» » » Прийматимемо учнів за принципом мікрорайонності

Прийматимемо учнів за принципом мікрорайонності

10 червня, в актовій залі ЗОШ№4, відбулися громадські обговорення за участі Бучанського міського голови Анатолія Федорука, заступника начальника відділу освіти Людмили Опеньок та педагогів міста. На часі стояли два актуальних, і навіть досить принципових питання, що визначали подальший розвиток освіти Бучі: питання дотримання принципу «мікрорайонності» за школами та будівництво в Бучі освітянського навчального центру та ЗОШ №1.


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про загальну середню освіту
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 18. Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за загальноосвітніми навчальними закладами відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

Міністерство освіти і науки УкраїниУже давно не є секретом, що кількість дітей, які навчаються в школі №4 значно перевищує потужність самого закладу. В результаті маємо навчання в другу зміну, тисняву та напівпорожні класні приміщення решти шкіл міста. Аби вийти з цієї ситуації, в якості рекомендації (до речі, має законодавче підгрунття) було винесено на розгляд присутніх питання щодо дотримання принципу «мікрорайоності». Тобто, учні відвідуватимуть ту школу, до якої найближче проживають. Цю пропозицію одноголосно підтримали усі присутні педагоги. Щоправда, доведеться попрацювати над організаційними моментами, проте реалізація задуму зніме чимало проблемних питань. Дане рішення стосується лише набору першокласників, тобто мова не йде про виключення дітей з інших мікрорайонів, які вже навчаються в даній школі. Правило вступить у дію з 1 вересня, проте батьків про відмову попереджатимуть заздалегідь.

Варто зазначити, що питання перенавантаження центральної школи міста дійсно серйозне. За словами директора цього навчального закладу Алли Літкевич, у новому навчальному році готуються прийняти чотири класи «своїх» першокласників. Разом із тим, директор ЗОШ №1 Наталія Ісакова повідомила, що в мікрорайоні, де розташована школа, проживає 75 дітей, які 1 вересня мають піти в перший клас. Наразі в неї на столі лежить лише 14 заяв від батьків, які просять прийняти дитину до школи.

Зрозуміло, що матеріально-технічна база ЗОШ№4 – на високому рівні. Але з боку міської ради максимально робиться все можливе, аби решта шкіл були не гіршими. Так, в минулому навчальному році був проведений капітальний ремонт в ЗОШ№2. Наразі стоїть відкритим питанням реконструкції, а точніше, початок нового будівництва ЗОШ№1.
Тож, поступово обговорення перейшло до розгляду другого питання порядку денного: будівництва в Бучі освітянського навчального центру та ЗОШ №1.

Від товариства «Червоная Русь» до Бучанської міської ради надійшла пропозиція збудувати в Бучі, на відведеній ділянці площею 8 га, навчальний центр та школу №1 (адже реконструкція існуючого приміщення – неможлива, будівля розвалюється). Як зазначив міський голова Анатолій Федорук, мова про будівництво вищого навчального закладу на даній території (про що точаться розмови) – не йде. З такою пропозицією до міської ради ніхто не звертався. Прикладом навчального центру може слугувати НЦ «Зелена Буча» Укрпошти, де проводять цікаві конференції, навчання, зустрічі державного, а часто й міжнародного рівня.

Згідно запропонованого договору інвестування, узгодженого з інвестором та бучанською стороною, навчальний центр передбачає будівництво загальноосвітньої школи, універсального конференц-залу, самого приміщення навчального центру, паркінг, центр студентського дозвілля, адміністративно-господарський комплекс, бізнес-центр, адміністративні корпуси, спортивні центри та центр побутового обслуговування. Об’єкт розрахований на 2-2,5 тис. відвідувачів. Щодо термінів реалізації проекту, то, за умови отримання дозвільної документації, планується побудувати школу (з великими спортивними та актовою залами тощо) за два роки, а решту будівель – за 2,5-3 роки.

При цьому, за словами міського голови Анатолія Федорука, ризики даного проекту – мінімальні. Якщо товариство «Червоная Русь» не побудує об’єктів, значить воно не виконало своїх зобов’язань і з ним буде розірвано договір. Жодних затрат ми при цьому не несемо і земля залишається за нами. Під час обговорення у присутніх педагогів виникало чимало запитань, на які вони отримували відповіді. Але в результаті голосування, педагоги підтримали даний проект і висловили своє бачення – будівництво школи та навчального центру в місті – потрібне. Адже це вагомий крок для подальшого розвитку освіти в Бучі.
газета: №23 "Бучанські новини" від 12 червня 2009р.
Людмила Гладська
Буча освіта
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.