» » » Ірпінь переходить на альтернативну енергію

Ірпінь переходить на альтернативну енергію

Нещодавно журналісти «5 каналу» були присутні на засіданні Міністерства з питань ЖКГ, де Ірпінський міський голова Олег Бондар у своєму виступі виклав власне бачення стану ЖКГ та перспективи розвитку енергоощадних технологій. Зацікавившись пропозиціями Олега Бондаря, кореспондент прибув до Ірпеня.

На думку пана Бондаря, енергоощадним технологіям та альтернативним видам палива слід надати «зелене світло». Треба брати на озброєння закордонний досвід і впроваджувати його в Україні, — вважає мер. Принаймні, на Київщині вирішили саме так і вчинити: покласти край проблемі браку теплої води та теплопостачання за допомогою альтернативних видів енергії.

Ірпінь - поки що єдине місто, де, можливо, запровадять своєрідний експеримент в житлово-комунальній сфері. Тут планують отримувати тепло зі… сміття та каналізації. Ірпінський міський голова каже, що нестабільна ситуація з постачанням газу примусила шукати альтернативу. І робити це треба швидко.

— Під час «газового конфлікту», в умовах кризи та політичної нестабільності питання економії та альтернативних видів енергії стало як ніколи актуальним. – каже Олег Бондар. — Ми маємо потенціал для того, щоб не кивати на сусідів, що, мовляв, нам дорого газ продають, а виробляти і використовувати власну альтернативну енергію. Міні-теплоелектростанції дають можливість економити дві тисячі кіловат електроенергії на добу. За допомогою такого обладнання можна обігрівати половину невеличкого міста, – констатує мер.

Щойно розпочали експеримент, а вже встигли, у його межах, переобладнати три котельні у місті. Також поставили газопоршневий двигун, який одночасно виробляє пар, гарячу воду, а також електроенергію. Коштувало таке нововведення місту 300 тисяч гривень. Обслуговує такий апарат лише одна людина. Олег Бондар запевняє: такі технології знімають проблему обігріву, гарячого водопостачання та електропостачання всього міста.

— Втім, на досягнутому вирішили не спинятися. У перспективних планах — переробне підприємство, на якому з побутових відходів вироблятимуть газ - метан. Цей вид палива - зробить місто енергонезалежним. Головне — ірпінці платитимуть менше, — зазначає Ірпінський міський голова. – Якщо можемо ми, — дивується Олег Бондар, — то чому не може вся держава? Ми готові розробити план енергоощадного виробництва для всієї України, - сказав Олег Бондар. Більше того, ми в силах його повністю реалізувати.
Лариса ТКАЧ

Від редакції:
Інтерв`ю про перехід на альтернативні види енергії читайте з міським головою О. Бондарем у наступному числі часопису.
газета: №12 газета "Ірпінський Вісник" від 20 березня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар