Свято музики

Напередодні радісного свята Великодня в стінах Бучанської школи мистецтв відбувся концерт фортепіанної музики, присвячений 10-річному ювілею цього навчального закладу. Під гаслом: „Сучасні композитори – дітям” 14 квітня пройшла творча зустріч з композитором та піаністом, лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів, викладачем Уманського музичного училища Геннадієм Без’язичним.

Концерти класичної музики на фортепіанному відділі відбуваються регулярно, але, погодьтеся, зустрічі зі справжніми композиторами трапляються в нашому житті нечасто. Тим більше, коли на концерті відбувається прем’єра! Слухачі першими почули твори зі збірки „Український формат” та „Фортепіанні етюди”. Атмосфера концерту була по-справжньому святковою та захоплюючою.
Свято музики

Збірка „Український формат” – це фортепіанні обробки найпопулярніших народних пісень та романсів. Це і задушевна пісня „Два кольори”, і сумна „Ніч яка місячна”, і темпераментна „Гуцулка Ксеня”, і жартівлива „Ти ж мене підманула”, і хіт 60-х - „Червона рута”… Ці популярні українські мелодії, оброблені композитором з великою любов’ю та майстерністю, із врахуванням технічних можливостей учнів музичної школи. Збірка „Етюди” також дуже цікава: окрім чисто технічних завдань – це яскраві п’єси, що малюють характерні образи („Струмок”, „Русалка”).

Ідея проведення концерту належить фортепіанному відділу, яку підтримав директор школи А.П. Пінчук. На фортепіанному відділі, завідувач Н.П. Беневельська, завуч школи О.В. Дубравіна, вирішили доручити проведення цієї зустрічі-концерту викладачам О.С. Лазоренко, яка взяла на себе основну роботу по підготовці, Л.П. Далюк та Ж.В. Перехожук.

Діти виконували твори з великим задоволенням та натхненням, а яскраві вишиванки та барвисті віночки зі стрічками доповнювали українську атмосферу концерту. Родзинкою свята були його ведучі: восьмирічні Л. Павленко та Г. Лімонт, що впевнено впорались з цією роллю. Концерт прикрасили три пісні у виконанні викладача вокального класу О.П. Бабіч („Рідна мати моя” П. Майбороди, „Чорнії брови”, „Гуцулка Ксеня”).

У другому відділенні пан Без’язичний зробив чудовий сюрприз своїм слухачам – блискуче виконав твори великого польського композитора Фрідеріка Шопена. Учні та гості із задоволенням слухали віртуозне виконання піаніста; їхньому захопленню не було меж. Лунали оплески, вигуки „Браво!” та „На біс!”.
Геннадій Без’язичний був зворушений тим, як пройшов концерт. Він подякував директору школи А.П. Пінчуку, викладачам і особливо дітям, що з такою зацікавленістю виконали його твори.

„Не було б Вашої молодої, перспективної школи, не було б і цього чудового концерту,” – сказав розчулений композитор. А ще наш гість висловив своє захоплення від Бучі, її краси, охайності та відмітив дійсно європейський рівень школи мистецтв.

Автор зробив дітям ексклюзивні подарунки – власні ноти з автографами.
Директор А.П. Пінчук у своїй заключній промові подякував пану Без’язичному за цікаву творчу зустріч і на завершення вручив всім учасникам грамоти-подяки за участь в концерті.

Свято музики відбулося!

Ж. Перехожук, викладач
Бучанської школи мистецтв
газета: №17 "Бучанські новини" від 30 квітня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар