» » Відбулися громадські слухання по забудові частини мікрорайону «Рокач»

Відбулися громадські слухання по забудові частини мікрорайону «Рокач»

14 вересня, в приміщенні Бучанської міської ради проходили громадські слухання щодо містобудівного обґрунтування індивідуальної житлової забудови частини мікрорайону «Рокач» (на ділянці площею 18 га, яка колись належала НАУ).

Суть даного проекту (замовником якого було КП «Бучабудзамовник»), зводилася до того, щоб в мікрорайоні «Рокач», що займає територію площею близько 60 га (8-9 тис. жителів) відокремити земельну ділянку (площею 18 га) і відвести її під індивідуальну забудову.

Загалом же передбачалося, що в даній місцевості буде зведено 133 будинки, в яких проживатимуть близько 600 жителів.

Навіть була попередньо «сформована» інфраструктура даного мікрорайону: транспортна розв’язка (з виїздом на Київ), будівництво комунікацій, торгового центру, а також – двох дитячих садочків та школи. Навчальні заклади, на думку проектантів, мають бути розташовані загалом у мікрорайоні та обслуговувати відповідну категорію населення.

Але проблема в тому, що виконавці проекту не врахували декількох досить важливих моментів: розпочинати будівництво закладів освіти на 18 га – недоцільно, бо в цьому разі їх би відвідувала надто мала кількість дітей. Зводити ж школу і садочки на якісь іншій ділянці – поки що не можливо, бо вся територія мікрорайону складається зі «шматків», що належать різним власникам: ТОВ «Васко», НАУ (передали 24 га землі у власність Бучанської міської ради), «Синтакс», ФК «Металург». І будівництво соціальних об’єктів залежить тільки від намірів цих власників.

ділянка, обведена червоним біля вулиці Гостомельська, - призначена для забудови (18 га)

сучасний вигляд зі спутника


Як зауважила начальник відділу архітектури Бучанської міської ради Валентина Ткаченко, якщо вони захочуть здійснювати житлове будівництво для значної кількості громадян, то згідно законодавства будуть зобов’язані забезпечити мікрорайон належною інфраструктурою (зокрема і школою). А якщо власник захоче відвести землю під приватну садибу – то про навчальний заклад навряд чи можна буде вести мову.

Наразі досить складно шукати вихід із ситуації без плану детального планування території. Поки що найближчі садочок і школа, які можуть відвідувати діти з даного мікрорайону (якщо житлова забудова на ділянці площею 18 га все таки буде реалізована) – це «Козачок» (який перевантажений і знаходиться не в "радіусі" обслуговування) та ЗОШ №1 (яка потребує реконструкції). Тож, такий варіант розв’язання проблеми – не прийнятний.

Щоправда, це було лише попереднє містобудівного обґрунтування індивідуальної житлової забудови і до повноцінного проекту – ще дуже далеко. Тому часу достатньо аби внести зміни до наданої проектантами пропозиції, або взагалі від неї відмовитися.


Людмила Гладська
спеціально для www.bucha.com.ua
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
mirocka_pravda

OFFline

вересень місяць іще не настав)))

0