» » » «АНДРІЙ МЕДВЄДЄВ запрошує..» в «КАМПУ»

«АНДРІЙ МЕДВЄДЄВ запрошує..» в «КАМПУ»

У Бучі пройшов тенісний турнір «Андрій Медвєдєв запрошує…», присвячений 10-річчю його виступу у фіналі «Roland Garros».

Турнір проходив у нашому місті 6 та 7 червня в тенісному клубі «Кампа», одному із кращих в Київській області та України в цілому. Ідея його проведення належить віце-президенту Федерації тенісу України (ФТУ) Герману Веньямінову. Саме він зібрав зацікавлених людей, котрі і допомогли провести це тенісне свято. Цього року турнір пройшов на аматорському рівні. Але, яка каже сам бенефіціант, є бажання проводити його щорічно і залучати до участі в ньому не тільки любителів, але й професіоналів. До речі, вже на цьогорічний турнір «Андрій Медвєдєв запрошує…» було надіслано запрошення Анреа Агассі, фінал з яким, за участі Андрія Медвєдєва, був визнаний «грою року».

Тепер щодо атмосфери, яка панувала в тенісному клубі «Кампа». «Богаті і знамениті» вщент заповнили тенісний клуб «Кампа». Автостоянка біля клубу скоріше нагадувала елітний автомобільний салон. Учасники турніру, зодягнені у «фірмові» спортивні шати з ракетками найвідоміших світових виробників спортивного спорядження, лаштувалися до двобоїв. Тут-таки походжали і вболівальники, які приїхали подивитись, перш за все, на тенісну суперзірку. А посередині цього ярмарку спорту височіла постать Андрія Медвєдєва. Скориставшись нагодою, я попросив уславленого тенісиста відповісти на декілька запитань. І той, навдивовижу охоче погодившись, що не часто буває з фігурами такої величини, запропонував пройти в бар «Кампи», де за столиком вже сиділа родина спортсмена – дружина Оксана (до речі, колишня журналістка) та дворічний Дмитрик.


- Андрію, чим викликано проведення цього турніру, який носить промовисту назву „Андрій Медвєдєв запрошує…”?
- Це просто бажання поновити стосунки в тенісній сфері. Дуже приємно, що дуже багато із запрошених відгукнулись. А ті, що не змогли сьогодні бути, передзвонили, що теж приємно, і вибачились, що через поважні причини не зможуть приїхати. Це значить, що цікавість до турніру є, і тепер він буде щорічним... Ще вчора були сумніви щодо кількості учасників, але сьогоднішній день сумніви розвіяв.

- Солідна компанія збирається...
- Так. Оксана Іванівна, моя дружина, сама запрошувала. Хто ж відмовиться від запрошення такої красуні?..

- А хто, на ваш погляд, з присутніх на турнірі найбільш сильний тенісист?
- Вони всі досить сильні. Через просту причину. Всі вони вже грали в теніс – раніше чи пізніше. У когось за сімейними обставинами чи через здоров'я виходить грати в теніс «більше» чи «менше». В моєму розумінні, вони всі сильні, коли знаходять час в такий важкий період для суспільства приїхати на вихідні пограти в теніс. Це вже велике досягнення. А взагалі, це лише – спорт... Де хтось сильніший, а хтось – слабкіший... Суть в іншому: є бажання пограти в теніс. Це дуже приємно і, навіть, дуже зворушливо. Я вже досить старий для тенісу, і тому я із захватом дивлюсь на те, як люди самовіддано грають в цей вид спорту.

- Наскільки розвинений теніс в Україні в порівнянні з іншими країнами?
- Він активно розвивається. І тому потрібно віддати належне тим людям, які ним фанатично опікуються. На жаль, за браком часу і боячись когось пропусти, я не буду називати імен. Але тенісні фахівці їх дуже добре знають. Скажу лише, що ці люди за власний рахунок розвивають теніс в нашій країні. Просто через любов до нього. На Заході, звичайно, значно краще налаштована інфраструктура. У нас також певна система є, але вона не відкоригована до рівня ходу швейцарських годинників. Це я бачу, і це я спробую виправити, якщо стану в наступному році Президентом федерації тенісу України.

- Побажаю вам удачі!..
- Дякую...

- А як вам наше місто?
- У мене сестра Наталя тут живе, тому я Бучу добре знаю. Я знайомий з вашим мером, Анатолієм Федоруком. Ми допомагали обладнувати спортивний зал у вашій школі-інтернаті. Так що Бучу я знаю добре...

До розмови долучається дружина Андрія Оксана:
- В Бучі потрясаюча природа. Хочеться зняти взуття і бігати босоніж…

Довідка
Андрій Медвєдєв народився в Києві 31 серпня 1974 року.
У професійному тенісі з 1991 року. Має 11 титулів в одиночному розряді. Перемагав таких легенд світового тенісу як Іван Лендл, Пат Кеш, Стефан Едберг, Пит Сампрас, Андреа Агассі, Джим Курьє, Горан Іванішевич, Майкл Чанг та інших. Найвищий рейтинг – 4 (травень 1994 року). Призові за весь час виступів - $6 580 136.На фото (зліва направо):
власник тенісного клубу «КАМПА» Сергій АРЕФ`ЄВ та Андрій МЕДВЄДЄВНа фото (зліва направо):
Володимир СЕМИНОЖЕНКО та Андрій МЕДВЄДЄВ


Бліц-інтерв`ю

Віктор КОРЖ,
народний депутат України шостого скликання, Партія регіонів, екс-міністр у справах сім'ї, молоді і спорту.
- З якого приводу ви тут?
- Андрій Медвєдєв запросив на святкування 10-ліття його участі у фіналі Ролан Гарроса. А головне те, що тут розвивається спортивна інфраструктура. І не тільки у столиці, але й у містах-супутниках. Здоровий спосіб життя, наявність спортивних споруд – це ознака часу. І я дуже сподіваюсь, що наші громадяни такій важливій справі, як фізичні справи будуть приділяти більшу увагу.
- Ви в Бучі не вперше. Допомагали встановлювати тут спортивні майданчики...
- Буча, безумовно, розвивається. Я тут був в оздоровчих закладах. На жаль, рух по „варшавці” стримує бажання частіше сюди приїздити. Але я бачу позитивні зрушення. І користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву міста, вашому меру, Анатолію Федоруку, за те позитивне, що відбувається у вашому місті. Хочу побажати мешканцям Бучі – займайтеся спортом, тенісом, і це буда запорукою працездатності і здоров’я в цілому.

Володимир СЕМИНОЖЕНКО,
вчений, колишній Віце-премєр-міністр України.
- Ви самі граєте в теніс?
- З 1973-го по 2002 рік. Навіть пройшов щабель Харківської обласної федерації великого тенісу.
- Сьогодні будете грати?
- Ні. Сьогодні я буду спостерігати. Я перейшов на інші види спорту. Але душа моя з тенісом…
- А які це види?
- Фітнес та біг. Але буду, мабуть, повертатись, бо Андрій Медвєдєв зваблює мене вже мабуть протягом місяця. Думаю, що я зрештою повернуся до тенісу. Бо теніс - не трамвай: зайшов – вийшов... Якщо „зайшов”, то – назавжди...
- Тобто, це як наркотик?
- Так. Ось недавно зустрічав Анатолія Зленка, був у нього момент, потрібно було одну операцію зробити, і він теж повертається. Вже не може... Починає говорити про це... І я його розумію, як ніхто...
- Ви на „Кампі” вперше?
- Так, вперше. Андрій Медвєдєв - мій товариш, соратник по громадянському руху і співбрат по спорту. І ось для того, щоб бути співпричетним до події – 10-ліття тріумфу українського спорту – я не міг не приїхати сюди. Насправді, наші політики за майже 20 років української незалежності так і не змогли по-справжньому „прорубати вікно в Європу”, а 10 років тому це зробив Андрій Медвєдєв. Він показав тоді те, що Україна є лідером. Там де змагаються розвинені країни, провідні нації, він показав, що і Україна може входити у ведучу четвірку. Якби кожен у своїй галузі входив, хоча б, в десятку, ми б не пізнали свою країну.
- Ви були до цього в Бучі?..
- Так, був. Наскільки вона затишна... Перша реакція, яка у мене була: місто в лісі. І цю її своєрідність потрібно зберегти...

Андрій КОЖЕМ`ЯКІН,
перший заступник голови фракції БЮТ у Верховній Раді.
- Якщо є час, я намагаюсь, хоча б раз в тиждень, потримати ракетку. Вільний час я приділяю тенісу, плаванню, футболу... Я людина спортивного способу життя.
- Тут на корті, ви розмовляєте з друзями про політику, про якісь справи?..
- Ніколи. Тут панує тільки спорт... Чому мені ще подобається бувати в тенісному клубі, це тому, що друзі не говорять про політику. Тільки про родини, про дітей, про якісь життєві ситуації...
- Як вам тенісний клуб „Кампа”?..
- Ви знаєте, прекрасний клуб. Правда грунт трохи м’який, незвичний... А так, тут дуже красиво, просто казкове місце... Так, що вам, бучанцям, пощастило...* Повну версію інтерв`ю читайте в газеті "Бучанські новини" №23.
газета: №23 "Бучанські новини" від 12 червня 2009р.
Сергій Куліда (фото автора)
КАМПА
Коментарів: 0
Додати коментар