Про житлову політику

Олег Бондар: «Ми із задоволенням візьмемо участь у пілотному проекті»

Третього березня у Міністерстві ЖКГ України було проведено засідання "круглого столу" на тему: «Житлова політика: основні завдання та шляхи їх вирішення».

До участі в ньому крім фахівців були запрошені голови міських рад за принципом різновіддаленості від Києва, щоб охопити всі регіони України. Серед запрошених був Ірпінський міський голова Олег Бондар.

Обговорювався проект нового закону, який би сприяв розв’язанню житлових проблем в Україні.

Відкрив «круглий стіл» Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко: «Ми не обмежуємося чисто експлуатаційними питаннями, а вважаємо за необхідне окреслити основні засади і пріоритети житлової політики в Україні, розглянути правові основи, фінансово-економічні механізми їх розв’язання, соціально-економічні умови та можливості забезпечення житлом населення України».

Директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, академік НАН України Юрій Шемшученко виклав правові засади розв’язання житлових проблем в Україні.

Провідний науковий співробітник названого інституту, доктор юридичних наук Ірина Кучеренко розкрила суть проблеми: «Ліквідація інституту прописки створила труднощі в обліку осіб, у яких не вирішена проблема житла.

На сьогодні ми виділяємо три основні напрямки задоволення житлових потреб населення: соціальне, службове житло і житло, яке надається за гроші і не обмежується ніякими умовами. Соціальне житло — це соціальна послуга, яку держава зобов’язана надати. Службове житло має бути пов’язане з місцем роботи і ні в якому разі не переходити у власність.

А от за гроші людина повинна мати можливість отримати комфортне житло, яке відповідатиме її смакам і потребам. Але потреби людини з віком, зміною сімейного статусу міняються.

Саме орендоване житло має стати пріоритетним у вирішенні житлових проблем. Це потребує менше коштів і є дуже динамічним. Змінюються матеріальні можливості людини – і вона без будь-яких проблем міняє житло».

Голова підкомітету з питань будівництва та архітектури Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, народний депутат Володимир Яцуба визнав: «Криза у будівництві існує і нікуди ми від цього не дінемося. Але маємо резерви. Вони — у перегляді цінової політики будівельників. Найближчим часом будемо чекати здешевлення будівництва. Це певною мірою буде сприяти вирішенню житлової проблеми в цілому».

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України Елла Лібанова стисло проаналізувала соціально-економічні умови та можливості забезпечення житлом населення України.

Ірпінський міський голова Олег Бондар розповів про ситуацію, яка склалася в Ірпіні: «Дали людям землю – будуйтеся. А вони – ні з місця. Тому принцип забудови міст житлом, яке в подальшому буде надаватися в оренду, не у власність – це цікава новація.

Ми із задоволенням візьмемо участь у пілотному проекті – надамо необхідну ділянку землі. Вважаю цей напрямок задоволення житлових потреб населення перспективним».
газета: №10 газета "Ірпінський Вісник" від 6 березня 2009р.
Олег Множинський
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.