У місті будують парк

Буча не перестає інтенсивно розвиватися, з’являються нові об’єкти, покращується інфраструктура міста. Проте місць для організованого відпочинку, куди можна було б прийти та помилуватися природою, погратися з дітьми, - не вистачало.

Власне, до 2000 року, крім однієї водойми, бучанцям ніде було купатися та відпочивати влітку. І лише за останні роки підприємство ЗАТ «Меліоратор» дало життя двом водоймам по вул. Гагаріна та будує два озера: одне у міському парку (в заплаві річки Рокач - 2 га), інше – в заплаві річки Бучанка (площею 3 га), де в майбутньому також планується створити парк на території площею 5-7 га. Обидва озера наповнюватимуться чистими джерельними водами.

Останнім часом простежується приємна тенденція – міні-парки створюється майже в кожному мікрорайоні. Тож, виникла ідея побудувати великий міський парк загального користування і в Лісовій Бучі. Був розроблений робочий проект, який пройшов усі погодження з екологічною експертизою у Київській області.
Цей парк розташований між вулицями Лісовою, Інститутською та Рози Люксембург і займає територію площею 20 га. Бюджет даного проекту становить близько 5 млн. грн. Виконавець – бучанське підприємство ЗАТ «Меліоратор».

Проектування озер проводить інститут Укрводпроект. Головний інженер проекту – О.П. Кучерявий, за співпраці з яким ЗАТ «Меліоратор» побудувало сотні ставків, озер та інших водних об’єктів і в Бучі, і за її межами.

До складу першого етапу будівництва парку, який ЗАТ «Меліоратор» розпочав у 2008 році, входить будівництво озера площею 2 га, облаштування струмків, доріг, тротуарів. Адже дана частина території – дуже заболочена та захаращена і лише привівши її у порядок можна планувати озеленення, облаштовувати лавки та розвивати інфраструктуру парку. Наразі завершується будівництво озера та струмків, а також підготовлюється основа під прокладання доріг і тротуарів.

Дані роботи планується закінчити до грудня 2009 року, після чого приступлять до другого етапу будівництва.

«Зазначу, що подібні парки наша фірма будує і в місті Києві», - каже голова правління ЗАТ «Меліоратор» Василь Яцюк. - «Це парк «Феофанія», парк «Перемога», парк «Відрадний», парк «Голосієво». Тому запевняю, що наші парки будуть красиві і служитимуть бучанцям, а вдячні жителі ще більше любитимуть нашу Бучу та її природу», - зауважив Василь Яцюк.
газета: №31-32 "Бучанські новини" від 14 серпня 2009 року
Людмила Гладська
Обговорити на форумі
парк міські новації фотофакт
  1
Коментарів: 3
Додати коментар