Ми матір називаємо святою

Немає найдорожчої і найріднішої людини, ніж мама, яка дала нам життя, навчила мудрості і благословила на добрі справи й починання.

Кожного року, в другу неділю травня, відзначається День матері. Це свято має свою історію. У 1910 році в штаті Філадельфія вперше організували мамин день. А в 1914 році на клопотання американки Анни Джервіс (яка рано втратила матір і запропонувала, щоб люди разом вшановували і матір-неньку, і матір-Землю, і Матір Божу) Конгрес США встановив нове державне свято.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Офіційно свято у нас було введене в 1999 році Указом Президента. Досить швидко воно набуло значної популярності, адже можна було ще раз привітати рідну матінку, сказати їй теплі й щирі слова.

Тож, з цієї нагоди, 10 травня, в Центральному будинку культури відбулося міське свято «Ми матір називаємо святою». Найщиріші слова подяки та святковий концерт у подарунок підготували діти для усіх матусь міста Бучі. Берегиням роду людського були присвячені всі пісні, таночки, композиції, що лунали зі сцени. Зокрема, вихованці ДНЗ №2 «Горобинка» розважили присутніх жартівливим таночком «Пустотливі марокаси», Валентина Демура проспівала пісню «Вершина», а музичний вокальний ансамбль «Лілея» - «Калиновий вітер». До глибини серця пройняли слова ліричної пісні «Мама» у виконанні Альони Юрченко. Привітали жінок і вихованці недільної школи храму Ікони Божої Матері «Почаївська». Але на цьому приємні творчі сюрпризи не закінчилися. Далі на сцену вийшли учениця Бучанської школи мистецтв ім. Левка Ревуцького Олександра Сковородько з піснею «Мамина сорочка», маленька Маринка Оніщенко, яка завзято проспівала «Хлопці кучеряві», Олексій Баклан з піснею «Мамина криниця» та лауреат багатьох конкурсів Ольга Баклан (пісня «Тиха вода»). Свої яскраві номери подарували ансамбль бального танцю «Ва-Данс» («Весела полька», танок «Ча-ча-ча»), колектив «Акварель», гурт «Фенікс».

На заході була присутня заступник Бучанського міського голови з гуманітарних питань Лариса Матюшенко.
Концерт пройшов вдало і сподобався усім – і молодим мамам, і вже мамам-бабусям, і навіть діткам, яких у залі було чимало.


Дорогі матусі!
Ми низько вклоняємося і щиро вдячні Вам за ваше велике серце, за ніжність і ласку, терпіння і добро, яке ви робити для свої дітей. Нехай нагородою за це Вам стануть любов і повага ваших дітей. Щастя Вам, здоров’я, достатку!
газета: №19 "Бучанські новини" від 15 травня 2009р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар