» » » Початок туристського сезону

Початок туристського сезону

Прийшла тепла весна, а разом з нею і травневі свята. Звичайно, святкові вихідні можна провести по-різному. А відтак учні Бучанської загальноосвітньої школи №4 на чолі зі своїм керівником гуртка спортивного туризму Бучанського Центру позашкільної роботи Олексієм Карабутом вирішили перевірити на практиці здобуті на заняттях гуртка знання і навички з техніки пішохідного туризму. Отже, група зібрала рюкзаки, взяла намети, казанка, фотоапарати і вирушила у туристсько-краєзнавчу мандрівку, щоб продовжити вивчення рідного краю та пов’язані з ним історичні події. Вирушили 1 травня за маршрутом м. Буча –> м. Вишгород –> с. Нові Петрівці –> с. Мощун –> сел. Гостомель –> м. Буча.

Юні мандрівники мали можливість побачити штучне «море» – Київське водосховище, побачити роботу шлюзів та саму Київську ГЕС, водогін, що забезпечує питною водою Київ та околиці Вишгорода, відвідати церкву Бориса та Гліба у м. Вишгород.«Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього», – так говорять мудрі. І таким незабутнім минулим є Велика Вітчизняна війна. Маршрут походу, який відбувався напередодні Дня Перемоги, недарма мав таку нитку. Учні змогли відвідати пам’ятні місця, пов’язані з визволенням м. Києва від фашистських загарбників. Діти побували біля монумента визволителям, на якому викарбувані імена бійців і командирів 167-ої двічі Червонопрапорної Сумсько-Київської стрілецької дивізії, що особливо відзначилась при визволенні Вишгорода. Також юні туристи-краєзнавці відвідали музей визволення Києва у Нових Петрівцях «Лютізький плацдарм». Цікаво, що під час огляду пам’ятних місць та діорами діти самі згадували власні сімейні історії і розповідали те, що чули про своїх прадідусів, учасників Вітчизняної війни. Фотографувалися біля монументів, землянок, бліндажів, військової техніки тих часів: танків, гармат, мінометів, гаубиць тощо.А далі було випробування рюкзаками і кілометрами. Майже для всіх цей короткотривалий дводенний похід був лише першою в житті подібною мандрівкою, яка дала можливість перевірити власні фізичні сили, силу духу та вміння працювати в команді. Дійшли, а значить, перемогли самих себе. І хоча юні туристи повернулися дещо стомлені, але повні вражень, нових знань, цікавих спогадів про два незабутні травневі дні.
Хочемо подякувати також Світлані Яровенко, учителю Бучанської Української гімназії, яка допомагала керівнику групи під час цієї туристсько-краєзнавчої подорожі.

А тепер ми, перевіривши свої сили та можливості, готуємось до літнього туристичного сезону, до нових маршрутів Київщиною, до подорожей Гірським Кримом та мальовничими Українськими Карпатами. Бажаємо всім легких рюкзаків!

Учасники походу
газета: №20 "Бучанські новини" від 22 травня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.