» » » Ірпінь: Затверджено план благоустрою

Ірпінь: Затверджено план благоустрою

Протягом останніх років питання благоустрою є чи не найболючішою нашою проблемою. На покращення стану благоустрою був прийнятий Закон України «Про благоустрій населених пунктів». Цей Закон визначає правові, економічні, соціальні та організаційні засади благоустрою і спрямований на створення умов для забезпечення життєдіяльності як людини, так і населеного пункту в цілому.

Закон у сфері благоустрою передбачає, що суб’єктами є органи державної влади та органи місцевою самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

З настанням весни на перший план виходить нагальна проблема: прибирання території, благоустрій та санітарна очистка.
На засіданні виконкому 10 лютого 2009 року затверджено «План благоустрою м. Ірпінь на 2009 рік». На його виконання за підприємствами, організаціями, установами та навчальними закладами закріплено вулиці, сквери, території для проведення благоустрою та утримання їх в належному санітарному стані.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та затвердженого Плану благоустрою, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою зобов’язані:
— утримувати в належному санітарному стані закріплені за ними території, надані їм в установленому законом порядку;
— утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об’єкти благоустрою (їх частини);
— усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварії, що сталися з їх вини;
— усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;
— проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об’єктів благоустрою (їх частинах);
— у процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частинах) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані;
— відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

Громадяни у сфері благоустрою зобов’язані:
— утримувати у належному стані закріплені в установленому порядку за ними території;
— дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів;
— не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів;
— відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
Керуючись вимогами Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Планом благоустрою міста, відділ ЖКГ виконкому Ірпінської міської ради звертається до керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів усіх форм власності проявити громадянську позицію та, не очікуючи оголошень місячників благоустрою, впорядкувати санітарний стан на прилеглих та закріплених територіях.

Громадянам приватного сектора навести належний стан на присадибних та прибудинкових ділянках.
На об’єктах благоустрою заборонити:
- здійснювати несанкціоноване підключення до інженерних мереж;
- захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;
- викидати відходи, траву, гілки, деревину, листя поза контейнери і урни;
- спалювати відходи, траву, гілки, деревину, листя;
- наклеювати інформаційні, агітаційні та рекламні листівки, оголошення і плакати у не відведених для цього місцях;
- виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні роботи на об’єктах благоустрою міста без погодження з виробничо-технічним бюро по контролю за станом благоустрою (адреса місця знаходження: м. Ірпінь, вул. Центральна, 55. тел.: 63-412).

Шановні жителі міста Ірпінь, селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське та керівники підприємств!
Відділ житлово-комунального господарства Ірпінського міськвиконкому розраховує на плідну, результативну співпрацю.

Л. КОЛОСОВСЬКИЙ,
заступник начальника
відділу житлово-комунального господарства Ірпінського міськвиконкому
газета: №10 газета "Ірпінський Вісник" від 6 березня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар