V.I.P. - вбивця

В місті проходить акція «Молодь обирає здоров`я», в рамках якої вже відбувся місцевий фестиваль до Дня гумору: «Веселий сміх здоров`я запорука». В подальшому планується організація та проведення ряду тренінгів з формування здорового способу життя учнівської молоді у кожній бучанській школі, конкурсів плакатів на задану тему тощо.

ЇЇ проводить відділ у справах сім`ї та молоді спільно з відділом освіти та студентами Українського гуманітарного інституту.

Для кращого розуміння присутніми тієї чи іншої теми використовуються модного нині тренінги.
Вони відбуваються за вільним графіком, аби не порушувати навчальний процес. На одному з таких тренінгів в одній із шкіл, а саме в 3-й загальноосвітній, мені пощастило бути присутньою. Розкривалася тема - V.I.P-вбивця. Хто ж прихований за нею? Хто він той не просто вбивця, а V.I.P., тобто тонкий, вишуканий, одразу і не здогадаєшся. Це алкоголь. Саме на цю тему дітям пропонувалися наступні питання для дискусії:
- які почуття у Вас викликав образ бомжа, що нахабно себе поводив? (при цьому варто додати, що під час перегляду слайду, один зі студентів переодягся у лахміття і зухвало бродив між рядами, тарабонів порожніми пляшками, падав-підіймався і таке інше, тобто присутні в залі наочно мали змогу «полюбуватися» подібною картиною;
- скільки можна випити, щоб залишитися людиною ?;
- чому молодь вживає спиртні напої?;
- як алкоголь впливає на взаємовідносини між людьми.

Цікаво, що на запитання про бомжа учні відповіли з посмішками та з легкістю: «Це було дуже смішно», - каже Юля; «Нічого дивного, бачу це щодня», - констатує Настя; «Сподобалося!» - із залу. Один тільки хлопець на ім`я Андрій відгукнувся негативно: «Не дуже приємні відчуття, бо неприємно знаходитися в такому оточенні». Решта ж взагалі не змогли відповісти, чому саме так відреагували. Чому саме смішно, а якось по-іншому? Хіба чужа трагедія справді так вже й смішно виглядає? Звичайно, питання це не до школярів. Масовізм того чи іншого явища (алкоголізм, куріння, покинуті діти чи ті ж самі бомжі) ще не говорить про корисність і доцільність цих речей саме для себе. І роблячи свій власний вибір по життю не варто сприймати це як залізний аргумент, що, мовляв, всі так роблять.

Своєрідна реакція підлітків і на «розумну» кількість випитого спиртного. Наскрізна думка: у кожного своя міра, треба дивитися по собі. Але хіба п`яна людина скаже, що так, я п`яний, і мені в такому стані краще за кермо не сідати. Звідки раптом візьметься такий вибух самосвідомості і відповідальності... за себе та за інших. Далі слідувала історія з екрану молодої дівчини Жаклін, яка мала необережність сісти до авто, де за кермом був лише трохи на підпитку молодик. Всього дві пляшечки пива ... ціна яким марно втрачені життя своїх товаришів і Жаклін. Вона, щоправда не померла, але лишилася спотвореною до невпізнанності. Перенесла масу операцій. Дивлячись на її теперішній стан, не знаєш, що краще: померти чи залишитися живою. Як висновок: не треба недооцінювати навіть малої кількості випитого, бо наслідки можуть бути плачевні.

І насамкінець, консультант з питань формування здорового способу життя розповів про невтішну статистику нарко- і алкозалежних, про молодий вік тих, хто потрапив в тенета цієї залежності. Розповів про підступність реклами алкоголю, де на зміну гарної картинки неодмінно прийдуть тяжкі хвороби, поламані долі молодих людей у тюрмах та по лікарнях, покинуті діти та безглузді смерті і сльози їх рідних.
Девіз всього уроку: «ВИБИРИ ЖИТТЯ БЕЗ АЛКОГОЛЮ!» Тим більше, що альтернатив для цього предостатньо – спорт, подорожі, літні табори відпочинку, книги, гуртки, навчання, кар`єра, сім`я, свій варіант. Правильного нам усім вибору!
газета: №15 "Бучанські новини" від 17 квітня 2009р.
Анна Цехмейструк
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.