У шлях широкий...

26 червня 2009 року запам’ятається нинішнім 17-річним бучанцям щемливою мелодією вальсу, нічною грозою та багатообіцяючим сходом сонця – у навчальних закладах міста пройшли випускні вечори.

Того дня Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 теж попрощалася зі своїми вихованцями, серед яких переможці та призери міських та обласних олімпіад, знані у школі та місті спортсмени.
Випускний вечір-2009 став прощанням зі школою і для старшої групи учнівського театру «Овація». «Овація» зростила їх, виплекала, відкрила таємниці акторського ремесла, подарувала радість спілкування із глядачами, надала впевненість у власних силах. А ще - просто подарувала приємні миті спільної творчості, спільного хвилювання та відповідальності.

Протягом останніх років театральною гордістю школи були: Андрій Сніжко, Ольга Москаленко, Михайло Падун, Владислав Буланий, Владислав Алексієнко, Олексій Потаповський, Юлія Краковська, Максим Седлярук, Ольга Щибря, Михайло Сторожик, Антон Коновченко, Антон Горчаков, Анастасія Ференс.

Скільки всього зроблено! Скільки радості подаровано маленьким глядачам!
А все розпочалося у листопаді 2007 року, коли напередодні новорічних свят гостро постало питання: чи буде продовжена добра шкільна традиція - підготовки та проведення новорічних ранків для учнів 1-4 класів силами старшокласників. Зі ствердної відповіді на це запитання розпочався істинно зоряний шлях старшої (за віком) групи учнівського театру «Овація». Вони невтомно вчили ролі, майстрували костюми, вдосконалювали сценарії і… перевтілювалися. Ось лякає дітлахів на новорічній виставі лихий, пришелепкуватий Чорт, та мине два тижні - і у актора вже нове амплуа – витонченого, закоханого романтика Володимира Ленського (із роману О.С.Пушкіна «Євгеній Онєгін»). Або ж зверхній, гордовитий, егоїстичний Онєгін раптом трансформується у простакуватого Хлестакова із комедії М.Гоголя «Ревізор». А скільки сміху лунало в шкільній залі, коли маленьке Чахленятко (щоправда, під 1,90 зростом) старанно вчилося читати і боялося показати своєму таткові (Кощію Безсмертному) щоденника із відмінними оцінками з математики (бо ж покарає батько!). Та проходило декілька днів, і на сцені з’являвся статний пушкінський герой – генерал, що зачаровував глядачів внутрішньою силою, чоловічою неговіркістю, любов’ю до Тетяни Ларіної.

Старша театральна група у цьому навчальному році брала участь у міському фестивалі «Гуморина – 2009» та у міському конкурсі військово-патріотичної пісні «Будемо жити!».

Проте найулюбленішою справою стала участь у конкурсах, що проводяться Російським центром науки та культури в м. Києві за підтримки Міністерства закордонних справ Росії:
- у фестивалі-конкурсі «Болдинская осень в жизни и творчестве А.С.Пушкина» 1 місце в номінації «Художнє читання поетичних творів поета» посів Андрій Сніжко;
- команда старшокласників здобула 3 місце у Пушкінському конкурсі «Скажи: которая Татьяна?», присвяченого головній героїні роману О.С.Пушкіна «Євгеній Онєгін» Тетяні Ларіній;
- Андрій Сніжко став найкращим у конкурсі читців творів М.Гоголя, присвяченого 200-річчю від дня народження письменника;
- команда старшокласників посіла 3 місце у конкурсі інсценівок творів М.Гоголя. Михайло Падун на цьому ж конкурсі отримав диплом «За краще втілення образу городового із комедії М.Гоголя «Ревізор», а Андрій Сніжко – диплом «За краще втілення образу Хлестакова із комедії В.Гоголя «Ревізор».

За активну результативну участь у конкурсах, талант, натхнення, любов до класичної літератури Росзарубіжцентр та посольство Російської федерації в Україні нагородили Андрія Сніжка, Владислава Алексієнка, Олексія Потаповського, Антона Горчакова безкоштовною екскурсійною поїздкою до Петербургу, а Ольгу Москаленко, Михайла Падуна, Владислава Буланого – по Золотому кільцю Росії.

Спостерігаючи за успіхами своїх вихованців, не переставала дивуватися, як вони все встигають: і до уроків підготуватися, і іспити із ЗНО скласти, і мріяти стати письменниками, акторами, президентами. А ще одна із граней таланту улюбленця школи Андрія Сніжка відкрилася нещодавно. Всі вже у школі знають: якщо на сцені виступає Андрій (а з ним і його постійні партнери по акторській справі Михайло Падун, Влад Буланий, Владислав Алексієнко), то буде весело і цікаво. Вся школа раділа успіхам Андрія на міських та обласних олімпіадах з хімії, правознавства, зарубіжної літератури, географії, економіки, української літератури. Щиро вболівали, коли Андрій у складі команди нашого міста здобув перемогу у відбірковому турі вікторини «Підліток і права» або ж коли приймав участь у міському турнірі з баскетболу. Проте ще не все ми знаємо про Андрія Сніжка. Вірю, що пройдуть роки і мої майбутні учні вивчатимуть на уроках поетичні твори нашого земляка – Андрія Марного (такий літературний псевдонім обрав собі наш Андрій). І відкриється тоді нам чудовий світ цього талановитого юнака, закоханого у рідну землю, небайдужого до проблем сьогодення, тонкого лірика із великим і щирим серцем…

Життєвої удачі вам, мої дорогі дорослі діти! Натхнення, мудрості, віри у своє покликання, сил здійснити заплановане! І не забувайте тих, хто всі шкільні роки був поруч – навчав, втішав, підтримував – стояв біля вашої життєвої колиски. Будьте найкращими, бо ви цього варті!

Інна Ковалик,
учитель зарубіжної літератури,
керівник шкільного театру «Овація»
Моя Україно!
Моя Україно, чому не слухняна?
Чому ти страждаєш багато століть?
Моя Україно, чому невблаганна?

Чому стоїш мовчки? А час все летить…
Я ж бачу, як плачеш дощами,
Як хмари вкривають очі твої,
Як райдуга сходить твоїми щоками…

Чому опустила повіки свої?
Коли посміхнешся – то сяє земля!
Коли заговориш – то чую птахів!
Гріхи в тебе є – провина твоя,
Сходи помолися - позбудься гріхів.

Вени твої - то ріки широкі,
Прісні й солоні, глибокі й мілкі.
Волосся густе – то дерева високі,
До неба тягнуться гілки стрімкі.

Кохаю тебе, моя Україно!
Кохаю, неначе вперше в житті!
І хай що не станеться, для мене ти рідна,
Тебе прославляти маю я на меті.

Андрій Марний
газета: №27 "Бучанські новини" від 10 липня 2009р.
  2
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.