Захоплення прекрасним

Діти, які вступають до нашої школи мистецтв ім. Л. Ревуцького на відділ образотворчого мистецтва часто мене запитують: «чи правда, що ми навчимося правильно малювати?» Я відповідаю, що «так», але головне – любити малювати, горіти бажанням творити, постійно прагнути ще краще виконати наступну роботу, ніж попередню.

Звичайно, і вчитель у свою чергу повинен зацікавити учнів працювати із захопленням. Тому кожна нова тема у нас починається з відвідування музею, художньої виставки, або екскурсії до видатних пам’яток архітектури. А пленарні заняття проходять серед живописних куточків Бучі, Києва, Трипілля… Навчити дітей бачити світ очима художника, тобто, «бачити у калюжі зорі», незвичайне у буденному, казкове у природі, образно мислити – це те завдання, яке ставить перед собою викладач.

Під враженням народжуються картини: живописна стежина, де кудлаті дерева вітають, мов охорона, а хмари – дідугани насупились у рішучому намірі облити дощем. А ось маленькі білі віці котяться по небу, розганяючи страхітливих звірів і з’являється веселка. Діти помічають цікаві композиції на замерзлих вікнах – острів Робінзона, петриківський розпис і навіть чудернацьких звірів Марії Примаченко.

Розвиваючи дитячу уяву, знайомлячи дітей з творами класиків, сучасних митців пензля поступово з’являється результат. Дитячі роботи бувають настільки несподівані, щирі відверті, що це надихає до творчості самого художника. Підсумком роботи стала виставка дитячого малюнку «Динамічний образ сьогодення», що відбулась у Вишгородському районі Київської області.

22 лютого у Новопетрівську школу мистецтв з’їхались з усієї області діти з батьками, викладачі, директори шкіл, адміністрація обласного управління культури – щоб привітати переможців та учасників конкурсу «Дебют». Тема об’явленого та організованого конкурсу управлінням культури Київської обласної адміністрації була розкрита так цікаво, як тільки можуть це зробити діти.

Наша школа у цьому році взяла активну участь. На виставці були представленні роботи дітей різного віку і кожна дитина розкрила свій задум цікаво.
Маким Вижга – один з перших моїх учнів у школі. Він вже мав навіть персональну виставку позаминулий рік. На виставці його робота привертала увагу викладачів інших шкіл. Максим намалював картину в картині, він «побачив» майбутнього архітектора, можливо себе, який стоїть перед етюдником і проектує середовище нового часу. Йому допомагає лелека, що теж прилетів на пленер, підбадьорюють, посміхаються навколишні квіти, а за плечима вже стоїть його фантастичне місто.

Оленка Берещук вчиться третій рік і теж бере участь у шкільних виставках. ЇЇ робота, серед інших, виділялась своєю оригінальністю. Вона виконала композицію, елементами якої є українська хатинка з песиком та сонечком, уквітчана геометрично-рослинним орнаментом. Аня Морозенко захоплена графікою, де можливості обмежені, і завдяки професійним навичками передала настій не менш яскраво, ніж у кольорі. Вона, - будуючи перспективу простору, показуючи глибину обріїв горизонту, силует улюбленого міста Бучі, виконала задуману композицію на високому рівні.

Але найбільше вразила робота нашої маленької Маріанки Корнієнко «На околиці Луцька». Ця дівчинка зуміла відтворити яскравими, соковитими фломастерами сонячний день свого рідного міста, де за синіми горбами сідало величезне золоте сонце, а його чарівне сяйво червоніло за молодими деревами. Дивлячись на її роботу у глядачів з’являлась щира посмішка і вони здивовано запитували: «…а їй що, дійсно 7 років?» Так, Маріанка малювала цю роботу ,коли їй було 7 рочків, а кілька днів тому їй виповнилось вже цілих вісім. Її робота відзначена ДИПЛОМОМ та художнім сувеніром Київського обласного управління культури як одна з кращих робіт серед маленьких учасників конкурсу.

Директор Бучанської школи мистецтв ім. Л. Ревуцького Анатолій Пінчук і колектив нашої школи пишаються учнями, які працюють захоплено, творчо, отримують високі нагороди. Він радо привітав Маріанку та її батьків з цією першою перемогою в образотворчому мистецтві і побажав юній художниці великих успіхів у подальшому навчанні. Приєднуюсь і я до цих вітань, а попереду щоденна наполеглива праця, яка неодмінно приведе до майстерності та здійснення творчих задумів.

Найбільшою нагородою для художників стають досягнення молодих талантів, яких ми навчаємо.

І навіть якщо не всі стануть професійними художниками, захоплення прекрасним з моїми учнями назавжди допоможе у майбутньому перемагати труднощі, які випадають на долю людини.

Завідувач відділом образотворчого
мистецтва Бучанської школи мистецтв ім. Л.Ревуцького, член національної спілки художників України
Н. Синишина
газета: №10 "Бучанські новини" від 13 березня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар