» » » Олег ЛЯШКО: "Якби у всіх містах були такі керівники як Федорук"

Олег ЛЯШКО: "Якби у всіх містах були такі керівники як Федорук"

Інтерв’ю з депутатом Верховної Ради Олегом ЛЯШКО.

- Проблема малих міст, селищ міського типу існує здавна. І «провінційність» таких населених пунктів, відсутність належних коштів у місцевому бюджеті не дає змоги повноцінно розвиватися. Отож, що робить Верховна Рада для подолання цієї непростої проблеми в країні?
- Перш за все, я хочу наголосити на тому, що минулої суботи, 23 травня, відбулася Всеукраїнська нарада щодо соціально-економічного розвитку сіл, селищ і малих міст. Таке зібрання відбулося вперше за багато-багато років. Маю на увазі і роки нашої незалежності, і роки Радянської влади. Понад 11 тисяч учасників цієї наради вирішували проблеми життєдіяльності.

Впродовж кількох годин учасники цієї наради обговорювали проблеми розвитку малих населених пунктів. На нараді було прийнято кілька важливих рішень, частина яких вже втілена в життя рішеннями Кабінету Міністрів. А решту має вирішити Верховна Рада.

Життя будь-якого села, селища чи малого міста – це, перш за все, бюджет. Саме тому уряд зараз ініціює зміни до бюджетного кодексу, які, я сподіваюсь, Верховна Рада найближчим часом прийме. Що потрібно вирішити… Це, по-перше, питання щодо податків, які надходять до місцевого бюджету. Наприклад, питання транспортного податку. Його уряд пропонує повністю залишати у розпорядженні місцевих громад. Податок на прибуток підприємств. Він має сплачуватися за місцем знаходження підприємства, а не за місцем реєстрації, як у нас часом буває: екологію забруднюють на місці, а зареєстровано підприємство десь, скажімо, у Києві. Так само податок на землю - повністю має залишатися у місцевому бюджеті. Пропонується частину податку, більшу частину, за користування надрами також залишати у місцевому бюджеті. Сьогодні від користування надрами бюджет отримує лише 10 відсотків. І ще одне. Зараз місцева влада чим більше зібрала податків, чим більше перевиконала бюджет, тим більше податків йде до держави. Уряд пропонує у такому випадку збір від перевиконання бюджету залишати на місцях. Тобто, це основна стратегія уряду, спрямована на соціально-економічний розвиток сіл, селищ і малих міст. І ця допомога – коштами. Як кажуть: «Не вчіть нас жити, а допоможіть матеріально».

- Це плани… А конкретно?.. Взяти наше місто Бучу...
- Вже є розпорядження Кабінету Міністрів від 13 травня цього року № 544, яким затверджено перелік об’єктів, що фінансуються в 2009 році за рахунок коштів стабілізаційного фонду, передбачених для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіону. Хочу зауважити, що цим розпорядженням на місто Бучу затверджено перелік об’єктів, які будуть профінансовані у цьому році на загальну суму 20 мільйонів гривень. Хочу наголосити, що Буча - єдине місто в Україні, підкреслюю – єдине, яке отримало в бюджеті нинішнього року (стаття 76) такі кошти на соціально-економічний розвиток.

Я був на нараді, де міністр житлово-комунального господарства Кучеренко, коли розглядалося це питання по Бучі, скептично так зауважив: «Що це за місто на карті світу, що єдине в Україні одержало 20 мільйонів?». Ми довели, що ваше місто того варте, що воно навдивовижу стрімко розвивається…

- Отже, як розподілили ці чималі кошти?
- На 2 млн. 200 тис. грн. будуть виконані роботи по реконструкції мережі зовнішнього освітлення вулиць Вокзальної та Шевченка. На 3 млн. 300 тис. буде реконструйовано житловий фонд у Бучі. Йдеться про утеплення фасадів багатоповерхових житлових будинків. 1 млн. 650 тис. направлений на виконання будівництва водопроводу по вулицях Рози Люксембург та Інститутській.
2 млн. 200 тис. піде на реконструкцію насосних станцій та артсвердловин, за 6 млн. 600 тис. буде збудовано дитячий садок по вулиці Центральній, 39, а ще 4 млн. 100 тис. передбачено на будівництво каналізації.

- То чому ж наше місто отримало такі чималі кошти?
- Буча має подякувати тому, що у неї міським головою є Анатолій Федорук. Це людина надзвичайної енергії, пробивна, активна, ділова і дієва. І от саме він прийшов до мене минулого року, і приходив не один раз, і по п’ять разів на день, коли було потрібно. І разом з ним ми «пробили» ці 20 мільйонів у державному бюджеті. І саме завдяки його роботі, моїй роботі, і з’явилося розпорядження Кабінету Міністрів про виділення коштів Бучі.

***

- Я від імені читачів нашої газети запрошую тебе, Олег, до Бучі...
- З цього приводу ми говорили з Анатолієм Петровичем. Я обов’язково приїду. Ось побудуєте дитячий садочок, і я приїду. І запрошу до Бучі і Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко на відкриття цього дитячого садка. Бо її власні зусилля у питанні розвитку Бучі важко переоцінити...

- Я думаю, представники інших політичних партій приревнують нашого міського голову до БЮТу…
- Ви знаєте, ось скільки я знаю мера, я ніколи не цікавився його партійною належністю. А чи вона взагалі у нього є... Мене не цікавить партійність місцевих керівників. Я готовий у своєму кабінеті приймати будь-якого мера міста. Якщо до мене прийде ще десять міських голів, я буду їх підтримувати, як і Федорука. Бо я підтримую людей ініціативних і дієвих.

***

Розмову вів
Сергій Куліда

-
Повну версію інтерв`ю читайте в газеті "Бучанські новини" від 29 травня 2009р.
газета: №20 "Бучанські новини" від 22 травня 2009р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
grey

OFFline

  • grey (43)
  • Користувачі
  • 6 червня 2009 17:50
Оооо! Предвыборная гонка уже началась! Может и на стеколку обломятся какие-нибудь крохи...

0