» » » «ТЕПЛОКОМУНСЕРВІС» не гониться за надприбутками

«ТЕПЛОКОМУНСЕРВІС» не гониться за надприбутками

Якщо Прометей викрав у Богів вогонь, і став безсмертним у легендах, то праця людей, про яких розповідь, на перший погляд, прозаїчна і малопомітна.
Однак саме люди цієї професії приборкують «вогонь», який підземними «ріками» тепломагістралей несе тепло у наші домівки. Та з кожним роком опалювальний сезон все більше супроводжується тривожними очікуваннями.

Наразі він закінчився без особливих проблем. Але яким він буде восени? Про це розповідає заступник селищного голови Коцюбинського Дмитро Мацепа.

— Про негаразди у комунальній сфері,— говорить Дмитро Олександрович,— сказано чимало. — Вітчизняну галузь навіть почали порівнювати з вибухівкою уповільненої дії: комунікації, прокладені 30-40 років тому, вичерпують ресурс. Органи місцевого самоуправління, по суті, опинилися у заручниках, бо не можуть радикально впливати на ситуацію, яка з року в рік погіршується через недосконале законодавство, неповороткість бюрократичної системи й хронічну заборгованість населення за комунальні послуги на фоні постійного подорожчання енергоносіїв. У чому причини цих проблем, і як їх можна вирішити? Найбільше галузі шкодить перманентна виборча кампанія, що «добиває» житлово-комунальну сферу. Нині треба реформувати бюджетні стосунки, щоб на місцях лишалося набагато більше коштів, які можна було б залучати на відновлення «комуналки» й впровадження нових технологій енергозбереження, які б впливали на тарифи. Як ви знаєте, на цьому напрямі в селищі ведеться цілеспрямована робота, і вже є певні зрушення завдяки плідній співпраці з Ірпінським підприємством «Теплокомунсервіс», яке очолює Сергій Віталійович Пирч.

Це підприємство постійно допомагає УЖКГ «Біличі» в обслуговуванні мереж теплопостачання. Саме завдяки «Теплокомунсервісу» ми встановили у двох дитсадочках Коцюбинського сучасні автономні котельні, відтепер у них є постійно гаряча вода, на черзі — інші об’єкти. Ви знаєте, що у селищі були проблеми з опаленням будинків на масиві Картографія, відтепер по вулиці Пономарьова — нова сучасна тепломагістраль, прокладена «Теплокомунсервісом». Працівники цього підприємства працювали без вихідних, не покладаючи рук, аби встигнути до холодів подати до осель тепло. Це підприємство зараз експлуатує колись проблемну котельню, яка цього року почала нормальне теплозабезпечення будинків №№ 4, 8, 9, 11, 16 по вулиці Пономарьова.
Від роботи «Теплокомунсервісу» залежить «погода» у понад чотирьох тисячах помешкань усього Приірпіння. Отож слово його керівнику.

— Підприємство розпочало свою історію 16 років тому, — говорить директор Сергій Пирч. — Наш «золотий фонд» — люди, самовіддані, ініціативні, справжні професіонали своєї справи, які постійно проходять стажування на базі вітчизняного флагмана теплофікації — корпорації «КОЛВІ». Я міг би довго розповідати про членів колективу, який став однією командою. Плекаючи командний дух, ми маємо ряд здобутків і навіть… виграних кубків на футбольному полі.

— Що ви кажете, адже у наш час у гонитві за прибутками мало хто з керівників переймається питаннями дозвілля чи розвитком спорту.
— І даремно, адже саме так і гуртується колектив. Та я хочу зупинитися на іншому, а саме на проблемі сплати за комунальні послуги. От люди скаржаться, що немає гарячої води, а чому? Бо у нас — величезний тягар заборгованості. Цей опалювальний сезон закінчили з мінусом у три мільйони сімсот тисяч гривень. Є боржники, які нам винні по 10 і 12 тисяч гривень. Звичайно, ми ведемо роботу з неплатниками, впливаємо через суд, та хотілося б, щоб між нами й споживачами було взаєморозуміння, адже надання якісних послуг залежить від фінансів. Наше підприємство — не сонце, що може обігрівати безкоштовно — котельням потрібний газ, і ви знаєте, як проблематично починався опалювальний сезон в Ірпені, коли вдарили морози, а газопостачальники не хотіли розпломбовувати ГРП до повних розрахунків — маємо такі реалії…

— Ви можете назвати найбільших неплатників.
— Сумну «пальму першості» утримує будинок у місті Буча по вулиці Богдана Хмельницького, №6. Його жителі заборгували 193 тисячі грн.; є значні борги і в жителів будинку №2 ( 116 тис. грн.), №4 (187 тис. грн.). Є боржники в Ірпені (будинок по Садовій №7-б (86 тис. грн.).

— Як заборгованість та подорожчання енергоносіїв вплине на тарифи наступного опалювального сезону?
— Ми їх зараз формуємо, подорожчання буде до 15 відсотків. Нині тарифи проходять експертизу.

— А які тарифи зараз?
— Вони у нас двоставкові — 3,90 грн. за кв.м в опалювальний сезон і 1, 06 грн. — у літній період. Як бачите, ми не гонимося за надприбутками.

— Дійсно, тарифи на теплопостачання у вас — найнижчі в регіоні.
— Але, бачите, деякі наші споживачі «примудрилися» накопичити чималі борги, які гальмують процеси модернізації теплоустаткування й впровадження технологій енергозбереження, які б дозволили ще більше впливати на здешевлення наших послуг.

Після нашої бесіди Сергій Віталійович запропонував невеличку екскурсію по господарству. «Теплокомунсервіс» обслуговує 26 теплотехнічних об’єктів Приірпіння. Ми побували у кількох котельнях у місті Буча — у старій та новій, обладнаній сучасним устаткуванням. Мене здивувало, що навіть у старій котельні, для ефективності роботи встановлено кілька нових агрегатів.
Скрізь на територіях котелень — порядок, висаджені квіти, побілені дерева. У планах Сергія Віталійовича — впровадження нових і сучасних технологій, реалізація котрих залежить і від нас, від того, як ми оплачуватимемо надані послуги.


Валентин СОБЧУК
газета: "Ірпінський Вісник" №17 від 24 квітня 2009р.
  0
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Helga Pataki

OFFline

  • Helga Pataki (44)
  • Місцевий
  • 24 квітня 2009 17:42
"Є боржники, які нам винні по 10 і 12 тисяч гривень" - так поотключайте ИХ!!! В чем виноваты те, кто вовремя платит??? Год без горячей воды...

0
chernovoy

OFFline

  • chernovoy (3)
  • Місцевий
  • 7 серпня 2009 12:18
Нам по вул. Б.Хмельницького вже зараз бойлерний підігрів води дешевше навідь зимою.Про опалення годі й говорити.Котельня з квітня по жовтень зачинена "наглухо"-економія.Навіщо ви нам - такі добродії.

0