» » » Ігровий бізнес - під особливим контролем

Ігровий бізнес - під особливим контролем

Начальник Ірпінської ОДПІ Б. Й. Візіров дав інтерв'ю «Ірпінському віснику» з приводу припинення незаконної діяльності об'єктів грального бізнесу.

Треба зазначити, що у багатьох містах Київщини податківці після прийняття Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» виявляють працюючі об'єкти. В Ірпінському регіоні ситуація краща; цей процес тут увійшов у цивілізоване русло. Насамперед тому, що Ірпінська ОДПІ взяла актуальні питання під особливий контроль.

- Борисе Йосиповичу, зазначений Закон України не застав Вас зненацька?
- Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» Віктор Ющенко підписав 15 травня 2009 року. А вступив він у дію 25 червня.

Гральний бізнес із самого початку виконував антисоціальну функцію. Негативні наслідки від його діяльності постійно накопичувалися. У першу чергу потерпав бюджет десятків тисяч сімей. Молоде покоління «заражалося» хворобою ігроманії. Масові скарги співвітчизників переросли у критичну точку кипіння. А поштовхом до прийняття Закону, на мою думку, став трагічний випадок у Дніпропетровську, де в ігровому залі загинули люди. Так, було багато дебатів з приводу прийняття цього Закону. Але переміг здоровий глузд! Закон нарешті став на соціальний захист наших громадян.

Ірпінську ОДПІ вищеназваний Закон не застав зненацька, бо діємо системно. Ми впродовж 2008-2009 рр. здійснюємо постійний контроль за дотриманням законодавства у зазначеній сфері. Згідно з розпорядженнями начальника Ірпінської ОДПІ постійно проводили обстеження закладів грального бізнесу, перевіряли ліцензії, патенти тощо.

- Скільки суб'єктів підприємницькою діяльністю було задіяно у гральному бізнесі?
- В Ірпінькому регіоні здійснювали діяльність у сфері грального бізнесу 22 суб'єкти підприємницької діяльності. В Ірпені було видано 421 торговий патент, у Бучі - 123, у селищах: Коцюбинське - 32, Гостомель - 34. Протягом першого кварталу цього року податкова інспекція перевірила 23 об'єкти. Ви явлено ряд серйозних порушень. Так, у кафе «Блюз» (М. Хайдарі) незаконно працювало 16 гральних автоматів. Тобто на цей вид діяльності не було державної реєстрації, ліцензій, торгових патентів. Ігрове обладнання вилучено, складено відповідний акт. На порушника-підприємця накладено штраф у сумі 16 тис. грн. На жаль, цей платник перебуває на обліку не в Ірпінській ОДПІ, а в Києві. Тому акт перевірки і рішення про застосування штрафних санкцій було передано за місцем його реєстрації . Ми ж на місцевому рівні припинили ігрову діяльність у зазначеному закладі. Про це повідомили прокуратуру, виконав чий комітет Ірпінської міської ради та Ірпінського міського голову.

- Гральні оператори повинні повернути патенти, чи не так?
- Гральні оператори повинні обов'язково здати торговельні патенти у податкові органи. Маючи базу даних, ми чітко це відстежуємо. Підприємці мають право, згідно з законодавством, на повну компенсацію за придбаний патент.

- Яка відповідальність передбачена для суб'єктів господарської діяльності, що порушили вимоги Закону?
- Порушувати Закон не раджу нікому, оскільки передбачені суворі штрафні санкції. Максимальна штрафна планка - 8000 (!) мінімальних заробітних плат плюс конфіскація грального устаткування.

- Борисе Йосиповичу, у світі існує індустрія азартних ігор і навряд чи всі відмовляться від грального бізнесу.
- Законом не заборонена гра в більярд, лотерею, гра в кеглі „боулінг", які не передбачають отримання виграшу, а також гра на ігрових автоматах типу „кран-машина". Під ці види діяльності можна, якщо є така можливість, переобладнати приміщення. Не підлягають забороні розіграші на безоплатній основі з метою реклами товарів, проведення всякого роду ігор, конкурсів, вікторин, розіграшів для благодійних, пізнавальних цілей.

- Дякую за цікаву розмову.


Спілкувався
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
газета: "Ірпінський вісник" №31 від 31 липня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар