Удача Віктора Удалова

Віктор Дмитрович Удалов – тренер команди ФК «Буча». Він народився в Росії, в Примор’ї. Потім переїхав у Донецьк. Починав грати за донецький «Шахтар», і в молодіжній, і в команді майстрів. А потім виступав в київському ЦСКА, у «Дніпрі» з Черкас. Грав у юнацькій збірній країни, у молодіжній. В принципі футбольну кар’єру можна вважати успішною, як каже сам Віктор Дмитрович, аби не травми…

- Футбольний сезон закінчився, новий – розпочинається... Але спочатку про декілька слів про минулорічні змагання за участю ФК «Буча»… Як ви їх розцінюєте?..
- Можна сказати, що були і позитивні аспекти та негативні… Позитивні – це покращення якості гри, стабілізація складу, це перевірка місцевих гравців, молоді, які протягом сезону потрапляли до команди ФК «Буча». А негативні – це невтішний результат, оскільки багато зустрічей, не по грі, були програні. Це говорить про якість тактичної підготовки, адже в цілому команда фізично обійшла решту команд. Підвела, в першу чергу, й реалізація моментів. Слабке місце – гра воротарів. Адже з їхньої вини половину зустрічей було програно…

- Хлопці, які грають в ФК «Буча» – це бучанці, чи вони з інших населених пунктів?.. Можливо їм, у такому випадку, не вистачає мотивації?
- Ні, я б не сказав, що мотивації не вистачає. Це просто говорить про те, що футбольна школа, футбольна освіта у наших супротивників на досить високому рівні. В чемпіонаті Києво-Святошинського району грали кияни, які проходили школу в молодіжних динамівських колективах, або в «Оболоні». Тому до вищого рівня треба підтягуватися. Місцеві футболісти в команді грали, але їхні кондиції, на жаль, не відповідали рівню необхідної майстерності. Ми надавали можливість всім розкрити свої таланти.

- Ви, ваша команда брали участь у кубку Макарова. Щось дав він для ФК «Буча»?
- Ну звичайно.
Це було досить відповідальне випробування наших сил, бо супротивники нашої команди були досить сильними. Візьмемо, для прикладу, «Княжу». В її складі грали чотири гравці, які пройшли школу вищої ліги. Чи черкаська команда. Вона - команда-чемпіон Черкаської області. Ми прагнули до того, щоб на цьому турнірі продивитись більшу кількість гравців. Саме своїх, і тих, в яких є бажання вступити до колективу. У нас бажають грати навіть кияни, адже в Бучі хороші умови для тренувань, які створило керівництво міста. Футбольне поле чудове, хороша тренувальна база, відповідний навчально-тренувальний процес.

- Я дивлюсь, зараз любительський футбол поступово перетворюється у напівпрофесійний...
- Це, до речі, не новина, у західних країнах така практика давно існує. В тій же Німеччині футболісти три дні на тиждень працюють, три дні - тренуються. Тому тут немає нічого дивного.

- Віктор Дмитрович, як минув трансфертний період? Які у ФК «Буча» придбання?
- Ну що можна відзначити – у нас посилилась лінія захисту оборони, тому що ми взяли досвідченого воротаря, також двох досвідчених гравців – це Андрій Білоцерковець, який декілька років був гравцем та капітаном команди «Рось» (Біла Церква) та центрального захисника Тітова. Новим придбанням тако Дорофєєв, який грав у білоцерківській «Росі», і Давиденко, котрий грав у «Борисфені». Словом склад наразі укомплектований, часом показує дуже хорошу гру.

- А в яких змаганнях ви братимете участь?
- Загалом, ми планували зразу включитись до чемпіонату області, але через кризу ми вирішили зупинитись на більш низькому рівні – чемпіонаті Києво-Святошинського району, в тому що ми грали минулого року. Маємо надію показати в цьому році більш високий результат, ніж у минулому. Умови, повторюся, для команди створені чудові.

- Вікторе Дмитровичу, а чи за хлопчиками, що займаються футболом, ви придивляєтесь?
- Не лише придивляюсь, я і з дітьми займаюсь Є цікаві юнаки 1995 року народження, 1996-го… Ми з командою 1995 і 1996 років посіли 2-ге місце у чемпіонаті області. Є хороші, перспективні хлопці, які можуть майбутньому доповнити основний склад нашої «дорослої» команди.

- Я так розумію, що наш мер, Анатолій Федорук, – це своєрідний Володимир Щербицький (завжди підтримував «київське «Динамо») для ФК «Буча»?
- Навіть більше (сміється)… Він не тільки підтримує футболістів, їздить з нами на змагання, а й долучається до проблем команди. Його зусиллями в Бучі збудовані такі чудові футбольні майданчики, стадіон, йде нове будівництво спортивних споруд… І це стосується всього – від якісної спортивної форми до умов тренувань...

І, звичайно, що надзвичайно багато робить для поліпшення умов тренування, гри президент клубу Василь Олексюк…
Взагалі, я вважаю життєвою удачею, що працюю в Бучі, де футбол в фаворі, і де живуть прекрасні натхненні люди…


Вів бесіду
Сергій Куліда
газета: №8 "Бучанські новини" від 27 лютого 2009р.
ФК Буча
  0
Коментарів: 0
Додати коментар