» » » Навчальний центр: Перемога здорового глузду

Навчальний центр: Перемога здорового глузду

Як завжди, останнього четверга місяця, 25 липня, відбулася чергова сесія Бучанської міської ради. На порядку денному стояло двадцять важливих питань, проте головною темою дня був розгляд угоди з ТОВ «Червонная Русь». Це - найактуальніша тема останніх півтора місяця, яка була основною на сторінках усіх друкованих ЗМІ нашого міста. Тому ми пропонуємо нашому читачеві ще раз зосередити свою увагу саме на цьому важливому питанні.

Після численних обговорень, у тому числі, і на шпальтах газет, після винесення резонансного питання на громадські слухання, прибічники та противники проекту побудови навчального закладу знову зібралися в одній залі, щоб цього разу бути свідками прийняття доленосного рішення радою міських депутатів. Ми не будемо повторюватися, і знову приводити аргументи сторін. Лише нагадаємо, що перспективи для міста від укладання нашумілої інвестиційної угоди настільки ж важливі, як і побоювання тих, хто різко виступав проти. Зокрема, можливо, саме завдяки позиції противників, останній варіант угоди, який був винесений на сесію для прийняття рішення, дуже відрізняється від попередніх. Зокрема пункти, що гарантують виконання інвестором соціальних зобов’язань «обросли» вигідними для міста подробицями. Своєрідним гарантом того, що проект забудови в майбутньому не змінить свого цільового призначення, виступив депутат Верховної Ради, член депутатських груп з міжпарламентських зв’язків з багатьма державами, в тому числі, з Російською Федерацією – Вадим Колесніченко. Виступаючи перед присутніми в сесійній залі, він розповів, що на території України давно і активно працюють кілька десятків навчальних центрів, створених представниками іноземних держав. А російський проект зведення нового навчального центру в Бучі – це один з вагомих аргументів у розвитку гуманітарних відносин між двома братніми народами. Також він сказав, що дана угода буде основою переговорів з безпосередніми інвесторами, що, за його участі, відбудуться у Москві вже наступного тижня. Тобто, це говорить про те, що виконання усіх умов договору буде контролюватися на державному рівні.


Черговий раз жваво обговорювалися проблемні моменти угоди, знову приводилися доводи сторін. Виступали депутати та представники активної громадськості. Зрештою, питання було поставлено на голосування і більшістю у 19 голосів прийняте позитивне рішення. Інвестиційний договір буде підписано.

Кілька тез стосовно майбутньої угоди. Предметом договору є дії трьох сторін: Бучанська міська рада, в особі міського голови А. Федорука, її структурний підрозділ КП «Бучабудзамовник» та ТОВ «Червоння Русь», направлені на реалізацію проекту, пов’язаного з будівництвом об’єктів інвестування на земельній ділянці в межах вулиць Інститутської та Малиновського в місті Буча. Мета: створення Навчального центру, що забезпечить одночасне навчання не менше 2,4 тисяч студентів, необхідної інфраструктури для зручного навчання та проживання, а також будівництва загальноосвітньої школи на 850 місць.

Будівництво об’єктів інвестування розпочнеться зі спорудження школи на 850 місць або 30 класів, яка після завершення робіт та забезпечення інвестором повного обладнання (меблі, устаткування тощо), вводиться в експлуатацію та передається на баланс Бучанської міської ради (до комунальної власності територіальної громади міста).
Будівництво школи здійснюється протягом двох років, починаючи з моменту отримання дозволу на будівництво.
Порушення строків будівництва, погоджених з міською радою більш, ніж на один рік надає останній право розірвати договір в односторонньому порядку.

Як відомо з попередніх публікацій нашої газети, ділянка, на якій планується будівництво, надана КП «Бучабудзамовник», проте, як видно з угоди, земельний податок відшкодовуватиметься за рахунок інвестора. До того ж, він бере на себе оплату витрат на фінансування збору вихідних даних для проектування, отримання погоджень та дозвільних документів, зобов’язується сплатити всі інші витрати КП «Бучабудзамовник», які понесені ним в процесі будівництва об’єктів та за функції замовника. Також інвестор сплачує витрати за роботи пов’язані з землевідведенням земельної ділянки. Затримка фінансування передбачених договором витрат більш, ніж на 30 днів є підставою для розірвання договору в односторонньому порядку Бучанською міською радою або КП «Бучабудзамовник».

Отож, головна мета, виходячи з інвестиційної угоди, а саме будівництво нової школи у першу чергу, досягнута. Нам, простим громадянам Бучі залишається сподіватися, що за два-три роки ми отримаємо у комунальну власність новий загальноосвітній заклад, а міським очільникам дбати про те, щоб усе прописане в інвестиційній угоді було виконано на 100%.

Не менш вагомим та важливим питанням, мабуть, можна назвати і доповідь В. Бреня, начальника Бучанського міського відділу міліції. Він говорив про криміногенну ситуацію у Бучі станом на 20 червня 2009 року. Про роботу міського відділу правоохоронних органів. Про серйозну проблему нестачі кадрів. У свою чергу, депутати закидали низький рівень організації роботи міліції. Збільшення кількості злочинів, таких як, наприклад, квартирні крадіжки. Наголошували на тому, що окрім святкових заходів, на вулицях міста не видно жодного міліціонера у формі. Наостанок роботу бучанського відділу міліції було визнано незадовільною.

Інші питання порядку денного сесії Бучанської міської ради – це вирішення буденних проблем роботи міської влади. Кожен бажаючий, як завжди, може з’ясувати будь-які подробиці відносно роботи останньої сесії безпосередньо в Бучанській міській раді.
газета: №26 "Бучанські новини" від 3 липня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.