» » » Хто не працює – той не помиляється

Хто не працює – той не помиляється

Інтерв’ю з депутатом Бучанської міської ради V скликання по виборчому округу №13 (вул. Вокзальна, 101 та Нове Шосе, 3), головою профільної комісії з питань економічного планування, бюджету та фінансів Петром МЕЛЬНИКОМ.

- Петре Михайловичу, яким чином вирішуєте проблемні питання, що виникають у вашому виборчому окрузі?
- У мене досить специфічний депутатських округ, який нараховує лише два будинки й територію, яка знаходиться між ними. Одне з найперших питань, яке постало для розв’язання, це покрівля будинку по вул. Вокзальна, 101, що протікала. Вдалося усунути ці недоліки. У дворі цього ж будинку впорядкували проїжджу частину. Хотілося б мати кращий благоустрій: облагороджені діляночки, що при багатоповерхівках. Другий рік прошу, щоб КЖЕП допоміг підвести для цього землю, вони обіцяють, але до цього часу ніяких зрушень немає. Впорядкували дитячий майданчик, який часто ламався.

У зимовий період систематично виникає проблема з безпритульними людьми, які ховаються від холоду у тамтешніх підвалах. Тому в цьому році вирішили поставити більш надійні замки, щоб унеможливити проникнення.

Болюче питання із зняттям аварійних та сухостійних дерев, особливо неподалік території ЗОШ №4. Щоправда відповідні служби зняли старі гілки, але докорінно це ситуацію не змінило. Тому восени повернемося до цієї проблеми, адже під сухостоєм бігають діти. Сподіваюся й на зацікавлення керівництва школи, адже мова йде, в першу чергу, про безпеку учнів.

Чимало незручностей створює «стихійна» парковка авто біля будинків, адже при будівництві дані місця не передбачалися, тому власники ставлять свої автомобілі, де їм заманеться – навіть на газонах і дитячому майданчику, їздять по бордюрах. Крім того, місцеві водії, з’їжджають із траси та об’їжджають попід будинком. Мною було підняте дане питання, складений депутатський запит. Звернулися до санепідемстанції, швидкої допомоги, пожежної з проханням дати висновок, аби закрити даний проїзд. Проте вони нам відмовили.

Загрозу становить ситуація, коли з будинків обпадає плитка. Тримаємо це на контролі й домовилися із КЖЕПом, що тільки-но з’являться кошти, будуть проведені ремонтні роботи. Актуальною залишається проблема нашого часу – крадіжка каналізаційних люків.

Крім того, у будинку по вул. Нове Шосе, 3 у багатьох під’їздах потрібно замінювати стояки та вхідні двері. Пробували налагодити роботу по прибиранню під’їздів, але то – швидше справа самих мешканців. Також були замінені бордюри, відновлене освітлення в під’їздах та біля них. Разом із виникненням, намагаємося ці питання поступово вирішувати.

- Ви – голова бюджетної комісії. Розкажіть, в якому стані, зважаючи на непросте економічне становище в країні, знаходиться місцевий бюджет?
- Зазначу, що через комісію проходять усі питання, які пов’язані з фінансовим життям міста. Ми розглядаємо їх, вивчаємо, коректуємо. Всі члени комісії – активні депутати, які мають бажання працювати.

Бюджет – цілком задовільний. Щоправда, трошки менше надходжень, в порівнянні з попередніми роками, але ситуація не критична. Левову частину бюджету в Бучі займають освіта та медицина, тому довелося виплачувати «відпускні» педагогам помісячно. Але мова навіть не йшла про скорочення якихось надбавок чи пільг, на відмінну від тієї ситуації, яка склалася в багатьох містах та селищах. Заборгованості по зарплаті в місті немає, по енергоносіям також. Сьогодні дитячі садочки приступили до поточних ремонтів.

- З яких джерел йдуть найбільші надходження до бюджету Бучі?
Від сплати місцевих податків, продажу майна, частково земельних ділянок. Крім того, джерелами надходження до бюджету є доходи, які передбачені Законом України про Державний бюджет на 2009 рік. Це: податки і збори, які надходять до бюджету міста; спецфонд (власні надходження, гранти та дарунки); з державного бюджету надаються субвенції і дотації вирівнювання.
Зазначу, що загальний фонд міського бюджету (за 2009 рік) становить 66 млн. 888 тис. 900 грн.

- Але в бучанців може скластися враження, що в Бучі продають багато майна та землі?
- Ні, це не так. Ніщо не робиться кулуарним методом і кожну цифру можна перевірити. Проводяться відкриті торги, де ми намагаємося завжди підняти таку планку, аби вона була розумною для обох сторін.

Крім того, багато приміщень ми здали в оренду на конкурсній основі. І навіть були моменти, коли деякі підприємці, які викуповували приміщення, «влітали» в хорошу копійку, але місто від цього мало гарний прибуток.

- Немає такого, що депутати сприяють тому, аби якомога більше коштів пішло саме на розвиток їхнього виборчого округу?
- Звичайно, кожен депутат хоче, щоб його виборчому округу приділялася увага, але ми завжди виходимо з позиції тих першочергових проблем, які є в місті. Ми тверезо оцінюємо ситуацію, керуємося планом соціально-економічного розвитку і спрямовуємо фінансовий ресурс на той об’єкт, який найбільше цього потребує.

Зазначу, що по відношенню до цього у нашого міського голови досить розумна політика. Тому коли беремося за щось, то виконуємо всі роботи від початку й до кінця, аби більше не повертатися до даного питання.

- Наскільки відомо, Ви берете учать у роботі й інших комісій?
- Так, я є членом комісії з питань приватизації комунального майна та продажу земельних ділянок (розглядаємо питання здачі в оренду приміщень та їх продажу. Виходимо, перш за все, з тих позицій, аби це було вигідно для бюджету міста); з питань перейменування вулиць; з питань написання історії міста Бучі; член погоджувальної ради. Часто беру участь на засіданнях тимчасових комісій, остання з яких – покликана перевірити виконання зобов’язань, укладених згідно договору, між холдинговою компанією «Київміськбуд» та Бучанською міською радою.

- Ваше основне місце роботи – Бучанська спеціалізована школа-інтернат?
- Так, я працюю в цьому закладі вчителем історії. Роботу люблю, бо дуже люблю дітей. Хоча бувають різні моменти, як і скрізь, проте я не жалкую, що обрав стежку педагога. Вважаю, що це один з найкращих навчальних закладів в нашому місті. До речі, мої щирі вітання працівникам школи, учням та батькам з нагоди вручення бучанській спеціалізованій ЗОШ школі-інтернат відзнаки «Флагман освіти України». Відзнака була вручена на громадській акції, яка проходила за підтримки Комітету Верховної ради з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Академії педагогічних наук України в Будинку вчителя (місто Київ) 9 червня 2009 року.

- Що можете сказати про роботу депутатів міської ради?
- Працюємо плідно та відкрито для людей. Кожен житель за бажанням може бути присутнім на сесії. Звичайно, бувають спірні питання, але це нормальне явище. Не може все завжди бути добре й позитивно. Тому у суперечках народжується істина. Вважаю, хто не працює, той не помиляється. Головне, щоб від цього не страждала загальна справа.

- Скажіть, на вашу думку, яким має бути подальший розвиток нашого міста?
- Мабуть, не буду оригінальним, але скажу, що хотілося б бачити більше закладів для дозвілля та відпочинку молоді, кращу спортивну базу. Стадіони у нас є, але не вистачає хоча б басейну. Добре те, що біля загальноосвітніх шкіл міста були облаштовані спортивні майданчики, які дозволяють нашим дітям фізично розвиватися.

Крім того, у проекті розвитку міста передбачено будівництво парку (поблизу мікрорайону Мельників), що дасть змогу відпочивати і дорослому населення Бучі, і молоді. Єдине побажання і прохання до всіх свідомих громадян, аби ми зуміли зберегти цю зону рекреації і не поламати, не знищити все у перші ж місяці.
газета: №23 "Бучанські новини" від 12 червня 2009р.
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар