» » » Домінанта організаційної єдності - дозвільний центр

Домінанта організаційної єдності - дозвільний центр

Буча стане ще одним містом в Україні, де відкриється Єдиний дозвільний центр для підприємців. В тих населених пунктах та районних центрах, де подібне ноу-хау існує, воно вже користується популярністю серед бажаючих стати підприємцями. Адже тепер не потрібно «оббивати пороги» численних управлінь та організацій для отримання необхідних дозволів. Всі їх можна одержати в єдиному приміщенні.

- Головним нашим завданням є спрощення процедури отримання дозволів суб’єктами підприємницької діяльності для проведення різного виду бізнесової діяльності, зокрема відкриття торгових точок, будівництво та багато іншого, - розповідає Віктор Фальковський, заступник бучанського міського голови. - Підприємець тепер зможе звертатися до нас за консультацією, а також ознайомитися з переліком всіх необхідних документів, які йому потрібно здати для певних видів робіт. Потім через вказаний час прийти і забрати вже готовий дозвіл. Раніше підприємці це робили самі й були змушені обійти чисельні управління міськвиконкому, архітектуру, земельне управління та інші. Послуги Єдиного дозвільного центру для підприємців будуть безкоштовні, за винятком деяких дозволів.

Насправді ідея дуже цікава і такий центр дійсно буде корисним, та, як завжди, і тут існують свої складнощі. Перш за все, Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», який набирав чинності з 5 січня 2006 року та інші нормативні документи носять характер скоріше рекомендаційний, а часто суперечать один одному. Кожна установа, яка надає дозвільні документи має свої внутрішні правила видачі таких паперів. Форма заяви, терміни отримання дозволів чи обґрунтованих відмов тощо. Міська рада може звернутися до цих органів із меморандумом про співпрацю у створенні дозвільного центру, а ті, в свою чергу можуть піти на співпрацю, а можуть і ні. За словами Віктора Антоновича меморандуми від Бучанської міської ради вже надіслані всім відповідним установам та організаціям. Відповідь про згоду поки що надійшла лише від санепідемстанції.

Отже що таке взагалі Дозвільний центр. Це погоджуючий орган з питань спрощення та впорядкування дозвільних, узгоджувальних процедур при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності. Це місце, де заявники отримують певний комплекс адміністративних послуг, що їх надають органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Основні завдання та функції єдиного дозвільного центру:
- створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в місті;
- усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва;
- спрощення та впорядкування дозвільних, узгоджувальних процедур, організація діяльності тих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що надають адміністративні послуги, скорочення витрат часу суб’єктів підприємницької діяльності на отримання дозволів, довідок, погоджень, висновків, необхідних при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності.

Принцип організаційної єдності передбачає наявність адміністратора, який приймає та видає суб'єктові господарювання документи дозвільного характеру та забезпечує організацію і взаємодію місцевих дозвільних органів при видачі ними документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання. Результат – скорочення офіційних витрат підприємців під час проходження дозвільних процедур, суттєве зменшення проміжку часу від подання документів до одержання дозволів, а також забезпечення прозорості дозвільних процедур.

Адміністратор дозвільного центру: 
- організує та забезпечує загальну координацію функціонування дозвільних установ
- надає консультації заявникам,
- перевіряє належність та комплектність документів, що подаються заявниками;
- надає заявникам інформацію про вчинювані за їх замовленням дозвільні дії.

На засіданні дозвільного центру розглядатимуться та видаватимуться документи дозвільного характеру: первинне погодження, акти вибору земельної ділянки для розміщення об’єктів; відведення земельної ділянки; довідка на розробку проекту; дозвіл на реконструкцію квартири; дозвіл на реконструкцію та будівництво об'єкту торгівлі і т. д.

У роботі дозвільного центру мають бути задіяні: відділ містобудування та архітектури, міський відділ земельних ресурсів, санепідемстанція, управління по експлуатації газового господарства, Пожежна інспекція, міліція та інші.

Робота центру допоможе спростити процедуру з отримання дозволів, погоджень, довідок, а ще скоротити час та зменшить відвідання міських дозвільних управлінь, - наголошує заступник міського голови Бучі Віктор Фальковський. - Усі служби працюватимуть в одній установі. Кожен бучанець зможе подати заявку й отримати необхідний документ у дозвільному центрі, у цьому йому допоможуть наші консультанти та представники дозвільних органів, уповноважених відповідно до законодавства видавати документи дозвільного характеру.


Віктор Бондаренко
газета: №27 "Бучанські новини" від 10 липня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.