» » » Бучанка Тетяна Торжевська: «Я мрію відкрити у США музичний дитячий театр"

Бучанка Тетяна Торжевська: «Я мрію відкрити у США музичний дитячий театр"

Тетяна Торжевська закінчила Київську консерваторію (зараз Київська музична академія ім. П. Чайковського). Працювала у Київському театрі опери та балету для юнацтва, в ансамблі народної музики «Святовид», в ансамблі пісні та танцю Збройних сил України.

Тетяна Миколаївна - лауреат міжнародних конкурсів. Тривалий час виступала на кращих сценах Європи. Останні п'ять років оперна співачка працює у Сполучених Штатах Америки. Співала у «Медісон Опера», у «Чикаго Де Корнето Опера».

На фото: Тетяна Торжевська з донькою Софією


Тетяна Торжевська є консультантом з вокалу, членом журі «Елджін Опера Конкурс». Заснувала вокальну приватну студію з оперного співу для об дарованих дітей.

Нещодавно журналісти «Ірпінського вісника» зустрілися з відомою землячкою і взяли у неї ексклюзивне інтерв'ю. Розмова вийшла щирою і відвертою. Нас цікавило, як «входила» в американське життя володарка сопрано, чи не по чувається вона самотньою у Країні Свободи. Чи відчуває ностальгію за Україною.

Їй віриш, коли каже: «Я була і залишусь назавжди українкою».
- Наважитися у далеке заокеанське відрядження, очевидно, було непросто.
- Усе розпочалося з концерту з симфонічним концертом, де я співала. Мої вокальні дані почули і запросили співати (м. Медісон). Тут знайшла я і свою долю - американця за походженням.
Сполучені Штати Америки - країна чужинців. Якщо хочеш тут досягти успіху, треба зібрати всі сили в кулак. Мені це вдалося.

У США дуже високий рівень життя. Але саме це, на мою думку, і розслаблює окремих американців, насамперед тих, які працюють у державних установах. Вони стають лінькуватими, бо не треба докладати надзусиль. А ось про мільйонерів так не скажеш. Вони у роботі, образно кажучи, 24 години на добу. Їх постійно переслідує думка про можливе банкрутство. Бо трапляється таке: сьогодні ти мільйонер, а завтра можеш втратити всі фінансові набутки.

Я звернула увагу, що солідний бізнес переважно у руках іноземців. Суджу по своєму бізнесу, не дуже великому. За п'ять років стала шанованою людиною - у мене є свою справа. Багато бажаючих прагнуть потрапити саме у мою приватну школу. Планую її розширити - набрати педагогів, студентів.

- Хотілося б почути, як живе українська діаспора у США?
- У Чикаго, де я живу, українська діаспора велика. Тут є магазини, де можна купити наші вітчизняні продукти.
У місцях компактного проживання наших земляків розмовляють, як правило, тільки українською мовою. У місцевій церкві богослужіння відбувається також рідною мовою. Тут виходить кілька україномовних газет з цікавими «свіжими» новинами. Їх розповсюджують серед представників діаспори без коштовно.

Нещодавно мер Чикаго запросив мене на святкування Дня Незалежності України. Для мене це дуже велика честь. Адже запрошують тільки відомих і видатних українців. Я не зможу взяти участь - цьогоріч День Незалежності відзначатиму у себе на батьківщині.

В. Закревский
газета: "Ірпінський вісник" №32 від 7 серпня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар