Дорогі наші ліки

Обійшовши аптеки міста, зробила висновок, що тепер купувати ліки треба як на базарі: де дешевше!
Питання зростання цін на лікарські засоби виникло із загостренням економічної ситуації, і перш за все, через підвищення курсу валют.

В аптечних закладах міста картина всюди майже однакова. Біля кас – невеличкі черги, переважна більшість покупців – пенсіонери.

Пенсіонерка пані Людмила Іванівна, яка розраховувалася за ліки, на обліку в кардіолога. Проблеми із серцем має і її чоловік. Жінка каже, що в місяць левова частка грошей іде на медикаменти. “У чоловіка ще хворі очі, — розповідає вона. — Кілька місяців тому очні краплі азопт коштували 70 гривень, тепер — 120! Як будемо далі зводити кінці з кінцями, не знаємо”.

Домогосподиня пані Оксана розповіла, що у поліклініці виписали ліків на 125 гривень. «Вони мало що допомогли. Вирішила обстежитися ще у обласній лікарні. У мене там хороші знайомі, порадили добрих спеціалістів. За медикаменти, які виписали, заплатила ще 50 гривень, окрім того, певна сума грошей пішла на подяку лікарям”, — каже пані Оксана.

Отже, для нас хворіти тепер не бажано, бо купувати ліки за цінами, які виросли удвічі і до того ж постійно зростають, — дороге задоволення. «Чому ж так виросли ціни? — запитую у провізора однієї з аптек міста.

«Починаючи з жовтня минулого року, — каже жінка (яка, дізнавшись, що я з газети, ім’я своє не наважилась назвати) оптові компанії нам поступово збільшували відпускні ціни. Нині ми змушені закуповувати ліки вдвічі дорожче, ніж торік. Причому за передплатою, а не з відстрочкою, як раніше. Лише в деяких аптеках залишилися лікарські препарати ще за старими цінами. Походіть по аптеках самі, та й подивіться, що ціни зросли в усіх фармацевтичних закладах, а не лише у нас. Як саме, то це в кожній аптеці — по-різному».

...

Незважаючи на те, що криза зачепила всіх, а ціни продовжують рости не тільки на ліки, а і на всі предмети першої необхідності, харчі, подорожчали комунальні виплати, пенсія у багатьох із пенсіонерів залишається злиденною. «Пенсія у мене, як була 700 грн., так і залишилася. Недавно на грип захворіла, мені дочка ліків купила, я ж ціну побачила — аж серде закололо», — жалілася мені 65-річна Єлизавета Петрівна.

Довелося підрахувати, скільки нині коштує вилікуватися від банального грипу, не кажучи вже про інші серйозні захворювання (онко- , серцеві чи легеневі). Це коштує в середньому на 70 грн. дорожче, аніж у минулому. Що можна порадити у такому випадку? Лікарі рекомендують перейти на більш дешеві аналоги ліків, які розрекламовані всюди останнім часом (наприклад, якщо «Іммунал» коштує 50 грн, то препарат тієї ж групи «Настоянка ехинацеї» — 5 грн.), противірусні («Таміфлю» — 270 грн., то «Ремантадин» — 5,71 грн.), жаропонижуючі («Терафлю» — 67,96 грн., то парацетамол — 2-3 грн.).

Рятуватися можна й іншими методами — народними. А ще краще — взагалі не хворіти!Повну версію статті читайте в газеті "Ірпінський вісник"
газета: №5 газета "Ірпінський Вісник" від 30 січня 2009р.
Ніна КОСТЕНКО
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.