» » » Комп'ютерне мистецтво стало істотною складовою життя

Комп'ютерне мистецтво стало істотною складовою життя

На базі Бучанської школи мистецтв ім. Л. Ревуцького успішно функціонує відділ комп’ютерної графіки та дизайну. Оскільки відділ є новинкою в цьому напрямі сучасного мистецтва, ми запросили більш докладно розповісти про його роботу – викладача, завідуючу відділом Ольгу Кнут.

- Будь-ласка, розкажіть, як виникла ідея створення відділу?
- До директора школи Анатолія Пінчука неодноразово звертались батьки та учні з проханнями відкрити новий відділ в напрямку сучасного мистецтва. Багато дітей зацікавлені в навчанні чогось нового із врахуванням потреб сучасного суспільства і розвитком комп’ютерних технологій. Тож, грунтуючись на досвіді досить популярного вузу – Київського національного університету культури та мистецтва і центральних київських шкіл мистецтв, Бучанська школа мистецтв також відкрила відділ «Комп'ютерної графіки і дизайну».

- Не всі до кінця розуміють, які предмети викладаються, чому саме можуть навчитися учні?
- У відділі є три напрямки: «комп'ютерна графіка», «естетика дизайну» і «дизайн одягу».
Можна сміливо стверджувати, що сьогодні такий предмет як «естетика дизайну» є значимим чинником сучасного естетичного середовища. Під керівництвом молодого, але перспективного викладача Євгенії Середи, учні навчаються сучасних методів стрижок, технології виконання зачісок, холодному укладанню волосся, пізнають напрями моди в перукарській роботі та розуміють важливість макіяжу і одягу як елементів гармонійного образу людини.
Крім занять з крою та пошиття одягу, учні мають змогу вивчати такі предмети як моделювання, спец. малюнок, історію одягу і навіть поведінку та рухи на подіумі. Такому цікавому пізнанню учнів школи мистецтв навчає досвідчений викладач дизайну одягу - Оксана Куциба.

- Яку мету ставлять перед собою викладачі, навчаючи дітей?
- Сьогодні найважливіше завдання системи естетичного виховання вбачається в тому, щоб сформулювати естетичну культуру особи, адекватну реаліям і викликам сучасного інформаційного суспільства. Викладачі повинні орієнтуватися не на вчорашній, а на завтрашній день! Комп'ютерне мистецтво стало істотною складовою нашого життя, адже ми зіштовхуємося із ним практично в будь-якій сфері діяльності.

- Але освоїти складні дизайнерські програми зовсім юним учням, мабуть, не так вже й легко…
Існують аналогічні дитячі програми, орієнтовані на комп'ютерне малювання, комп'ютерний дизайн, об'ємне моделювання тощо. Охоплюючи все коло можливих додатків комп'ютера в галузі візуальної творчості і дозволяючи відразу, за рахунок автоматизації багатьох процесів і підготовчих етапів, вийти за межу «найелементарніших, примітивних і, по суті, бідних форм», самореалізуватися в мистецтві. І без комп'ютерної графіки світ був би іншим, ніж він є тепер.
Творча людина — вирішальна сила сучасного світу, бо в сучасному розумінні прогресу робиться ставка на вільний мозок, гнучке мислення, фантазію, інтуїцію. Досягти цього допомагають естетичні враження, що розвивають мозок, забезпечують його стійкість.
Сяючі радістю очі дитини, серце, що квапливо б`ється, мимоволі закусана губа скажуть правду про натхненність і цікавість цих занять.

- Де можна побачити останні результати вашої роботи?
- Нещодавно проходив конкурс «Міс Буча». Учні нашого відділу виступали в ролі дизайнерів, перукарів і моделей.
Виникла ідея нагадати людям про їхнє коріння, про те, якими були їхні предки. І учні відділення дизайну одягу створили цю колекцію під назвою «Сучасна україночка». У ній спробували поєднати минуле і сучасне, тобто показати нашу історію у сучасному ракурсі.

Щодо показів, то я вважаю, що найближчим часом, в рамках міських святкових заходів наших учнів можна буде побачити ще.
Такі виступи є родзинкою на будь-якому концерті.
Хто зацікавився і бажає дізнатися більш детально про цей відділ, пишіть на електронну адресу: [email protected]
Нашу роботу можна побачити завітавши до школи мистецтв ім. Л. Ревуцького. Тож запрошуємо усіх бажаючих!
газета: №5 "Бучанські новини" від 6 лютого 2009р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.