Оздоровлення дітей

Необхідним для усіх, а особливо для дітей, на сьогодні є відпочинок та оздоровлення. А надто тепер, коли ось-ось літо кожного з нас запросить до себе у гості. Гріх не скористатися розкішшю його сонця та цілющою силою води - чи то моря, чи річки, чи озерця у бабусиному селі. Щоб відпочинок пішов на користь – його треба організувати і подбати про це заздалегідь. Саме таку тему ми і обговорили з Ларисою Матюшенко, заступником міського голови з соціально-гуманітарних питань.

З її слів ми дізналися про наступне: в Бучі вже розпочалася кампанія оздоровлення дітей. На днях відбулася нарада в обласній державній адміністрації, на якій обговорювалися питання організації відпочинку дітей , вів нараду заступник голови Київської обласної адміністрації Валерій Кондрук, до участі залучалися керівники різних управлінь та відділів Київської обласної адміністрації, представники місцевих органів влади. Також на нараді була присутня представник Міністерства сім`ї, молоді та спорту - Наталя Чебатарьова.

У зв`язку з тим, що Буча знаходиться в IV зоні радіоактивного контролю, велика увага приділяється оздоровленню дітей. Тим паче, що більшість з них має статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На початку року були складені списки дітей, які проживають в Бучі та навчаються в наших навчальних закладах. Згідно цих списків оздоровленню підлягає більше 3-х тисяч осіб. Оздоровлення може здійснюватись безпосередньо в санаторно-курортних закладах, і шляхом організованого відпочинку дітей у відповідних оздоровчих закладах. Ситуація на сьогоднішній день така, що через управління праці та соціального захисту, через відділ захисту внаслідок Чорнобильської аварії вже надійшли путівки (більше 30) на оздоровлення самих дітей та дітей разом з батьками (путівка матері та дитини). Оздоровлення відбувалося на базі санаторію в Білій Церкві по путівці матері та дитини та в місцевих санаторіях Сумської та Черкаської областей. Подібними путівками забезпечуються матері та діти , які мають відповідний статус. Звісно, ніхто на може гарантувати, що відпочинок буде можливим саме у літній період, бо це залежить від надходження з обласного управління праці цих самих путівок, де вже визначена дата перебування.

Робота досить активно розпочата, налагоджені, налагоджені відповідні зв`язки для придбання путівок, проводиться попередня робота.
В міському бюджеті окремо запланована певна сума на організацію відпочинку дітей пільгових категорій.
Такий відпочинок можливий і в таборах відпочинку, і в пришкільних таборах, і в санаторіях. В першу чергу увага буде приділятися таким категоріям як діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей. Звісно, хотілося б відзначити і талановитих дітей, тих, що мають здобутки в творчому напрямку, в спортивних змаганнях.

Якщо дитина потребує відпочинку за станом здоров`я, то вона включена до групи диспансерного нагляду в поліклініці, а інформація про неї передана в школу, де формуються групи, які враховують напрямок санаторію (в залежності від захворювання дитини). При чому батьків до цього процесу не потрібно залучати, оскільки заключення з поліклініки передається безпосередньо до шкіл.

Про дошкільнят. В садочках теж є диспансерний облік. Батьки, діти яких мають статус постраждалих, звертаються в управління праці та соціального захисту, де вони після реєстрації, в порядку черги отримують путівки.

Через державні установи дитина має право скористатися путівкою один раз на рік. Організація відпочинку, або оздоровлення дітей, триває не тільки в літній період, а впродовж всього року. Звичайно, у навчальний період значно важче сформувати групу дітей. Тому й кошти місцевого бюджету, по можливості, доцільно вкладати в придбання путівок на літній період, щоб не порушувати навчання у школі.

Міська влада докладе всіх зусиль, щоб в складному 2009 році маленькі бучанці змогли відпочити та оздоровитися не гірше, ніж в минулому.
газета: №17 "Бучанські новини" від 30 квітня 2009р.
Анна Цехмейструк
Коментарів: 0
Додати коментар