Мистецтво втілене в життя

Другого березня в Українському гуманітарному інституті відбулося відкриття спеціальної аудиторії з декоративно-прикладного мистецтва. Довгий час в УГІ існує гурток батику (техніка розпису, а також багатобарвна тканина, оздоблена за допомогою цієї техніки; в Україні відомий з ХVIII ст.), і студенти-гуртківці вирішили оздобити свою аудиторію. І ось нарешті настав цей довгоочікуваний день. Бо саме в оформлення цієї аудиторії вкладено ідею, проявлено креатив студентів, членів гуртка батику і втілено бажання їх сердець.

А все починалося з маленької, як зернина, віри в те , що буде зроблено щось приємне для тих, хто хоч раз відвідає цю аудиторію, віри в те, що адміністрація підтримає цей проект. І найголовніше - це віра викладача, Ольги Володимирівни Чабах, в її студентів - «молодих митців», в роботах яких втілено її любов, натхнення, життєва мудрість.

Відкриття мистецької аудиторії розпочалося зустріччю адміністрації інституту зі студентами-гуртківцями, за давньою українською традицією - «хлібом і сіллю». Оглянувши «арт-залу», оздоблену петриківським розписом, своїми враженнями поділилися: Анатолій Степанович Жаловага – ректор інституту, Олена Вікторівна Майборода – проректор з науково-педагогічної роботи, Лев Пантелейович Вертило – проректор з соціально-виховної роботи та інші присутні викладачі.


«Арт-зала» для занять декоративно-прикладним мистецтвом розроблена в українському народному стилі. Панівними кольорами є жовтий, блакитний – кольори символіки України та домінуючий колір – колір стиглого жита, який символізує життя, добробут, працелюбність нашого народу. Стіни розписані петриківськими візерунками, які продовжуються на шафі, і це уявно подовжує площу кімнати.

А оскільки жодної української хати не можливо уявити без печі, яка завжди розташовувалась в одному із кутів приміщення, то в аудиторії також наявна піч, вона виконує ще й функцію шафи. Аудиторна дошка виглядає тепер, як український вишиваний рушник, обрамлений хрестиковими візерунками. Вся ідея українських народних традицій групується навколо вінка з маків, соняшників, волошок зі стрічками, які ніби проміння сонця освітлюють всю аудиторію фарбами і радістю краси молодості.


Саме так ми поринули в глибину наших традицій.
А тепер перейдемо до реалій. Розробка дизайну інтер’єру аудиторії починалася ще у вересні-місяці. Студенти на чолі з керівником дружньо взялися за роботу: розмальовували піч, вирізали клейкий папір для наклеювання на шафу, вибулювали квіти для вінка, виводили вишиванку за технікою батику, вирізали трафарети, за якими пізніше розмальовували стіни – цей процес всіх просто захоплював і першого лютого були зроблені останні штрихи до дня відкриття мистецької зали.

Дуже багато людей знали про цей проект, цікавилися ним і підтримували, - дякуємо їм за це. Бо всі ми прагнемо до однієї мети – наповнити життя наших співробітників, студентів, викладачів радістю яскравих кольорів, надихнути на нові творчі злети.


Запрошуємо до творчої співпраці мешканців міста Бучі, а особливо молодь! Чекаємо молодих, творчих, обдарованих людей в Українському гуманітарному інституті.

Емілія Кричфалушій,
студентка ІІІ курсу економічного факультету
газета: №10 "Бучанські новини" від 13 березня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.