Зустріч у гімназії

Уже давно в Бучанській Українській гімназії стало доброю традицією проводити зустрічі з відомими діячами культури. Не стала винятком і цьогорічна декада рідної мови та літератури. 11 березня гімназисти та їх учителі за сприяння міського відділу освіти в особі Лариси Федорук та головного редактора «Бучанських новин» Сергія Куліди мали нагоду приймати у себе в закладі відомого поета, перекладача, засновника і головного редактора видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Івана Малковича.

Для шановного гостя учні підготували невеликий концерт, в якому прозвучали поетичні твори та пісні, об’єднані темою «Україна. Духовність». Але найочікуванішим моментом зустрічі, звичайно, був виступ Івана Малковича. Хоча назвати виступом його не зовсім можна – це був діалог з гімназистами. Присутнім було цікаво послухати про дитячі пригоди майбутнього поета, про навчання грі на скрипці, про перші поетичні спроби. Гість розповів про свій шлях у літературу, перші зустрічі з Д.Павличком, Л.Костенко, В.Забаштанським, про свою поетичну творчість і, звичайно ж, про діяльність видавництва, яке намагається тримати високу планку свого підприємства і з точки зору того, що друкується, і з точки зору того, як друкується. До речі, книги видавництва відомі в 19 країнах світу, здобули високу оцінку не лише в Європі. А казка «Снігова королева», наприклад, у 2005 році увійшла до трійки кращих передріздвяних книг Англії.

На фото (зліва направо): начальник Бучанського відділу освіти Лариса Федорук, директор Бучанської Української гімназії Микола Шевчук, поет Іван Малкович, учитель Валентина Карпенко

Іван Малкович прочитав кілька своїх поезій та перекладів, розповів про новинки свого видавництва. Іван Антонович виявився дуже цікавим співрозмовником – його однаково з інтересом слухали й учні 5-8 класів, і старшокласники. Виступ поета неодноразово переривався аплодисментами.

Насамкінець гість подарував гімназійній бібліотеці збірку своїх поезій та кілька книг видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», а школярі, у свою чергу, подякували за цікаву зустріч і залишили Іванові Малковичу на згадку роботу студії декоративно-прикладного мистецтва.

Безперечно, такі заходи мають велике пізнавальне значення, тому що спілкування з талановитими людьми завжди цікаве.

Валентина Карпенко,
учитель Бучанської Української гімназії


ІЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧІ

Краєм світу, уночі,
при Господній при свічі
хтось бреде собі самотньо
із янголом на плечі.
Йде в ніде, в невороття,
йде лелійно, як дитя,
і жене його у спину
сірий маятник життя, ?
щоб не вештав уночі
при Господній при свічі,
щоб по світі не тинявся
із янголом на плечі.
Віє вітер вировий,
виє Ірод моровий,
маятник все дужче бухка,
стогне янгол ледь живий…
А він йде і йде, хоча
вже й не дихає свіча,
лиш вуста дрижать гарячі:
янголе, не впадь з плеча.

Іван Малкович
газета: №10 "Бучанські новини" від 13 березня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар