» » » Ірпінський фотограф гостював у ЕВЕНКІВ-ОЛЕНЯРІВ

Ірпінський фотограф гостював у ЕВЕНКІВ-ОЛЕНЯРІВ

А потім з Камчатки полетів на… Кіпр

Ірпінський фотограф Юрій Косін свого часу пройшов туристськими маршрутами всіх категорій складності. Однак останні двадцять років він їздив з фотовиставками по різних країнах. Проте Косін завжди відчував, що прогулянка вулицями Нью-Йорка чи Парижа не може зрівнятися з багатокілометровим переходом з рюкзаком за плечима, наприклад, тайгою.

І ось наприкінці березня нинішнього року Юрій Косін із друзями вилетів на Камчатку. З Петропавловська-на-Камчатці їхали кілометрів 100 снігоходами. Це — мотоцикли на гусеницях і з причепом. Один снігохід перевернувся, але обійшлося без жертв. Потім мандрівники бродили засніженими просторами Камчатки. На взуття прикріплювали широкі снігоступи, щоб не провалюватися у «білу ковдру». На снігоступах є спеціальні шипи, завдяки яким легше підніматися й спускатися схилом.

Мандрівники піднімалися на вулкани. Ночували у наметах і будиночках вулканологів. Якось виконали печеру в снігу. Туристи розтоплювали сніг для приготування їжі. На дні чайника завжди лишався шар вулканічного попелу.

Мандрівники перебували на маршруті 21 день. Сім днів з цього часу мела завірюха. Видимість — шість метрів! Коли піднімалися на висоту двох тисяч метрів, то хуртовина залишалася внизу. А вгорі сонце освітлювало гірські вершини. Плато Юпітер вразило неземним ландшафтом.
На завершення подорожі мандрівники гостювали в евенків-оленярів. Гостинні господарі приютили туристів з України в юрті і почастували смачною юшкою з червоної риби та оленячим м’ясом. Перед гостями виступив евенківський національний ансамбль, який перед тим гастролював у різних європейських країнах і Японії.

Ю. Косін, повернувшись із Камчатки, майже відразу полетів фотографувати… весілля українців на Кіпрі. Таким чином, Косін опинився після 15-градусного камчатського морозу на теплому острові. А там уже зібрали урожай пшениці; апельсини і лимони дозріли.
Юрій Косін на Камчатці натер ноги. А на Кіпрі він двічі скупався у солоній морській воді, походив по гарячому піску і ноги загоїлися.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ
газета: "Ірпінський Вісник" №19 від 8 травня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар