» » » Велоперегони «БУЧА-ТРЕВЕЛ – 2009»

Велоперегони «БУЧА-ТРЕВЕЛ – 2009»

6–8 червня у нашому місті проходили четверті відкриті змагання із велосипедного туризму «Буча-тревел». У всіх видах змагань та конкурсів взяли участь 117 велолюбителів (віком від 7 до 51 року) із Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Києва, Броварського району та міст Борисполя, Тетієва і навіть одна громадянка Росії із м. Ханти-Мансійськ. Також прибули гості із Яготина, Богуслава та Бородянщини.

Об одинадцятій годині на Київській площі відбулося відкриття змагань, на якому були присутні заступник Бучанського міського голови із соціально-гуманітарних питань Лариса Матюшенко, начальник відділу освіти Лариса Федорук, завідувач відділом у справах сім’ї та молоді Ніна Калініна, заступник начальника відділу освіти Людмила Опеньок та депутат міської ради Олег Гайдай.

Насичена програма змагань була розрахована на три дні і передбачала різноманітні заходи, в яких могли взяти участь усі бажаючі. Першим випробуванням м’язів та велосипедів був велопробіг вулицями міста, який об’єднав близько ста любителів двоколісних машин. Маршрут пролягав центральними вулицями міста та мікрорайоном Лісова Буча. Колону велосипедистів, що рухалась у супроводі легкових автомобілів та карети швидкої допомоги, люди вітали схвальними вигуками і сигналами авто. За сорок хвилин всі учасники досягли фінішу, подолавши близько дев’яти кілометрів. І хоча велосипедисти були різного віку та підготовки - їхали дружно і весело. Потім проходили велосипедні конкурси – на утримання рівноваги та кращого накату велосипеда. Конкурси викликали неабиякий спортивний запал в учасників, які намагалися, будь-що, довести свої уміння володіти своїм транспортним засобом. Веселі призи для конкурсів надав відділ у справах дітей.

У неділю, 7 червня, велосипедисти брали участь у складних перегонах «Крос-кантрі» в урочищі Ястремщина. Учасники були поділені на чотири вікові категорії: до чотирнадцяти років, до вісімнадцяти, до тридцяти та більше тридцяти років. Молодші учасники долали коротку кілометрову, але насичену перешкодами дистанцію. Та навіть вона декому давалась дуже важко. Однак, хлопці і дівчатка, захоплені азартом змагань, доклали всіх зусиль, щоб подолати всі перешкоди. Хлопці-велосипедисти, старші чотирнадцяти років, долали два кола по п’ять кілометрів, дівчата - одне. Дорога пролягала лісовими стежками, зарослими кропивою та малиною, польовою дорогою із грузьким піском. Та всі ці перешкоди ніщо, порівняно із бажанням перемогти. Декілька додаткових проблем сталися через те, що несвідомі громадяни позривали розмітку дистанції, і дехто із учасників блукав лісом у пошуках дороги. Але, як кажуть, всі були в однакових умовах. Після «Крос-кантрі» на велосипедистів чекав наступний етап – дистанція «Фігурного водіння велосипедом». Тут важлива не стільки швидкість, як уміння технічно і обережно долати перешкоди. Віртуозність водіння своїми «залізними кіньми» учасники демонстрували в парку біля пожежної частини. Підтримати юних майстрів колеса і керма прийшли батьки і випадкові глядачі. Нагородження переможців змагань відбувалося на Київській площі. Церемонію дещо зіпсувала гроза. Та це не завадило кращим велосипедистам отримати заслужені нагороди (велоаксесуари, грамоти, медалі та кубки), які надали відділ у справах сім’ї та молоді, організатори та спонсори змагань. Протоколи змагань виставлені в Інтернеті на бучанському форумі.

На третій день велоаматори зібралися на Київській площі, щоб взяти участь у велоекспедиції за маршрутом Буча – Гостомель – Синяк – Демидів – Старі та Нові Петрівці – Мощун – Гостомель – Буча. Головною метою мандрівки було відвідання Меморіального комплексу «Лютізький плацдарм» у селі Нові Петрівці. Сімнадцять сміливців, серед яких три представниці прекрасної половини людства, за три з половиною години подолали 75 кілометрів. Дорога виявилась не такою легкою, як здавалось спочатку. Та, не зважаючи на спеку, піщане бездоріжжя, заболочені дороги, всі приїхали в доброму настрої, хоча м’язи просили про два чи три вихідні дні.

Організатори змагань висловлюють подяку суддівській колегії та всім, хто сприяв проведенню четвертих традиційних відкритих змагань «Буча-тревел».
Підсумовуючи три дні напружених перегонів, змагань та конкурсів, можна сказати, що велорух у Бучі набуває популярності. З кожним днем на вулицях міста з’являється все більше людей на велосипедах. Учасники змагань і пересічні люди висловлюють побажання, щоб подібні заходи проводились якомога частіше.

Фото в галереї>>
газета: №23 "Бучанські новини" від 12 червня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.