Їжте на здоров`я

Діти – це наше майбутнє; що в них закладеш сьогодні, те й отримаєш взавтра. Попри гарної освіти, батьківського піклування, діти потребують елементарно здорового харчування: збалансованого, повноцінного, на користь здоров`ю. Найбільше про процес організації харчування для дітей знає директор КПГХ «Продсервіс» Віталій Рибчун.

- Віталію Володимировичу, яка зараз ситуація з харчуванням дітей?
На сьогодні безкоштовно харчуються діти, які постраждали від Чорнобильської катастрофи (це за рахунок державних коштів) і також ті діти, які не мають цієї пільги за рахунок місцевого бюджету. З 2007 року ми працюємо з Міністерством праці та соціальної політики. Кожен рік проводяться тендера по харчуванню по всій Україні, визначається переможець і він вже приступає до виконання своєї роботи.

- Чим керуються при визначенні переможця: якістю чи вартістю харчування?
- Кожен з претендентів подає всю інформацію про своє підприємство. І наша перевага в тому, що ми є самостійне комунальне підприємство, а це значить, що маємо свою базу, персонал, обладнання, інвентар. А отже, всі затрати, що йдуть на харчування, здійснюються за рахунок підприємства.

- Скільки має коштувати повноцінне харчування на день однієї дитини?
- По середній нормі обід має коштувати 14-15 грн. Але при нинішньому фінансуванні доводиться зупинитися на сумі 8-10 грн.
Вартість харчування залежить від вікової групи (1-4 класи; 6-7 класи; 10-11 класи).
Починаючи з 2 вікової групи, а це 6-7 класи, на безкоштовному харчуванні залишаються діти, що мають Чорнобильське посвідчення, інші ж діти – за рахунок батьків. Вони купують талони (мінімальний талон коштує – 5 грн.), і вже по ним обирають собі продукти для споживання; це може бути не обов`язково комплексний обід, а чай з булочкою, тобто на вибір.

- Яким чином підбирається меню?
- Ми харчуємо по циклічному меню. Його затверджує санстанція на 10 днів. І харчування для дітей має бути збалансованим, включаючи і молочні продукти, і рибу, цитрусові і т.д.

- Як же при такому фінансуванні можна забезпечити повноцінне харчування?
В зв`язку з нестачею коштів, старші класи отримують гарячі обіди. А вже шестирічки мають 3-разове харчування. Доводиться ділити ту суму, яка є, і вже виходячи з неї виготовити і сніданок, і обід, і полудник. При цьому, зрозуміло, що порції менші, але харчування 3-разове.

- Які відгуки батьків?
- Відгуки схвальні. Процес харчування відбувається безперервно. Навіть при тимчасовій відсутності потрібного договору з Міністерством праці, харчування продовжується. Міською радою прийнято рішення виділити кошти для харчування на цей період(з 23січня по 9лютого). Діти отримують повноцінну гарячу другу страву. А вже з 9 числа цього місяця знову перейдемо на повноцінне харчування, оскільки вже підписана угода з Міністерством праці про харчування дітей.
газета: №5 "Бучанські новини" від 6 лютого 2009р.
Анна Цехмейструк
Продсервис Продсервіс
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.