» » » Про припинення надання медичної допомоги жителям Бучі

Про припинення надання медичної допомоги жителям Бучі

ІРПІНСЬКІ ДЕПУТАТИ МОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ
ПРО ПРИПИНЕННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖИТЕЛЯМ БУЧІ.


На запитання нашого кореспондента відповідає начальник фінансового управління Є.В. ДАНИЛЮК

- Бучанська міська рада, отримавши кошти з державного бюджету, повинна була їх перерахувати на медичне обслуговування бучанців, але цього не зробила. Тому у 2008 році майже шість мільйонів гривень з бюджету м. Ірпеня пішли на надання послуг жителям Бучі. На що саме їх було використано? На зарплату, медикаменти?
- Кошти були використані на захищені статті: заробітну плату, медикаменти, харчування, на оплату енергоносіїв. Крім цього, за рахунок бюджету розвитку було проведено реконструкцію вузла обліку газу в Ірпінській дитячій міській лікарні; реконструкцію котельні Ірпінського пологового будинку; зведено паркан навколо нової Ірпінської міської поліклініки; терапевтичного відділення №2 Ірпінської міської лікарні та інших будівель, що знаходяться на балансі відділу охорони здоров’я Ірпінської міської ради. За рахунок коштів цільового фонду був проведений капітальний ремонт жіночої консультації у м. Ірпінь та патологоанатомічного відділення Ірпінської міської лікарні.

- У нинішньому році Ірпінська міська влада припинила спонсорувати бучанців?
- На сьогоднішній день така допомога надається всім без винятку бучанцям. Ірпінська міська рада рішенням 64-ї сесії V скликання (№2490-64-V від 12 лютого 2009 року) попередила Бучанську міську раду про необхідність відшкодування на рахунки Ірпінського бюджету за 2008 рік коштів у сумі 5978,3 тис. грн., а також про підписання угоди про передачу міжбюджетного трансферту в галузі охорони здоров’я на 2009 рік. Якщо такі кроки з боку Бучанської міської ради не будуть зроблені, то, з метою уникнення поглиблення фінансових кризових явищ у медичній галузі, депутатський корпус Ірпінської міської ради вимушений буде прийняти рішення про припинення надання медичної допомоги мешканцям Бучі.

Обсяг міжбюджетного трансферту на виконання делегованих повноважень у галузі охорони здоров’я на 2009 рік обрахований у сумі 6821,4 тис.грн. і підлягає передачі до бюджету міста Ірпінь. Саме ця сума складає обсяг недофінансування, тому зараз розробляються заходи щодо оптимізації мережі медичної сфери, їх впровадження не повинно позначитися на наданні якісної медичної допомоги населенню.

Для читачів, які не обізнані у бюджетних питаннях, хочу дати загальну інформацію щодо формування міжбюджетних відносин. Трансферт – це кошти, які передаються на безоплатній і безповоротній основі з одного рівня бюджету до іншого. Міжбюджетні відносини – це взаємовідносини, які виникають між державним бюджетом і місцевими бюджетами; це і взаємовідносини, які виникають між самими органами місцевого самоврядування (місцеві бюджети). Кожного року при прийняті Державного бюджету, на підставі макроекономічних показників, визначається обсяг міжбюджетного трансферу у галузі охорони здоров’я, який за фінансовим нормативом з відповідними корегуючими коефіцієнтами доводиться на кожного жителя для забезпечення його конституційного права на безкоштовну медицину. Відповідно під здійснення таких видатків за відповідним бюджетом територіальної громади закріплюється надходження податків і зборів, визначених бюджетним Кодексом. Якщо таких доходів не вистачає — надається дотація вирівнювання з Державного бюджету; якщо за таким формульним розрахунком надлишок таких доходів — здійснюється вилучення до Державного бюджету. Така передача делегованих повноважень у вигляді міжбюджетних трансфертів задовольняє потреби у галузі охорони здоров’я на 50 відсотків.

- Чому виникли міжбюджетні відносини між Бучею та Ірпенем?
- Охорона здоров’я Ірпінської міської ради до набуття статусу Бучею міста обласного значення обслуговувала весь регіон – Ірпінь, Бучу, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське. Ліжковий фонд, штати та інші показники розраховувались на 100 тис. населення і відповідно на цю кількість населення доводилися бюджетні показники місту Ірпінь. З набуттям Бучею статусу міста обласного значення з 1 січня 2007 року такі показники бюджету формувалися окремо для м. Ірпінь на 74 тисячі населення, для міста Бучі — на 26 тисяч населення. З 1 січня 2007 року Бучанській міській раді на утримання була передана лише Бучанська поліклініка. Відповідно частина коштів із загального обсягу делегованих повноважень була залишена на утримання цієї поліклініки, а решта коштів, за укладеною угодою про передачу міжбюджетного трансферта у 2007 році, була передана бюджету міста Ірпінь з бюджету м. Бучі. Така передача коштів здійснюється відповідно до вимог бюджетного Кодексу, якщо місто обласного значення не має відповідних бюджетних установ для надання послуг, тоді така угода укладається з громадою, яка має такі установи. Такі угоди підписуються щорічно до 1 серпня на наступний бюджетний рік за спільним рішенням таких органів місцевого самоврядування. Тому у 2007 році, відповідно до вимог бюджетного Кодексу, була укладена угода про передачу делегованих повноважень у галузі охорони здоров`я відповідним міжбюджетним трансфертом. На 2008 та 2009 бюджетні роки такі угоди між Бучею та Ірпенем не були укладені, але послуги мешканцям Бучі надаються.

Делеговані кошти на охорону здоров’я не підлягають зменшенню при прийнятті бюджетів, а тому носять цільове призначення. Використання зазначених коштів не за цільовим призначенням є бюджетним правопорушенням. Відповідальні особи, які використали кошти не за цільовим призначенням, можуть притягуватися до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

На сьогоднішній день іншого механізму в бюджетному законодавстві, крім спільного вирішення органами місцевого самоврядування зазначеного питання, не визначено. Розв’язання такого проблемного питання можливе при запровадженні державного медичного страхування, коли кожний громадянин буде визначатися самостійно, у якому закладі йому лікуватися і, відповідно, туди «підуть» гроші.


Василь КУЧЕРЯВИЙ
газета: №9 газета "Ірпінський Вісник" від 27 лютого 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар