» » » Чиї котельні будуть у Бучі?

Чиї котельні будуть у Бучі?

Нещодавно, на черговому засіданні сесії Київської обласної ради було прийнято важливе для нашого міста рішення: передати котельні, які належать області, але розташовані на території міста Бучі, у власність нашій територіальній громаді.


Про те, як відбувалася процедура передачі, наскільки рішення Київоблради позитивне для Бучі та чи є надія, що цьогорічний опалювальний сезон розпочнеться вчасно, ми запитали у Бучанського міського голови Анатолія ФЕДОРУКА.

- Анатолію Петровичу, про які саме котельні йде мова?
- Це перш за все ті котельні, які належали обласній комунальній власності й експлуатувалися підприємством «Ірпіньтепломережа». Це котельні та бойлерні в різних мікрорайонах нашого міста, зокрема по вул. Києво-Мироцькій (мікрорайон Ястремщина), вул. Енергетиків, вул. Центральній, вул. Польовій (в районі міської лікарні), котельні, які опалювали ЗОШ №2 та інші будинки. Звичайно, що майно переходить до нас із активами та пасивами. Експлуатувати його буде комунальне підприємство, яке зареєстровано відповідно до рішення сесії Бучанської міської ради. Зараз відбувається процес передачі, оформлення відповідних документів, і думаю, що до кінця серпня ми вийдемо уже на переукладання договорів із споживачами. Тож, користуючись нагодою, звертаюся до жителів нашого міста, які раніше отримували послуги від «Ірпіньтепломережі» через вище згадані мною котельні, з розумінням віднестися до даної процедури. І, звичайно, потрібно належним чином виконувати свої обов’язки, як споживачів, та вчасно проводити проплату, що дасть нам можливість надавати якісну послугу.

- Розкажіть, будь ласка, в якому дусі проходило засідання сесії Київської облради?
- Питання передачі котелень, зокрема самого прийняття рішення Київською обласною радою, є доволі непростим. Якщо брати відрізок часу, який минув від нашого звернення до першого засідання, то практично пройшло вже півроку. Відбулося, як мінімум, п’ять засідань профільної комісії за участі представників усіх зацікавлених територіальних громад, були й спільні комісії і навіть два засідання сесії обласної ради, на яких, зокрема, розглядалося наше питання. Все ж таки, незважаючи навіть на акції протестів, заперечень з боку наших добрих сусідів із Ірпеня (бо на сесії, пленарних засіданнях були присутні як Ірпінський міський голова, секретар ради, голови постійних комісій, депутати міської ради), які категорично були проти передачі котелень територіальній громаді Бучі, і навіть закликали до партійної солідарності. На що Київська обласна рада відповіла категорично – результатом свого голосування: рішення, яке приймається обласною радою, є виключно господарським та розглядається в юридичній площині, а не в політичній. Тож, у результаті голосування Київська обласна рада прийняла рішення про передачу нам цих об’єктів.

- Яка ж загалом ситуація з об’єктами теплопостачання, що розташовані у нашому місті? Чи не повториться минулорічний сценарій з початком опалювального сезону (розпочався із запізненням)?
- Щодо решти об’єктів теплозабезпечення, які знаходяться на території нашого міста, але перебувають у комунальній власності Ірпеня, то це також питання часу. Звичайно, хотілося, аби воно швидше розв’язалося, бо тоді б ми мали можливість хоч якимось чином вплинути на підготовчі роботи до нового опалювального сезону. Але якщо протягом серпня поточного року цього не відбудеться, то ми, на жаль, будемо змушені констатувати, що входимо в опалювальний сезон (завдяки бездіяльності Ірпінської міської ради) з непідготовленою мережею. Про що й проінформували обласні державні структури, міністерство та інші відомства, які ведуть моніторинговий контроль за ходом підготовки до опалювального сезону. Тож, будемо сподіватися на краще.

До речі, у минулому році, через величезні борги, які має «Ірпіньтепломережа» та інші комунальні підприємства перед ДК «Газ України», наш регіон пізно розпочав опалювальний сезон. І то, завдяки тому, що Бучанською міською радою було прийнято рішення – колегіально йти і зривати пломби на котельнях, щоб таким чином зобов’язати «Ірпіньтепломережу» надавати послугу жителям та подавати тепло на об’єкти соціального призначення.
Як складеться ситуація у цьому році – стане зрозуміло пізніше, але думаю, що вже і працівники теплового, і газового господарства будуть значно пильнішими і не дозволять нам провести черговий «демарш».

- Наскільки тепер буде реально «забрати» у сусідів уже наші котельні, адже якщо виходити з досвіду, то це не таке вже й просте завдання?
- Перш за все, хотів би дещо скоригувати ваше запитання. Я не ставив би акцент на тому, що ми у когось щось забираємо. Нагадую, що решта котелень і відповідних технічних об’єктів, які задіяні в наданні послуги з теплопостачання, знаходяться на території міста Бучі та задовольняють виключно інтереси нашої територіальної громади. Вони ніколи не були власністю ірпінської територіальної громади, оскільки будувалися за рахунок підприємств, установ та організацій, які були розташовані та нині працюють на території міста Бучі.

В силу певної історичної обставини, питанням теплопостачання займалися міста обласного значення (як у нашій ситуації), або районні теплові мережі. Ніхто колись до повноважень сіл, селищ не відніс цієї функції. На сьогоднішній день ситуація докорінно змінилася, тож ми ставимо логічне запитання і перед нашими сусідами з Ірпінської міської ради, міськвиконкомом та міським головою, щоб в найкоротший термін розглянули наші звернення і прийняли відповідні рішення щодо надання погодження на експлуатацію цих котелень та передачу в комунальну власність міста Бучі. На жаль, майже всі наші звернення до Ірпінської міської ради залишаються без розгляду. Сусіди вперто не хочуть передавати нам майно, яке знаходиться на території Бучі та до якого фактично територіальна громада Ірпеня немає абсолютно ніякого відношення. Хоча можу стверджувально констатувати, що від небажання передавати котельні, житель міста Ірпеня, Ворзеля, Гостомеля – тільки втрачає, бо це додатковий тягар на бюджет і тарифну політику. Але чиновники поки що цього не хочуть розуміти. Я думаю, що мине ще трохи часу, вони наб’ють чергових «гуль» і зрозуміють реальний стан речей.
газета: №31-32 "Бучанські новини" від 14 серпня 2009 року
Людмила Гладська
Обговорити на форумі
  0
Коментарів: 0
Додати коментар