би була позначка про реєстрацію місця проживання). По-третє, якщо був попередній шлюб, – свідоцтво про його розірвання. А якщо у когось перший чоловік або дружина померли – свідоцтво про смерть.

- Коли подається заява, то повинні приходити обоє: і наречений, і наречена?
- Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто. Тому одна людина не може від імені обох говорити про намір одружитися.

- Що потрібно брати із собою на церемонію розпису? Чи потрібні свідки?
- У Бучі реєстрація шлюбу проводиться в неурочистій обстановці. Тому люди просто приходять і розписуються, якщо є обручки – то обмінюються ними (але це не обов’язково). Свідків також можна з собою не брати, бо вони зараз не підписуються, як це було раніше. Але за традицією, якщо молодята одружуються в урочистій обстановці, то можуть брати з собою і друзів-свідків.

- Реєстрація шлюбу – безкоштовна процедура?
- Якщо молодята одружуються в неурочистій обстановці, то вони сплачують лише держмито у розмірі 85 коп. Якщо ж пара бажає побратися в урочистій обстановці, то сума залежить від послуг, які вони для себе замовлять. В Ірпінському РАЦСі на них є розцінки.

- Які умови створюються для молодят при урочистому розписі? Які послуги надаються?
- Розпис в урочистій обстановці проводиться тільки в Ірпінському РАЦСі. Там надають музичний супровід, за бажанням – послуги фотографа, відеозйомки, транспортні послуги та ін.

- Дату весілля молодята обирають за бажанням, чи існує певний «графік»?
- Після сплину одного місяця з дня подачі заяви про одруження, пара може побратися, або ж написати заяву на подовження терміну реєстрації шлюбу і обрати собі остаточну дату весілля. Та реєстрація шлюбу здійснюється не раніше, ніж через місяць після подачі першої заяви (проте, це правило не діє, якщо наречена вагітна і має відповідну довідку, або ж є дозвіл начальника Ірпінського РАЦСу).

- Чи можуть у бучанському РАЦСі одружитися молодята, якщо вони не проживають у нашому місті? Якщо так, то вимоги до них такі ж, як і до бучанців?
- Так, можуть. Місце реєстрації шлюбу з 1 січня 2006 року проводиться за вибором наречених. Але оскільки Буча розташована у Київській області, то сюди приїздить стільки пар, які хочуть одружитися, що ми не в змозі розписати усіх, хто не прописаний у Бучі. Тому дата реєстрації відкладається на три місяці (згідно черги). Документи такі пари подають ті ж, що і бучанці.

- Які існують підстави, аби відмовити в укладанні шлюбу?
- Підставою можуть стати наступні фактори: якщо раніше чоловік чи жінка (або обоє) вже були одружені й немає свідоцтва про розірвання шлюбу; якщо немає реєстрації місця проживання; конкретно в бучанському РАЦСі не можемо розписати, якщо хтось із наречених – не є громадянином України (потрібно їхати до Ірпеня). Крім того, не можемо одружити пару, якщо вік жінки – менше 17 років, а чоловіка – менше 18 років. Якщо все ж таки склалася ситуація, що юним особам потрібно одружитися, то вони повинні звернутися до суду, де буде прийнято рішення – дозволити їм це зробити чи ні. Наприклад, суттєвим фактором у позитивному (для наречених) рішенні суду може бути вагітність дівчини.

- Можливість перевірити перед весіллям здоров’я свого партнера й досі законодавчо закріплена?
- Так. Державні органи реєстрації актів цивільного стану під час приймання заяви про реєстрацію шлюбу інформують наречених про можливість здійснення медичного обстеження та за їх бажанням видають направлення за зразком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я. Але, як показує практика, дуже мало наречених користуються цим правом.

- Яка нині простежується тенденція щодо одруження в нашому місті: молодят побільшало, чи навпаки – люди не поспішають узаконити свої відносини?
- В принципі, кількість тих, які хочуть одружитися, кожен рік приблизно однакова. Але якщо у 2008 році протягом шести місяців одружилося 35 пар, то в 2009 році – 65 пар.

У порівнянні з попередніми роками нині більше одружується молодих пар у неурочистій обстановці – за скороченим обрядом (тобто вони не хочуть гучного весілля). Стали поширеними випадки, коли одружуються пари з дуже великою різницею у віці. Так що вік не стоїть на заваді коханню.
газета: "Бучанські новини" №33 від 21 серпня 2009 року
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.