» » » Ірпінський регіон: Інвестори вкладають мільони..

Ірпінський регіон: Інвестори вкладають мільони..

Наш співрозмовник — Петро Адамович, заступник Ірпінського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

— Петре Олександровичу, наших читачів цікавить, чи “йде золотий дощ” інвестицій в Ірпінський регіон?
— Ми проаналізували стан виконання інвестиційних проектів за 2008 рік. В економіку Ірпінського регіону надійшло 22 млн. доларів зовнішніх інвестицій і 250 мільйонів гривень внутрішніх. Ці кошти дали можливість місту і регіону досить добре розвиватися.

У листопаді 2007 року міська рада затвердила положення про порядок залучення коштів інвесторів-забудовників у розвиток соціально-економічної інфраструктури міста. Завдяки регуляторним актам нам справді вдалося реалізувати багато цікавих, дуже важливих проектів. Ми уклали прямі інвестиційні угоди, згідно з якими інвестор, взявши під будівництво земельну ділянку, бере на себе зобов’язання виконати ряд умов. Як приклад: підприємство “Сфера-2012” узяло в оренду 60 соток землі з метою збудувати багатоповерхове житло. Відповідно до інвестиційного договору її керівництво зобов’язалося виконати робіт на 5 млн. гривень. Завдяки цій фірмі проведено ремонт хірургічного відділення Ірпінської міської лікарні.

Хочу подякувати підприємству “Червоний мак”, яке вклало у благоустрій парку “Перемога” 1,5 млн. гривень! На превеликий жаль, вандали сильно понівечили тут нове обладнання. Це, звичайно, проблема, і її не вирішити за один день. Але говорити про це публічно треба!

Повернемося знову до інвесторів. Торік ми на асфальтування вулиці Жовтнева витратили понад 5 млн. грн. інвестиційних коштів. У 2008 р. уклали інвестиційних договорів більш, ніж на 80 млн. гривень. Нині ж активність інвесторів знизилася через кризу. Вони не хочуть ризикувати, бо не знають, що очікувати завтра. Не дозволяють ширше “розгорнутися” і дуже високі кредитні ставки банків. Навіть інвестори з власними обіговими коштами проявляють обережність. Попри труднощі, керівництво “Сфери-2012” заявило: ми будемо вести будівництво!

Уважно проаналізували інвестиційні угоди на нинішній рік. Звичайно, на наших партнерів не можемо тиснути чи діяти в односторонньому порядку. Тут потрібна зважена політика.

— У цьому році планується здати в експлуатацію багатоповерхівку по вулиці 8 Березня. Три квартири у цьому будинку зарезервовано за міською радою?
— Наші наміри — забезпечити житлом певну категорію громадян, працівників бюджетної сфери, правоохоронних органів. Для нас це дуже важливо, щоб “утримати” кадри, які в пошуках кращої роботи їдуть до Києва. Завдяки інвестиціям (не бюджету!) нам вдалося забезпечити транспортом правоохоронні органи. Зокрема, по два автомобілі отримали працівники міськвідділу міліції та Державтоінспекції. Це досить серйозна допомога.

За рахунок наших партнерів нам вдалося значно покращити матеріально-технічну базу закладів освіти, культури, охорони здоров’я. Скажімо, приватні інвестори закупили для дитсадків на 120 тисяч грн. посуд, білизну. Від них дитячий заклад №12 отримав пральну машину вартістю сім тисяч гривень.

За інвестиційні кошти було обладнано два комп’ютерні класи у школах тощо. У цілому, завдяки нашим партнерам придбано оргтехніку на 27 тис. грн. Вони фінансово сприяють проведенню дитячих фестивалів, конкурсів. Так, завдяки спонсорській допомозі зміг взяти участь і успішно виступив у Всеукраїнському фестивалі в Криму дитячий ансамбль “Едельвейс”. Щиро також вдячні інвесторам за сприяння у проведенні Дня міста.

— Нинішній рік не простий. Всім нам доведеться “урізати” витрати. Хотілося б з цього приводу почути вашу думку.
— Пригадую, як затверджували бюджет на 2008 рік у сумі 115 млн. грн. Завершили його на мажорній ноті — наповнення склало понад 167 млн. грн.! Для порівняння: якщо у 2006 р. на сферу житлово-комунального господарства було виділено близько 6 млн. грн., то торік 32 млн. грн.! Такий поступ зроблено завдяки прийняттю регуляторних актів. Кажучи іншими словами, ми почали активно впливати на економічні процеси.

Розумію, що в умовах кризи буде складно. Тому доведеться всім зменшити “апетити”. Прийнято відповідні рішення про упередження наслідків кризи. Зокрема, переглянуто витрати на придбання комп’ютерної техніки, меблів, здешевлено послуги, які оплачуються за рахунок міського бюджету. Ми також зменшили на 20 відсотків видатки на утримання апарату управління. Цьогорічний бюджет складає 123 млн. грн. Нам би додатково його наповнити ще б 50 млн. грн.

— Переважна більшість підприємців перераховує кошти на розвиток міста. Але дехто каже: “Ми не даватимемо хабарів чиновникам міської влади. Розставте у цьому питанні, яке мусується уже давно, крапки на “і”.
— По-перше, під гаслами “про корупцію” зручно ухилятися від сплати інвестиційних коштів. Є Закон про планування і забудову території, який чітко прописує механізм відрахувань коштів. Ми тут не діємо, як заманеться. Прийнята раніше постанова уряду передбачала, що органи місцевого самоврядування можуть залучати до 25 відсотків коштів від проектної вартості будівництва. Але цей високий показник негативно впливав на собівартість квадратного метра житла. Тому з часом стало 20 відсотків. Нині ми діємо відповідно до Закону Верховної Ради України, який передбачає: забудовник зобов’язаний взяти участь у соціально-економічному розвитку інфраструктури населених пунктів. На об’єкти промислового та комерційного призначення передбачено до 10 відсотків відрахувань; житлового будівництва — 5 відсотків. Схема дуже прозора.

Прийнято відповідне рішення міської ради, затверджено типовий договір. Якщо той чи інший забудовник хоче здати об’єкт в експлуатацію, то міська рада укладає договір про пайову участь.

Щодо тих, хто звинувачує Бондаря і Адамовича у корупції. Для прикладу. Фірма “Каштан” самовільно звела об’єкт, порушивши всі будівельні норми. Власні порушення вона “прикриває” галасливими, безпідставними звинуваченнями керівників міста в корупційних діях. Уявіть собі, якби кожен із нас будував там, де захоче. Це був би хаос!

Є інший бік медалі. “Каштан” продовжує споювати окремих ірпінців, продаючи «з-під поли» спиртні напої. При зустрічі з керівником цього торговельного закладу я зробив припущення: “Якщо ваш об’єкт коштує 1 млн. доларів, то ви повинні сплатити до бюджету міста 100 тисяч “зеленими”. Буквально наступного дня в Інтернеті з’явилося повідомлення: Адамович вимагає 100 тисяч баксів! Чистої води дезінформація! Підприємцю некоректно так вчиняти стосвно посадової особи.

Продовжує самочинне будівництво “Централ”. Вважаю, тут повинна проявити твердість прокуратура.

Користуючись нагодою, зичу всім жителям регіону добра-щастя. Не втрачайте оптимізму.

Розмовляв
В.ЗАКРЕВСЬКИЙ
газета: №5 газета "Ірпінський Вісник" від 30 січня 2009р.
 Інші новини по темі:
Прокуратура проводить виїмку рішень Ірпінської міської ради за останні три роки

Прокуратура проводить виїмку рішень Ірпінської міської ради за останні три роки

Буча та регіон
Податкова: 310 мільйона в місцеві бюджети Ірпінського регіону

Податкова: 310 мільйона в місцеві бюджети Ірпінського регіону

Публікації
Податкова: Місцеві бюджети поповнились понад 172 мільйонами гривень

Податкова: Місцеві бюджети поповнились понад 172 мільйонами гривень

Публікації
За  І квартал 2016 року платники податків Ірпінського регіону забезпечили стовідсоткове надходження ЄСВ

За І квартал 2016 року платники податків Ірпінського регіону забезпечили стовідсоткове надходження ЄСВ

Публікації
Податкова: Платники податків Ірпінського регіону перерахували 86 мільйонів гривень

Податкова: Платники податків Ірпінського регіону перерахували 86 мільйонів гривень

Публікації
Платниками Ірпінського регіону перераховано більше ніж 250 мільйонів гривень ЄСВ

Платниками Ірпінського регіону перераховано більше ніж 250 мільйонів гривень ЄСВ

Публікації
Прокуратура: Подолання негативних явищ в регіоні

Прокуратура: Подолання негативних явищ в регіоні

Прокуратура м. Ірпеня
Петро Мельник: «Мені довірили почесну місію - працювати у непростому столичному окрузі»

Петро Мельник: «Мені довірили почесну місію - працювати у непростому столичному окрузі»

Ірпінський вісник
Звернення Ірпінської міської ради до Бучанської міської ради

Звернення Ірпінської міської ради до Бучанської міської ради

Медицина
Бучанська міська рада запрошує інвесторів для розвитку міста

Бучанська міська рада запрошує інвесторів для розвитку міста

ВИКОНКОМ
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.